Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje podróże, małe i duże
#16
MK_ŚLĄSK, Z przyjemnością wybiorę się z tobą na linie: Wrocław - Kudowa Zdrój i do Lichkov Smile Mam pytanko. Do lichkova to się płaci normalnie zł?? a jak np jadę z Kamieńca do Pardubic to muszę płacic w koronach??

Przepraszam za ortografie C z kreska nie działa proszę o nie dawanie ostrzeżeń dziękuje.
Odpowiedz

#17
MKSzymon, Kupujesz bilet do granicy (Międzylesie Gr.) w złotych, a od Lichkov Gr, w koronach.

[ Dodano: 2013-02-26, 18:31 ]
Kółeczko na ZVON-ie.

Z "Lubuskiego Wypadu" został mi do wykorzystania drug dzień Turystyka. Nie miałem z nim co zrobić, więc postanowiłem go wykorzystać i odwiedzić naszych zachodnich sąsiadów. Co prawda Turystyka w tym dniu wykorzystałem tylko na odcinku Zielona Góra-Węgliniec i Zgorzelec Miasto-Zielona Góra, ale lepsze to niż nic.
W Niedzielę 17 Lutego wyruszyłem z Zielonej Góry weekendowym REGIO do Jeleniej Góry. Trafił się SA133. Trasę znam z zeszłorocznych kółeczek, więc nie ma co się rozpisywać. Podczas kontroli biletów zapytałem panią kierownik o moją 4-minutową przesiadkę w Węglińcu, stwierdziła, że nie będzie problemów. Największa wymiana podróżnych tradycyjnie w Żarach, gdzie przy sąsiednim peronie stał BÓBR do Wrocławia. W Ruszowie mijanka z luźną SU46. W Węglińcu dołączył do mnie Adam (KD Chłopak), który towarzyszył mi w części wyjazdu. Szybka przesiadka na oczekujące już Desiro do Drezna i czas rozpocząć właściwą cześć wyjazdu. Frekwencja w granicach 50%, więc bez problemu znaleźliśmy miejsce. Kontrola biletów jeszcze przed Pieńskiem. Jazda E-30 to nic ciekawego, następnie most graniczny i wjechaliśmy do Niemiec. W Görlitz niemal 100% wymiana podróżnych, na odcinku Zgorzelec-
Görlitz w pociągu kilkunastu pasażerów. Tak więc opowieści o tłumach jeżdżących z Wrocławia do Drezna, oraz o dużej liczbie pasażerów przekraczających granicę można schować między bajki. Po odjeździe z Görlitz niemal każdy pasażer został poproszony o dowód tożsamości.
Głównym planem na dziś była przejażdżka wąskotorówką na trasie Zittau-Bersdtorf-Kurort Oybin-Bestdorf-Kurort Jonsdorf.-Berstdorf-Zittau. Jednak nie chcieliśmy w dwie strony jechać tą samą trasą, więc do Zittau pojechaliśmy przez Bischowfswerdę. Tak więc z naszego RE wysiedliśmy w Bischowsferdzie, gdzie wykonałem pierwsze foty:
[Obrazek: dworzec_bischowsferda]
[Obrazek: dworzec_bischowsferda]
[Obrazek: dworzec_bischowsferda]
[Obrazek: dworzec_bischowsferda]
[Obrazek: dworzec_bischowsferda]

Przed naszym RE zjawiła się osobówka z Zittau do Drezna, fota:
[Obrazek: dworzec_bischowsferda]

Chwile po nim zjawił się wspomniany wyżej RE z Drezna do Zittau. Przed zajęciem miejsca fota:
[Obrazek: dworzec_bischowsferda]

W rejonach Görlitz i Zittau jeżdżą niemal same składy bez otwieranych okien, więc o foty stacji było ciężko. Po odjeździe odbiliśmy w prawo od linii do Görlitz. Trasa trochę pagórkowata, od czasu do czasu też jakieś pole lub las. Frekwencja w granicach 60%, ale kilka wolnych czwórek się znalazło. W Zittau skład naszego pociągu po zmianie czoła udał się w drogę powrotną do Drezna. Dwie szybkie fotki z Zittau:
[Obrazek: dworzec_zittau]
[Obrazek: dworzec_zittau]

Po krótkim spacerku znaleźliśmy się na wąskotorowej części dworca. Skład pociągu już podstawiony, ale brakowało parowozu, który chwilę po naszym przyjeździe robił oblot. Fotki z wąskotorowej części dworca w Zittau:

[Obrazek: zittau_dworzec]
[Obrazek: zittau_dworzec]
[Obrazek: zittau_dworzec]
[Obrazek: zittau_dworzec]
[Obrazek: zittau_dworzec1]

Na kolejne foty załapał sie parowóz oblatujący skład:....

Foty parowozu, a także dalsza część trasy, wraz z wszystkimi fotami na moim blogu

Zapraszam.
Odpowiedz

#18
Opolskie Ekspres Dęty 2013 . Zachęcam do przeglądnięcia Smile
Odpowiedz

#19
Targi Transportu Publicznego SilesiaKOMUNIKACJA 2013.


W dniach 23-24 Kwietnia 2013 roku odbyła się kolejna edycja Targów Transportu Publicznego SilesiaKOMUNIKACJA. Targi tradycyjnie odbywały się w sosnowieckim Centrum Targowo - Konferencyjnym Expo Silesia. Szkołę już ukończyłem, a kolega Grzesiek dostał darmowe wejściówki, więc pierwszego dnia targów wybraliśmy się na nie. Poniżej krótka relacja.

Wcześniej jednak wybrałem się do szkoły, bowiem rozgrywaliśmy finał klasowych rozgrywek w siatkówkę. Wyruszyłem pociągiem 8:04 z Batorego, który czasowo jeździ w relacji Chorzów Batory-Dąbrowa Górnicza Ząbkowice. Skład przechodzi z pociągu Częstochowa-Chorzów Batory 7:55 (dalej do Chebzia KKA, a od Chebzia do Gliwic znów pociąg). Jest to efekt prac, jakie odbywają się między Chorzowem Batorym, a Rudą Chebzie. Prace te są częścią rewitalizacji odcinka Katowice-Gliwice.
Zazwyczaj na tym pociągu zjawiał się ELF, dziś jednak pojawił się FLIRT o numerze 003. Na początek 2 foty:
[Obrazek: SDC17803.JPG]
[Obrazek: SDC17804.JPG]

Trasę znam dobrze, bo czwarty rok jeżdżę nią niemal codziennie do/ze szkoły. W pociągu pustki, nawet po odjeździe z Katowic.Po przyjeździe do Sosnowca udałem się do szkoły.
O 10:20 (po wygraniu finału Tongue) opuściłem szkołę i udałem się na autobus. Po drodze dołączył do mnie kol. Grzesiek.
Po 10-minutowym oczekiwaniu zjawił się Mercedes Citaro na linii 808, opóźniony blisko 15 minut. Niemal 20-minutowa podróż i dotarliśmy na miejsce.
Podczas tegorocznej edycji targów można było zobaczyć mi.in. najnowszy model hybrydowego autobusu MAN - wersja Lion's City Hybrid, Swoje autobusy zaprezentowali także tacy producenci jak: SOR, Mercedes-Benz, Autosan, VDL, MAZ. Można także było zobaczyć SETRĘ. Swoje stoiska (związane z komunikacją) mieli także: Rynek Kolejowy, KZK GOP, PKS Gliwice, Tramwaje Śląskie, KZŁ Bydgoszcz, oraz czasopisma POLSKI TRAKER BUS, Rynek Kolejowy, Infrastruktura Transportu. Głównie tam zaopatrzyliśmy się w różnego rodzaju gadżety. Podczas targów swoją premierę miał serwis kiedyprzyjedzie.pl- nowatorski system informacji pasażerskiej. Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu wraz z firmą Tevor zaprezentowało najnowszy holownik. Niestety nie było stoiska Kolei Śląskich (miało być).....

Całość na moim blogu
Odpowiedz

#20
Przejażdżka do Kępna.

Co tu dużo mówić, w tym roku z moimi wycieczkami się obijam Tongue Jednak sezon już się zaczął, na dworze coraz cieplej, tak więc trzeba się przebudzić z zimowego snu. Poza tym na Majówkę "Turystyk" był wydłużony, co było kolejnym argumentem za tym, aby gdzieś się wybrać.

3 Maja przejechałem się do Kępna, przypominając sobie trasę Wieluń Dąbrowa-Kępno, którą jechałem kilka lat temu i niewiele z niej pamiętam, a co najważniejsze nie mam z niej fot Tongue Pierwszym etapem podróży było dostanie się na dworzec w Tarnowskich Górach. Uczyniłem do tramwajem 20 (do Chorzowa centrum) , skąd 820 pojechałem do Tarnowskich Gór. Na miejscu zjawiłem się ok. 5:40, więc do pociągu miałem niecałe 45 minut. W tym czasie wykonałem 3 fotki "Jamników", które sobie stały przy peronie pierwszym.
[Obrazek: SDC17348.JPG]
[Obrazek: SDC17349.JPG]
[Obrazek: SDC17350.JPG]

Około 6:10 zjawił się pociąg osobowy Kłobuck-Tarnowskie Góry, którego skład przechodził na osobówkę do Krzepic. Zestawienia to ET22-1007+ 2 ĆD+ 2 ĆD, czyli jak większość pociągów w rejonach Kłobucka i Krzepic. Fotka z TG:
[Obrazek: SDC17353.JPG]

Cała relacja i wszystkie foty na moim blogu

Zachęcam do zaglądnięcia Smile
Odpowiedz

#21
Świetna relacja z bliskich mi rejonów. Linia przez Wieluń nie tak dawno temu dostała drugie życie. Też żałuję, że nie ma tam większej liczby połączeń. Oczywiście szkoda, że skład z Krzepic nie kursuje już do Ostrowa. Zawsze to była jakaś ciekawsza alternatywa, o której wspominałeś. Ogólnie może nie osobowe, ale właśnie TLK cieszą się wzięciem. Zarówno wcześniej Wiking, tak teraz Barnim przyjęły się wśród mieszkańców.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#22
pitagoras23, Dziękuję.
Fakt REGIO się zbytnio nie cieszy popularnością, ale przy takim ogryzku, to się nie dziwię.
Co do TLK, to fakt BARNIM pusty nie jechał.
Odpowiedz

#23
Majówka na Kryniczance , zapraszam Smile
Odpowiedz

#24
Mniej kolejowo, ale foty są :-P
Polskim Busem do Rzeszowa

Zapraszam Smile
Odpowiedz

#25
"Wielkopolska reaktywacja".

W związku z awaryjnym zamknięciem mostu na Warcie w Nowym Mieście (w ciągu drogi krajowej nr 11 na trasie Poznań – Jarocin) Przewozy Regionalne w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego i PKP Polskie Linie Kolejowe, od 13.05.2013 uruchomiły dwie pary pociągów na trasie Jarocin – Września – Gniezno. Dało to możliwość zaliczenia tej trasy, z czego skorzystałem.
Na początku Maja kupiłem REGIOkarnet, który leżał nieużywany, więc wykorzystałem go w tej podróży.

W Środę 15 Maja około godziny 6:40 zjawiłem się na dworcu w Chorzowie Batorym. W razie czego wyjeżdżając obrałem godzinna rezerwę, żeby nie ryzykować 5-minutowej przesiadki w Lublińcu.
Mój pociąg zjawił się +10, oczywiście zero zapowiedzi o opóźnieniu... Skład ET22-1007+2 ĆD+2 ĆD, fotka:
[Obrazek: SDC17942.JPG]
W drugim wagonie bez problemu znalazłem wolny przedział. Przed Chorzowem Miasto zjechaliśmy na niewłaściwy tor i jechaliśmy nim do Chorzowa Starego (właściwy jest zamknięty), gdzie na zwolnienie szlaku oczekiwał kibel Lubliniec-Katowice. Daleko jednak nie ujechaliśmy, bowiem zaraz po odjeździe z Bytomia Karbia stanęliśmy na semaforze. Mija 5 minut-nic, 10, 15, a my nadal stoimy. Od kierownika dowiedziałem się, że przed nami wlecze się towar i nie może dojechać do Radzionkowa. Po trwającym pół godziny postoju w końcu ruszyliśmy, mając jakieś +40. Z nudów wykonałem 3 foty:
[Obrazek: SDC17943.JPG]
[Obrazek: SDC17946.JPG]
[Obrazek: SDC17949.JPG]

Nawet po odjeździe z Tarnowskich Gór frekwencja mizerna. Następnie minęliśmy największą rozrządową stację w Polsce, która kończy się praktycznie dopiero w Miasteczku Śląskim. Na bocznicy stoi pełno odstawionych loków m.in. ET40, ET22. Odcinkiem Kalety-Lubliniec jechałem sporo razy, jednak jeszcze nigdy składem wagonowym. Z Koszęcina ruszaliśmy na raty, bowiem jakiś chłopak widząc pociąg zaczął biec (pewnie szedł na ten co jedzie godzinę po nas).
W Lublińcu pociąg zameldował się z 35-minutowym opóźnieniem, oczekiwał na nas kibelek do Częstochowy.
[Obrazek: SDC17958.JPG]
[Obrazek: SDC17957.JPG]
[Obrazek: SDC17959.JPG]
REGIO do Wrocławia p. Kluczbork stało już podstawione. Na początek PR-y zafundowały mi plastik. Przed zajęciem miejsca cyknąłem fote:
[Obrazek: SDC17960.JPG]
Odkąd jechałem ostatnio tą trasą zmieniło się kilka rzeczy. Czas jazdy wydłużył się o około 15 minut. Na torze numer 1 w kilku miejscach trwają prace. Pociąg wówczas jedzie torem nr 2 (wolniejszym), więc pewnie stąd to wydłużenie. Jednak te 4-5 minut dałoby się urwać, bo zarówno w Ciasnej, jak i Sierakowie byliśmy przed czasem. Na większości stacji mijaliśmy/wyprzedzaliśmy jakiegoś towara. Jeden z nich załapał się na zdjęcie:
[Obrazek: SDC17963.JPG]
Podczas kontroli kierownik wziął mnie za kolejarza Tongue (miałem na sobie krawat z interREGIO), wywiązała się krótka rozmowa:
Kierownik: Kolejarz?
Ja: Nie, miłośnik.
Kierownik:A to skąd pan ma taki krawat?
Ja: Kupiłem na allegro.
Kierownik: To są złodzieje, swoją matkę żywicielkę okradają
Tongue
W Bąkowie mijanka z TLK WIKING Szczecin-Katowice, fota:
[Obrazek: SDC17974.JPG]
EU07-360 z TLK WIKING
Od Bąkowa znów jednotor, z tym że na części trasy nowy tor już jest położony. 2 foty:
[Obrazek: SDC17982.JPG]
[Obrazek: SDC17984.JPG]
Przed Kluczborkiem na zwolnienie szlaku oczekiwał kolejny towar, na czele ET41-141+ET22. Zdjęcie:
[Obrazek: SDC17989.JPG]
W Kluczborku kolejna przesiadka, podczas której wykonałem 3 foty:
[Obrazek: SDC17991.JPG]
[Obrazek: SDC17992.JPG]
[Obrazek: SDC17993.JPG]
Budynek dworca w Kluczborku jest w trakcie remontu.
Po wykonaniu fot zająłem miejsce w zmodernizowanym kibelku do Ostrowa. W pociągu pustawo, no ale o tej porze to tłumów się nie spodziewałem. Na wyjeździe z Kluczborka fota kibelka:
[Obrazek: SDC17995.JPG]
W Kępnie największa wymiana, wsiadło kilkanaście osób.
Trasa Kluczbork-Ostrów to jedna wielka masakra, raz pociąg jedzie 100, raz 20.... Po drodze byliśmy już 12 minut po czasie, by w Ostrowie zameldować się punktualnie. Po drodze cyknąłem kilka fot. Na początek Łęka Opatowska i towar:
[Obrazek: SDC18001.JPG]
[Obrazek: SDC18016.JPG]
[Obrazek: SDC18020.JPG]
[Obrazek: SDC18024.JPG]
[Obrazek: SDC18025.JPG]
[Obrazek: SDC18026.JPG]
[Obrazek: SDC18028.JPG]
[Obrazek: SDC18034.JPG]

Janków Przygodzki
Ostrów Wielkopolski osiągnięty, więc czas na kolejną przesiadkę. Tym razem trafił się SPOT 2034, jako REGIO Łódź Kaliska-Poznań Gł. Obydwa składy załapały się na zdjęcie:
[Obrazek: SDC18040.JPG]
[Obrazek: SDC18042.JPG]

Frekwencja w tym pociągu już lepsza, z rozmów usłyszałem, że są ludzie jadący osobówkami z Łodzi do Szczecina. Pociąg miał w Ostrowie ponad 20-minutowy postój.
Zgodnie z rozkładem jazdy, czyli o 13:20 ruszyliśmy przemierzając kolejne stacje linii D29-272. Na odcinku Ostrów-Jarocin nie fociłem, żeby oszczędzać baterie na najważniejszą część, czyli Jarocin-Gniezno..
W Jarocinie przesiadałem się pierwszy raz, więc najpierw spacerek po peronach Big Grin
Dworzec jest wyspowy, pierwsza część to trasa Kluczbork-Poznań, druga to Oleśnica-Chojnice. Jednak mimo to, pociągi jadące do/z Gniezna i Krotoszyna (Wrocławia; mam na myśli tylko te podstawiane/kończące w Jarocinie) korzystają z części "poznańskiej" Być może jest to spowodowane trwającym remontem dworca.
Przy peronie drugim stał sobie kibelek, który jak podejrzewałem pojedzie do Gniezna...


Cała relacja, wszystkie zdjęcia, wraz z opisami na moim blogu
Odpowiedz

#26
Super relacja. Wielki plus za reaktywację tego połączenia, ale pewnie przed wakacjami zniknie i już więcej się niestety nie pojawi. Miały tam wejść Koleje Wielkopolskie, ale póki co nic na ten temat nie wiadomo.

Dzięki za spotkanie w Poznaniu. Oczywiście jak to na PKP bywa zapowiedź wjazdy Twojego składu była na peron 4b (dworzec letni), a tymczasem kibelek wjechał hen hen daleko na peron 5.

Bilety mam nadzieję, że się spodobały, szczególnie te z mojej majówki.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#27
Cytat:Super relacja
Dziękuję, zawsze się staram.
Cytat:Oczywiście jak to na PKP bywa zapowiedź wjazdy Twojego składu była na peron 4b (dworzec letni), a tymczasem kibelek wjechał hen hen daleko na peron 5.
Ivona ;-D
Cytat:Dzięki za spotkanie w Poznaniu
Również dziękuję.
Cytat:Bilety mam nadzieję, że się spodobały, szczególnie te z mojej majówki.
Zgadza się, te z Majówki najcenniejsze, jednak i te "zwykłe" też cenne, bo w moich okolicah o takie ciężko. :-)
Odpowiedz

#28
Plan na urodzinowe kółeczko.

Piątek, 24 Maj.

Katowice 7;38-Oświęcim 8;34
Oświęcim 9;46-Kraków Gł. 11;48
Kraków Gł.12;17-Kraków Balice 12;36
Kraków Balice 12;41-Kraków Gł. 12;59
Kraków Gł. 13;35-Wieliczka Rynek-Kopalnia 14;09
Wieliczka Rynek-Kopalnia 14;30-Kraków Gł. 14;56
Kraków Gł. 15;21-Rzeszów Gł. 19;16
Rzeszów Gł. 19;40-Ostrowiecko 20:49.

Sobota, 25 Maj.

Jarosław 20;28-Rzeszów Gł. 21:25
Rzeszów Gł. 21;45-Tarnów 23:45

Niedziela, 26 Maj.

Tarnów 5:44-Nowy Sącz 7:38
Specjalnym do Chabówki.
Chabówka 18:31-Kraków Płaszów 20:59
Kraków Płaszów 21:03-Kraków Gł. 21:11

Może pojadą REGIO do Trzebini, a dalej TLK, może poczekam sobie do rana na pierwsze REGIO :-D
Odpowiedz

#29
Kolejowe urodziny 2013.

24 Maja 2013 przypadały moje dwudzieste urodziny. W tym roku spędziłem je po kolejowemu i to nie byle gdzie, lecz m.in. na szopie PR w Przeworsku, gdzie obecnie odstawiony jest EN57-001 Smile
Jednak nie byłoby wizyty w Przeworsku, gdyby nie zgoda pana naczelnika, oraz załatwienie tej zgody przez kol. Piotrka, za co im serdecznie dziękuję. Żeby nie zarywać ponad dwóch nocy (w Niedzielę kolejna impreza-Kolej na Majówkę), to udałem się do Kasi i Piotrka na nocleg.
Po drodze przypominając sobie trasę Mysłowice-Oświęcim-Trzebinia, którą jechałem jeszcze przed założeniem bloga, oraz zaliczając odcinek Kraków Łobzów-Kraków Balice.
Z Chorzowa Batorego FLIRTEM podjeżdżam do Katowic. Ludzie rozmawiają m.in. o cięciach, które planują KŚ od Czerwca. Podróż krótka i bez przygód. W Katowicach spacerek na peron 5, skąd odjeżdża osobówka do Oświęcimia. Jako osobówka Czechowice Dz.-Katowice (p. Oświęcim) przyjeżdża SN83-002, który jak informuje zapowiedź kończy bieg. Oczywiście większość pasażerów wsiada właśnie do niego.... Pierwsza fota:
[Obrazek: SDC17297.JPG]
Chwilę później na ten sam tor zostaje podstawiony SN83-007, który także załapał się na fotę:
[Obrazek: SDC17298.JPG]
Frekwencja raczej słaba, no ale o tej porze to ludzie jeżdżą raczej do Katowic. Niedługo po odjeździe kontrola, podczas której ujawniają się dwie dziewczyny jadące do Pragi (do Cieszyna pociągiem i z Czeskiego Cieszyna znów). Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że jadą do Czechowic przez Oświęcim Tongue (miały liniówkę Sosnowiec-Cieszyn). Pociąg, którym jadę jest lekko przyspieszony i nie zatrzymuje się na przystankach Mysłowice Brzęczkowice, Mysłowice Kosztowy oraz na stacji Mysłowice Brzezinka. Pierwszy postój (oczywiście za Mysłowicami) to Imielin, gdzie cykam 2 zdjęcia:
[Obrazek: SDC17304.JPG]
[Obrazek: SDC17305.JPG]
Podobnie jak na wszystkich postojach, do samego Oświęcimia.
Chełm Śląski:
[Obrazek: SDC17307.JPG]
[Obrazek: SDC17309.JPG]
[Obrazek: SDC17308.JPG]
[Obrazek: SDC17310.JPG]
Nowy Bieruń:
[Obrazek: SDC17312.JPG]
[Obrazek: SDC17313.JPG]

Cała relacja, wraz z wszystkimi fotami (m.in. EN57-001) znajduje się na moim blogu

Zachęcam do zajrzenia Smile
Odpowiedz

#30
Szkoda że nie mogłam z Wami być wtedy na zwiedzaniu szopy w PrzeworskuSad Na szczęście "zaliczyłam" ją kilka dni wcześniej Tongue
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kolejowo-krajoznawcze podróże Adamsa Adams 20 13 794 10.08.2022, 16:29
Ostatni post: Adams
  style podrozy i weekendowe podroze ced24 0 1 252 21.04.2021, 05:59
Ostatni post: ced24
Photo Moje podróże kolejowe, weekendowe i nie tylko superpkpkolej 9 4 889 09.08.2019, 15:51
Ostatni post: superpkpkolej
  Jaki bilet na moje kółeczko? superpkpkolej 6 3 693 21.07.2016, 07:43
Ostatni post: Kolejoman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.