Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PolskiBus - konkurencja również dla kolei
Dziś skorzystałem z czerwonego autobusu po raz pierwszy...
Cena biletu prawie jak za darmo, taniej niż w PR.
Autobus: nowoczesny Van Hool, cichy, z miękkimi siedzeniami i gniazdkami 230V. Za to przejścia między siedzeniami koszmarnie wąskie! Nie mam pojęcia z czego to wynika, bo siedzenia mają normalną szerokość, autobus zresztą też. Miejsca na bagaż podręczny prawie brak - owszem, półeczki nad głową są, ale chyba nawet na te siatki w zwykłym Autosanie H9 wejdzie więcej bagażu. Z dobrych rzeczy to jeszcze toaleta i czas przejazdu bardzo konkurencyjny wobec Polregio, a nawet PKP IC (odcinek Włocławek - Bydgoszcz). Miejsca na nogi, jak to w autobusie, niewiele więcej niż w Boeingu Ryanaira.
Podsumowując, kolej może z PB konkurować komfortem i to z powodzeniem, od kiedy tradycyjny, rozklekotany kibel trafia się coraz rzadziej. Natomiast, ze smutkiem przyznaję, całą resztą, oprócz częstotliwości kursów, PB bije na głowę ofertę Polregio na tej trasie, a to, co oferuje konkurencja z PKP IC pominę milczeniem... Nie wiem, jak kolej chce zabierać pasażerów PB, kiedy najkorzystniejsza oferta PKP IC to zakup biletu miesiąc naprzód za 70% jego ceny... Zawsze staram się wybierać kolej, ale to jest po prostu dramat. W dniu wyjazdu kupuję bilet na czerwony autobus za mniej, niż wydałbym na bilet Regio i 40% ceny biletu na TLK, a czas przejazdu podobny. Szkot jeździ bez dotacji i jakoś mu to się opłaca...
Jaro

Odpowiedz



Wiadomości w tym wątku
RE: PolskiBus - konkurencja również dla kolei - przez ET40 - 16.04.2017, 00:14

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.