Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wulgaryzmy i wyrazy bliskoznaczne do nich - dyskusja
#1
Posługiwanie się słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne jest przynajmniej niestosowne. Język polski jest na tyle bogatym językiem, że można użyć całego szeregu wyrazów bliskoznacznych, równie dosadnych w określeniu.
Odpowiedz

#2
Błagam, tylko nie "fajne" 8-)
Odpowiedz

#3
fajne, wspaniałe, świetne, ładne, kapitalne, bajeranckie, bombowe, odlotowe, bycze, fajowe, klawe, odjazdowe, szałowe, wdechowe, wyczesane, wypasione, wystrzałowe, rewelacyjne, fantastyczne, piękne, zachwycające, nadzwyczajne, zdumiewające, super, ekstra, git, wykwintne, nietuzinkowe, znakomite, dobre, boskie, sensacyjne, błogie, morowe, wyśmienite, niepowtarzalne, szczególne, unikalne, zarąbiste, zjawiskowe, kultowe

Tyle na szybko. ;-D
Odpowiedz

#4
czadowe, coolerskie, spektakularne, koncertowe, szpanerskie,
Odpowiedz

#5
Mnie w zasadzie przekleństwa nie przeszkadzają, normalne w dzisiejszych czasach. Kwestia tego w jakiej sytuacji ich używamy. Sam przyznam że przy rozmowie z kolegą przy piwie mi coś wypadnie, normalne. Natomiast używanie ich publicznie na forum, uważam za głupotę.
Odpowiedz

#6
jest ponoć taka przypadłość psychiczna, że nałogowo się przeklina, biorąc pod uwagę polską ulicę, to nasza choroba narodowa Smile Mnie nie przeszkadzają gdy są użyte w adekwatnej do tego sytuacji, a nie wulgaryzmy w każdym zdaniu jako przecinek...
Odpowiedz

#7
W odpowiedzi na podpis użytkownika loony.
loony w swoim podpisie napisał(a):PKP jest 'spoko' [bo mi mod zabronił używać wulgaryzmów, które nie są wulgaryzmami Sad]
Wyraz, który miałeś poprzednio w podpisie, jest jak najbardziej słowem powszechnie uznawanym za wulgarne.

Na dowód przedstawiam .
Porada jest z 2003 roku, jednak wszelkie nowsze porady wskazują na to samo. Tutaj mniej wyczerpująca porada z 2011 roku, potwierdzająca wulgarność tego słowa:
[url=http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id]http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id


Czyli ten wyraz jednoznacznie określono jako wulgarny. loony, moderator słusznie zabronił Ci używania tego słowa na forum. Jeśli już koniecznie chciałeś go użyć, to mogłeś je ocenzurować.
Odpowiedz

#8
Wiem Mariusz wiem, już rozmawialiśmy na ten temat Wink
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#9
Napisz do nich :-P
Odpowiedz

#10
Nie chce mi się. Boję się że mi zaproponują taki eksperyment, jak w linku który sam wkleiłeś:

Cytat:To zresztą, czy słowo jest wulgarne, czy nie, można sprawdzić samemu — używając go w towarzystwie osób mało sobie znanych i będących w dość oficjalnych stosunkach, a następnie sprawdzając reakcję tych osób. Jest to metoda dość ryzykowna, lecz skuteczna — jeśli poczuje się Pan zażenowany tym, że użył Pan jakiegoś słowa, a Pańscy rozmówcy będą tym skonsternowani i zniesmaczeni, to znaczy, że użył Pan wulgaryzmu.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#11
Dobra zrobię to za Ciebie i zobaczymy co odpiszą ;-)
Odpowiedz

#12
A, w sensie że napiszesz do nich?

Bo w pierwszej chwili zrozumiałem, że zrobisz za mnie ten eksperyment :-D To bym z pewnością docenił!
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#13
loony, to głównie chodzi o to, że Forum czytane jest przez zarówno ludzi starszych, młodzież jak i młodszych kolegów - to, co możemy używać w mowie potocznej, "między swymi", niekoniecznie pojawiać się powinno na łamach Forum.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#14
Wulgaryzmy są głównie po to by pomóc wyrażać emocje, zwłaszcza w stanie zdenerwowania. Pozwala zrobić przerwę w ciągu wypowiadanych słów aby nie dopuścić do głosy naszego rozmówcy.
Przeklinanie jest to coś tak normalnego że nie powinniśmy robić z tego sobie jakiś kompleksów. Oczywiste jest rzecz jasna że nie przeklinamy w sferze publicznej (telewizja, konferencje, kościół itp.) ale w życiu codziennym? Nie ukrywam że wkurza mnie jak dres gada na cały wagon przez telefon (nie bawmy się w cenzurowanie w takim temacie, raczej dzieci do lat 10 nas tu nie odwiedzają)
- "No i byłem ku... sobie nie? Wczoraj ku... na tej imprie i ku... ja pier..., to tam jest masakra, ku... zero lasek...." No bez jaj...

A jak ktoś przez przypadek wszedł całą nogą w zaspę, to jakże polsko i naturalistycznie usłyszeć
-Ku....
...
Odpowiedz

#15
Nie no, wiadomo że nie używamy wulgaryzmów jako przecinka. Sam się zaczynam kontrolować, bo zauważyłem u siebie, że zbyt często niepotrzebnie wrzucam jakieś mięso.
Jednak wszystko zależy od sytuacji i tego przez kogo i w jakim kontekście zostanie wulgaryzm uzyty.
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Papież Franciszek - dyskusja ogólna Skayfer 103 27 298 05.04.2013, 07:41
Ostatni post: Dozer
  Wydzielony: Katastrofa kolejowa pod Klarysewem - dyskusja kazio 1 2 264 10.05.2012, 19:48
Ostatni post: Gżągal

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.