Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
170-lecie linii Wrocław-Oława - T3A pociągnie 3 wagony
#1
W sobotę 19 maja Oława będzie świętować 170-lecie linii kolejowej Wrocław-Oława.

Specjalny pociąg zestawiony z trzech zabytkowych wagonów pasażerskich uruchomią wspólnie Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu, PKP Intercity i DB Schenker.

Mały, trzyosiowy parowóz serii T3A, noszący oznaczenia TKh 05353, udostępni właśnie DB Schenker. Za sobą parowóz pociągnie trzy zabytkowe wagony.

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3577 ... ilety.html
Odpowiedz

#2
Liczę, że ktoś zrobi z przejazdu tego pociągu jakąś relację
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#3
Oto plan całej imprezy.

Organizator: Klub Sympatyków Kolei We Wrocławiu

170-lecie
linii kolejowej
Wrocław – Oława
19 maja 2012 r. w godz. 10.00 – 18.00
na terenie stacji Oława

Program obchodów jubileuszu:

Wystawa starego i nowoczesnego taboru kolejowego w Oławie (DRAGON E6ACT i CLASS66)

Przejażdżki ręcznymi drezynami „moja twoja”

Przejażdżki w zabytkowym wagonie prowadzonym przez parowóz po stacji Oława

Dodatkowy pociąg relacji Wrocław (odjazd godz. 9:45) – Oława (przyjazd godz. 10:35) powrót Oława (odjazd godz. 18:00) – Wrocław (przyjazd godz. 18:50)

Stoiska firmowe spółek kolejowych

Partnerzy:
DB Schenker, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, miasto Oława, Oławski Ośrodek Kultury, PKP Cargo Logistics, PKP INTERCITY, PKP POLSKIE LINIE KOLEJOWE S.A., SHK, STK
Maszynista Instruktor w PKP Cargo.
PL-PKP Cargo
Odpowiedz

#4
Łukasz skoro będziesz w sobotę leciał z Kraka Cegielskim to przecież będziesz koło 18 we Wrocu ;-) A co w takim bądź razie stoi na przeszkodzie żebyś na składzik retro poczekał :-)
Fotoblog
Podróże z Aparatem
Rok 2012 -(narazie)20309 km
Rok 2011 - 33287 km
Rok 2010 - 45064 km
Rok 2009 - 26606 km
Odpowiedz

#5
A w jakiej cenie są bilety?
Odpowiedz

#6
Akurat Cegielski jedzie p. Łódź, więc nie da rady go nagrać. Chyba, że jechałbym Przemysławem to może wtedy się uda.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#7
Gdyby ktoś był chętny, to mam do odsprzedania podwójne bilety na to wydarzenie.
Odpowiedz

#8
Moja relacja z tej imprezy

Odpowiedz

#9
Czy mi wzrok do końca popsuł, czy też naprawdę widziałem w relacji z imprezy, że tzw "pociąg z parowozem" był ciągnięty elektrycznie między Wrocławiem a Oławą?
Odpowiedz

#10
kazio, tak, ciągnięty był przez EU07-173
Odpowiedz

#11
Koledzy a czy wy nie zauważyliście, że Ferrumka na dworcu Głównym nie miała zapalonych reflektorów? Podczas jazdy po Oławie także. To powinno dać do myślenia. Z tego co się domyśliłem i się dowiedziałem to ktoś przepalił uzwojenie w prądnicy. Nie udało się go przezwoić (przewinąć) a także załatwić zastępczej prądnicy. To był problem by wypuścić Ferrumkę w samodzielną jazdę. Według przepisów lokomotywa która posiada nie sprawne oświetlenie nie może wyjechać na szlak z pociągiem a także luzem. Musi być dodatkowa lokomotywa pomocnicza. Czyli sprawa elektrowozu mamy wyjaśnioną.
Maszynista Instruktor w PKP Cargo.
PL-PKP Cargo
Odpowiedz

#12
CarnageLink napisał(a):Według przepisów lokomotywa która posiada nie sprawne oświetlenie nie może wyjechać na szlak z pociągiem a także luzem. Musi być dodatkowa lokomotywa pomocnicza. Czyli sprawa elektrowozu mamy wyjaśnioną.
W reportażu Olo4271a lokomotywa samodzielnie jeździ po szlaku poczynając od plus minus 8:00. Czyli sprawę elektrowozu mamy nadal niewyjaśnioną.
Odpowiedz

#13
kazio, to nie była jazda po szlaku, tylko po bocznicy
Odpowiedz

#14
Dzięki za wyjasnienie, nie było oczywiste że to bocznica.
Odpowiedz

#15
kazio, ta lokomotywa nie mogła jeździć od godz. 8 ponieważ pociąg wyjechał w stronę Oławy ok. 10. O godz. 8 mogła jeździć z wagonami na terenie wrocławskiej szopy. Na szlak by nie mogła wyjechać. To na pewno była bocznica, a po bocznicy mogła. Jeszcze jeden wariant wyjaśniający jak TKh jeździło to nie jeździło pod drutem.
Maszynista Instruktor w PKP Cargo.
PL-PKP Cargo
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pociąg specjalny Wrocław Główny - Oleśnica - Syców - Oleśnica - Wrocław Główny Marcin Piotr P. 7 4 465 24.10.2013, 20:59
Ostatni post: psim
  120-lecie kolei w Kamieniu Pomorskim Gżągal 0 2 485 22.11.2012, 20:49
Ostatni post: Gżągal
  150-lecie Kolei Warszawsko-Peresburskiej Drezynowy 2 2 823 17.09.2012, 15:22
Ostatni post: Drezynowy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.