Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei

Pełna wersja: Poświadczenie świadectwa złożenia egzaminu na stanowisko maszynisty
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam.

Przeglądając ogłoszenia przewoźników kolejowych szukających maszynistów w wymaganiach zauważyłem, iż bardzo często należy posiadać kwalifikacje zawodowe poświadczone świadectwem złożenia egzaminu na stanowisko maszynisty. Co to oznacza? Czy w takim przypadku kurs i egzamin na licencję maszynisty muszę zrobić we własnym zakresie i już ją posiadać? Może jeszcze coś więcej?

Pozdrawiam.
Też to właśnie zauważyłem.

http://oi62.tinypic.com/2jbk0tg.jpg

Przyłączam się do pytania.
Złożenie egzaminu to nie licencja! Jeżeli posiadasz prawo kierowania (czyli szedłeś po staremu, ewentualnie posiadasz świadectwo maszynisty) możesz kandydować na stanowisko, na które wymagany jest w/w dokument.
Jeżeli posiadasz TYLKO licencję (czyli po tym kursie za ca. 8 tys. złotych) musisz szukać ofert na stanowisko "uczeń maszynista", "maszynista stażysta" itp. Kurs na licencję jest de facto kursem wstępnym, po którym absolutnie nie zostaje się pełnoprawnym maszynistą.
Co w takim razie powinienem zrobić jeśli nie posiadam żadnego dokumentu potwierdzającego kwalifikacje? Robić kurs samemu czy szukać innego rodzaju ogłoszeń? Czytam, że deficyt maszynistow jest, a by gdziekolwiek się dostać, czy chociażby spełnić stawiane wymagania kandydatom przed złożeniem cv należy już być kimś. Tylko jak?
Mozesz zatrudnc sie w firmie, ktora kurs na licencje sama Ci zrobi (np. PKP Cargo) albo zrobic na wlasna reke licencje i poszukac ogloszen "uczen maszynista".
Dziękuję za zainteresowanie i pomoc. Piszesz, że PKP Cargo zrobi mi kurs. Moje pierwsze pytanie było właśnie spowodowane ogłoszeniem Cargo. Zamieścił je powyżej inny użytkownik forum. Tam należy mieć to poświadczenie złożenia egzaminu. Co mam w takim razie zrobić by móc zgłosić się do PKP Cargo?
Cargo zaczęło jakoś dwa tygodnie temu kurs na licencję w Białymstoku. Czyli szkolą ludzi od zera tak jak i przyjmują już ludzi z prawem kierowania.
Rozumiem. Czyli najlepiej zasięgnąć informacji u źródła. Smile Wie ktoś może po jakim okresie następuje zatrudnienie i otrzymywanie wynagrodzenia? W ogóle aby się dowiedzieć czegoś o wynagrodzeniu to chyba trzeba samemu zostać maszynistą, bo jak czytam fora i komentarze artykułów w internecie to są tam zamieszczane tak sprzeczne informacje, że nic tak na prawdę już nie wiem.

Cieplejszego weekendu wszystkim życzę.
Wiem że w IC dostajesz wynagrodzenie od samego początku. Przez pierwsze miesiące najniższa krajowa bez żadnych dodatków. Ja przejdziecie na warsztat to już wyjdzie więcej bo i dojadą dni świąteczne, jakieś tam warunku uciążliwe/szkodliwe. Po roku węgiel jakieś tam 20zł za staż pracyTongueP tak że ok. 1600-1700 zł na szkoleniu średnio powinieneś wyciągnąć.
Najbardziej mnie martwi stabilność zatrudnienia. Czy rzeczywiście ktoś ze słabszym wzrokiem choć będzie w okularach widział dobrze może stracić pracę? Czy często się zdarza by maszyniści tracili pracę ze względów zdrowotnych?
Ogólnie przy zatrudnieniu na licencję maszynisty masz mieć I kat. zdrowia. Wzrok jak dobrze pamiętam ma mieć bez korekcji 08/08. Jak się nie mylę masz czytać bez okularów drugi bądź trzeci rządek od dołu. Potem jak już jeździsz maszynistą to są te granice przesunięte no i w okularach można pracować. Aż tak dużo nie odpada, bo przed badaniami najedzą się tabletek żeby zbić ciśnienie, ścisła dieta tydzień przed i jakoś przechodzą. Ale ze wzrokiem to już poważniejsza sprawa. Zazwyczaj nikt tam nikogo nie zwalnia, przesuwają go na inne stanowisko np. na warsztat, do biura..
mixer napisał(a):Jak się nie mylę masz czytać bez okularów drugi bądź trzeci rządek od dołu.
3 lata temu czytałem ten na dole.
Jakoś często nie gram, wiec źle nie powinno być.
Cisnienie to mi samo skoczy przed lekarzem ;-).
Mam nadzieje, ze teraz chociaz ten drugi od dolu przeczytam.

mixer napisał(a):przesuwają go na inne stanowisko np. na warsztat, do biura..
Oczywiscie.. Mniej zarabiasz. ?
rokoboko napisał(a):Oczywiscie.. Mniej zarabiasz. ?
Coś kiedyś było że przez jakiś tam czas otrzymujesz zasiłek wyrównawczy do tego co zarabiałeś ale czy dalej tak jest w kolejowych spółkach, tego nie wiem, nie interesowałem się tym.
Ja nie noszę okularów ale mam wadę około -0,75 na oko, nie wiem którą linijkę czytam bo dawno nie czytałem. A co z korekcją laserową? Chyba po takiej korekcie jeśli będzie się widziało bardo dobrze to nie trzeba nic o niej wspominać, a nawet jak trzeba to chyba nie stanowi to problemu?
Ja nic nie wspominałem o laserowej korekcji wzroku i przeszedłem bez problemu 3x badania. Więc to jest wyjście.
Stron: 1 2