• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kraków Główny
#1
Witam
W nocy z niedzieli na poniedziałek kiedy razem z Adamsem i Miką odprawiliśmy resztę ekipy, udaliśmy się na dworzec Kraków Główny koło 2 w nocy w oczekiwaniu na pierwsze Regio do Katowic. Gdy przyjechaliśmy na dworzec, udaliśmy się po jakąś kawę na rozgrzanie zaczepił nas starszy pan. Spytał się nas gdzie może kupić bilet bo chciał by jechać do Warszawy ale nie może znaleźć kasy biletowej i mówi że został wyrzucony z poczekalni. Wytłumaczyliśmy mu gdzie ona jest ale w końcu powiedzieliśmy mu że pójdziemy z nim bo i tak nie mieliśmy co robić. Po zakupieniu biletu na pociąg który ruszał o 04:21 udaliśmy się na poczekalnie. Po wejściu do poczekalni od razu podszedł do nas(właściwie do do tego pana) ochroniarz z zamiarem wyrzucenia go z dworca po raz kolejny! Co sam nam powiedział. Zaczęliśmy się z nim wykłócać że nie ma prawa wyrzucić tego starszego pana ponieważ jest on podróżnym. Ochroniarz powiedział że ten pan już tu krąży od kilku dni i ma wyjść. Starszy pan pokazał bilet jako dowód na to że jest podróżnym. Ale ochroniarz dalej trzymał swego i powiedział że teraz kupił bilet a za kilka godzin go odda w kasie. W końcu odpuścił.

Postanowiłem że tego tak nie zostawię i napiszę skargę do firmy ochroniarskiej i do właściciela dworca. Co sądzicie o takiej sytuacji ?
Kolejowe Jaworzno Lubisz To ?
  Odpowiedz
#2
Do UTKu z tym. A ja bym jeszcze do przewoźnika napisał i sprawdził jak zareaguje Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
  Odpowiedz
#3
Nie wiem jak to tam wygląda, ale już jakiś czas temu bejostwo znalazło sposób na legalny nocleg na dworcu - kupują bilet na poranny pociąg, a skoro mają bilet to mogą przebywać w poczekalni. Rano go oddają i luz. A policja i ochrona rozkłada ręce.

Ale jeśli gość faktycznie kupił z Krakowa do Wawy (co nie kosztuje mało), to raczej byle menelem nie był. W każdym razie, jeśli podróżny ma bilet, to ochroniarz może mu co najwayżej naskoczyć.
PKP jest 'spoko' - lubisz to? Smile
  Odpowiedz
#4
@loony, faktycznie, menele może i kupują, ale nie kupują biletów za 60 złotych!
loony napisał(a):to ochroniarz może mu co najwayżej naskoczyć.
... Fakt. Naskoczył, ale na nas i na tego dziadka.
@rustsaltz, jakim celem do przewoźnika? (domyślam się, ale uzasadnij i podaj argumenty /krótko mówiąc - może podsuniesz jakieś ciekawe rzeczy które będzie można wykorzystać przeciw/ :-) )

Mogę dodać, że zachowanie tego pseudoochroniarza było karygodne.
Nie mówiąc o braku empatii, to nawet gdy zobaczył, że bilet został wystawiony kilka minut wcześniej dalej się rzucał...

Kończąc, na pochwałę zasługuje zachowanie innego podróżnego który zadeklarował się zająć dziadkiem jadąc tym samym pociągiem.

*dziadkiem - określenie nie ma mieć jakiegokolwiek wydźwięku pejoratywnego. :-)
Pozdrawiam ;-)
  Odpowiedz
#5
Mika napisał(a):@rustsaltz, jakim celem do przewoźnika?
Perfidne podpier... WRÓĆ! doniesienie, że ochroniarz odstrasza klienta. Tutaj można delikatnie zasugerować, że pracuje dla konkurencji Tongue
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
  Odpowiedz
#6
No, że odstrasza i nie szanuje to fakt. Tylko chodzi o to, że przewoźnik tego ochroniarza nie zatrudnił. Ten ochroniarz (nie znamy imienia, nazwiska czy numeru 'identyfikacyjnego') jest zatrudniony przez Juventusa, który z kolei wygrał przetarg od zarządcy dworca.

Krótko mówiąc - sprzeciwiamy się zeszmacaniu ludzi, pasażerów przez cwaniaków w błyszczących kamizelkach. Więc... czy jest jakaś szansa, aby ktoś za zaistniała sytuację odpowiedział?
Pozdrawiam ;-)
  Odpowiedz
#7
Takie zachowania są spowodowane konkurencją na rynku firm ochroniarskich, przez co nie patrzy się na jakość, tylko na cenę. Niemal żadna globalna firma ochroniarska nie posiada odpowiednio wyszkolonych ludzi do pracy w takim miejscu jak dworzec kolejowy. Sytuacja której byliśmy światkami pokazuje że osoby tam zatrudnione, to zwykłe cwaniaki, którym najlepiej się wyżyć na tym najsłabszym. Najprościej jest według tych panów wyrzucić z holu kasowego starszą osobę, bo jest bezbronna, natomiast na peronach i wokół dworca, gdzie istnieje większe zagrożenie choćby ze strony złodziei żadnego ochroniarza nie było, bo ci panowie się takich osób po prostu boją, a nie wykluczone że może nawet mają z nimi jakieś układy.

Oczywiście podpisuję się pod opiniami przedmówców, żeby napisać skargę gdzie się da i sprawę nagłośnić. Może zostaną wyciągnięte jakieś konsekwencje ze strony firmy ochroniarskiej żeby na przyszłość się zastanowiła nad tym kogo zatrudnia, bo jestem przekonany że sytuacja której byliśmy świadkami nie jest jednostkowa, tylko zdarza się na co dzień. Podpiszę się pod taką skargą obiema rękami.
  Odpowiedz
#8
Mika napisał(a):Tylko chodzi o to, że przewoźnik tego ochroniarza nie zatrudnił.
Ale jeżeli u przewoźnika ktoś ma trochę jaj to zabuldoczy się u zarządcy dworca.

Cytat: Ten ochroniarz (nie znamy imienia, nazwiska czy numeru 'identyfikacyjnego')
W razie czego i tak pierwszy po pieniądzach ma dowódca, a potem niech sobie szukają Wink

Ja to bym jeszcze do samego Juventusa napisał z pytaniem, czy wszędzie tak traktują ludzi Wink. Oczywiście trzeba pisać w tonie nieco bezczelnym i przejaskrawiać.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
  Odpowiedz
#9
rustsaltz napisał(a):Ja to bym jeszcze do samego Juventusa napisał z pytaniem, czy wszędzie tak traktują ludzi Wink.

Dziś się nieoficjalnie dowiedziałem, że firma "Juventus" otrzymała wypowiedzenie z usługi ochrony dworca, zaledwie po dwóch miesiącach "działalności" i został ogłoszony przetarg na tą usługę, więc chyba coś musiało być na rzeczy.
  Odpowiedz
#10
Jest rozpisany przetarg na usługi ochroniarskie od 01. lipca 2013 roku na dworce na obszarze całego kraju w tym Kraków.
http://www.pkp.pl/node/6587
Pozdrawiam ;-)
  Odpowiedz
#11
A wszystko przez bezdomnych których tak strasznie chcą się pozbyć z dworców Smile Juventus to jak widać respektował chyba aż nadto.
  Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kraków Główny Adams 15 5 064 11.09.2014, 13:10
Ostatni post: Gordon
  Gdańsk Główny wizzair98 0 1 962 29.01.2013, 16:24
Ostatni post: wizzair98
  [Kraków Główny] Ściany mówią do pasażerów Dominik Piotrowicz 3 2 207 23.11.2012, 21:37
Ostatni post: przem710
  Dworzec Kraków Główny DamianT 2 1 765 14.08.2011, 10:47
Ostatni post: DamianT

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości