Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prośba o pomoc - wycena/informacje
#1
Witam wszystkich! piszę z pewną prośbą, otóż znajomy jest w posiadaniu fragmentu wagonu kolejowego, który sądząc po malunku pamięta niezbyt świetne czasy drugiej wojny światowej. Wagon, z którego pochodzi ów fragment po wojnie przez długie lata służył za obiekt treningowy dla strażaków, wielokrotnie podpalany stracił walory wizualne (lub zyskał, kwestia gustu) i jak widać ostała się jedynie warstwa niemieckiego malowidła. Po zakończeniu służby został pocięty i tak oto jego część trafiła do mojego znajomego. Jako miłośnik historii pragnął zrobić z niego ciekawą ekspozycję, jednak ostatecznie waga i wielkość uniemożliwiły wyeksponowanie tejże blachy. Postanowił ją spieniężyć i tu rodzi się pytanie a właściwie dwa. Czy w środowisku kolekcjonerów tego typu przedmioty mają jakąś wartość i jest sens sobie zawracać głowę? I czy w ogóle można sprzedawać tego typu rzeczy w Polsce?

[Obrazek: plyta1h.th.jpg]

[Obrazek: plyta2m.th.jpg]

[Obrazek: plyta3m.th.jpg]
Odpowiedz

#2
Jest Hakenkreuz, więc na pewno znajdą się jacyś heilujący pa(lan / trio)ci gotowi dać za to trochę dzieńgów.

Proponuję po prostu wystawić na Allegro z jakąś ceną minimalną, i w razie niepowodzenia stopniowo ją obniżać w kolejnych aukcjach. Jak jakiś niedojrzały emocjonalnie typ jest skłonny wywalić na to swoje kieszonkowe, to nie widzę nic nieetycznego by mu to umożliwić.

Sprzedawać sądzę że można, z całą pewnością nie jest to broń, zaś artykuły o tym jak Allegro nie chciało usunąć aukcji historycznych przedmiotów ze tym znaczkiem, krążą po Internecie. Wystarczy wpisać w Google "Allegro swastyka".

http://wyborcza.pl/1,76842,7703083,Alle ... styki.html
Odpowiedz

#3
Dlaczego uważasz kogoś, kto zbiera historyczne elementy za niedojrzałego emocjonalnie? Ja też mam medale z okresów komunizmu i nie widzę w tym nic niezdrowego.

Gdyby nie to, że za zwłóczenie takiego bydlęcia do domu pewnie by mnie zabili to bym się zastanowił, czy nie byłaby to ciekawa ozdoba na ścianie. Tongue
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#4
rustsaltz, jeśli dla kogoś podstawowym elementem "wartości" jest wymalowana tam swastyka, to sorry, ale jest to najdelikatniejsze określenie na które zdołałem się zdobyć. A sądzę że właśnie u takich panów, a nie u historyków kolei, omawiany element miałby największe wzięcie.

Mam nadzieję że nie defilujesz z tymi medalami i nie urządzasz z kolegami spotkań towarzyskich pod symbolem sierpa i młota. 8-)
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#5
Swastykę to ja sobie mogę gwoździem na ścianie wydrapać Tongue
(wrona podoba mi się o wiele bardziej)
Cytat:Mam nadzieję że nie defilujesz z tymi medalami i nie urządzasz z kolegami spotkań towarzyskich pod symbolem sierpa i młota. 8-)
Dziś zdobyłem marynarkę kolejową wraz z płaszczem, więc kwestię przemyślimy Big Grin
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Syrena kolejowa - prośba o informacje Prizeekris 1 1 893 21.04.2021, 11:15
Ostatni post: APodleski
  Prośba o wycenę tabliczek wagonowych winiar 3 2 443 28.02.2021, 22:02
Ostatni post: gutek1
  Prosba o identyfikacje fanfar. Slimakko 2 2 602 30.08.2017, 01:29
Ostatni post: kacper791
  Zestaw startowy H0 - prośba o pomoc. kenshinio 0 1 870 22.02.2017, 14:28
Ostatni post: kenshinio
  Prośba o identyfikację żetonu Bileteria 3 3 150 17.01.2017, 19:37
Ostatni post: Kolejarz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.