Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Kolejowa Medycyna Pracy - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: NAUKA I PRACA NA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: Kolejowa Medycyna Pracy (/thread-6882.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - wojdade - 28.11.2017

Też miałem z tym lekki problem, ale pani powiedziała, że mogę podejść bliżej tablicy ;d


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - CounterSpace838 - 28.11.2017

(28.11.2017, 21:21)wojdade napisał(a): Też miałem z tym lekki problem, ale pani powiedziała, że mogę podejść bliżej tablicy ;d

Który rząd musiałeś odczytać od dołu? Ja już nie pamiętam.


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - wojdade - 28.11.2017

Jako tako udało mi się przeczytać ten najniższy. Mam gdzieś zapisane zdjęcie z karty tego badania, ale nic z tego nie potrafię wywnioskować, poza "w normie".


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - CounterSpace838 - 30.11.2017

Czy na badania wstępne na świadectwo trzeba brać oryginał zaświadczenia z badań na licencje?


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - wiar - 30.11.2017

Nie musisz. Tylko skierowanie od pracodawcy. Badania i tak masz robione znowu


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - nakama - 02.12.2017

Hej, mam pytanie: czy gdy IC wysyła na badania przed świadectwem, to w skierowaniu wskazuje konkretną medycynę pracy w jakiej musimy je zrobić ? Czy można samemu wybrać ośrodek ?


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - wiar - 02.12.2017

Konkretna medycne pracy. Tzn dostajesz skierowanie


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - Krzysiek - 04.12.2017

Witam mam takie zapytanie we Wrześniu byłem na badaniach na licencje maszynisty wszystko zaliczyłem oprócz okulisty.Lekarz stwierdził że mam problem z ostrością dlatego że nie przeczytałem 8 linijki słabszym okiem.Powiedziała żebym zrobił sobie laserową korektę zdrowia Byłem w dwóch klinikach okulistycznych We Wrocławiu i obie kliniki stwierdziły że moja wada nnie kwalifikuje się na laserowa korekcję wzroku ani okulary ani soczewki. Ostrość prawego oka u mnie wynosi 0.63 a lewego 100 a ogólnie oko jest zdrowe wada wynosi -0.25 Lekarze się z dziwili z jakim przypadkiem do nich przychodzę.Mam w domu ksero wyników badań stwierdzono że ostrość wzroku jest obniżona z powodu niedowidzenia.Moje pytanie brzmi następująco czy jak bede chciał wykonać ponownie badania na licencje maszynisty nawet prywatnie okazując ksero badań czy jest szansa żeby przepuściała. Dużo nie brakuję do wymaganych 0.8.08 Czy starać się robić badania w innym ośrodku Z tego co wiem Wrocław jest najtrudniejszym Ośrodkiem do badań Z gory dziękuje za odpowiedzi


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - pershing1899 - 04.12.2017

Nikt nie wróży z fusów i nie wiadomo czy lekarz się podpisze pod Twoimi badaniami. Może przepuścić a może nie, tego nikt nie wie.


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - CounterSpace838 - 04.12.2017

Odpuść sobie, zaliczysz licencje to duża szansa że uwalą Cię na świadectwie i co wtedy? Będziesz w gorszej sytuacji niż ja teraz.


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - pioczu - 05.12.2017

Proszę szanowne grono czy ktoś może napisać dokładnie jakie badania wzroku są na wstępnych oprócz ostrości widzenia i tablic Ishihary ?
I czy testy psychologiczne to tylko Raven, wykreślenie ogonków czy coś jeszcze.
Byłem wczoraj osobiście na Paczkowskiej we wro ale pani rodem z prl była i nie dowiedziałem się konkretów.


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - CounterSpace838 - 05.12.2017

Podczas badań wzroku masz tablice ischikary, lampke wilczka, czucie kontrastu, ostrość wzroku, testy na widoczność w 3D. Na psycho testy masz różne ale na pewno aparat krzyżowy i aparat Piórkowskiego oraz ciemnie. Z testów umysłowych to tablice popelreutera, totolotek, oraz właśnie tablice Ravena. Do tego mogą Ci dołożyć coś jeszcze jak ogonki czy test na położone białego kołka względem czarnego i na odwrót. Jestem z tym niestety na bieżąco.


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - pioczu - 05.12.2017

(05.12.2017, 14:44)Konrad1961 napisał(a): Podczas badań wzroku masz tablice ischikary, lampke wilczka, czucie kontrastu, ostrość wzroku, testy na widoczność w 3D. Na psycho testy masz różne ale na pewno aparat krzyżowy i aparat Piórkowskiego oraz ciemnie. Z testów umysłowych to tablice popelreutera, totolotek, oraz właśnie tablice Ravena. Do tego mogą Ci dołożyć coś jeszcze jak ogonki czy test na położone białego kołka względem czarnego i na odwrót. Jestem z tym niestety na bieżąco.

Dzięki wielkie za Info . Na bank dasz radę jeszcze na maszynistę masz czas powodzenia i pozdrawiam


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - Krzysiek - 05.12.2017

(04.12.2017, 22:52)Konrad1961 napisał(a): Odpuść sobie, zaliczysz licencje to duża szansa że uwalą Cię na świadectwie i co wtedy? Będziesz w gorszej sytuacji niż ja teraz.

Z tego co wiem to na licencje trzeba mieć 08/08 a na swiadectwo 0.5/05 jaka tu jest logika niech ktos mi powie


RE: Badania w PKP Kolejowa Medycyna Pracy - CounterSpace838 - 05.12.2017

Na świadectwo podczas wstępnych masz mieć 0.8/0.8 a po dwóch latach bez korekcji okularami 0.5/0.5. Ja wiem że to głupie ale tak to wygląda.... Moim zdaniem zbyt duże ryzko z Twojej strony, bo jak sam mówisz oko nie nadaje się do lasera....