Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei

Pełna wersja: Infopasażer - system monitorowania opóźnienia pociągów - PKP IC, KD, Arriva
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Ja dostałem informację w momencie, gdy pociąg miał się pojawić jako opóźniony. Jeśli czekałbym na peronie to informacja nadal jest znacznie opóźniona.

Virakocha

Wszystkie systemy i PICowy (infopasażer) i PRowy są w fazie testowej beta. Niestety trochę za długo to trwa (testowanie) przez co brakuje czasu na zmianę decyzji (przebukowanie biletu etc) bo nigdy nie wiadomo jakie powiadomienie się dostanie. Tutaj przewoźnicy mają pole do popisu 8-)
W dniu dzisiejszym zauważyłem, że popularny Infopasażer wprowadził dodatkową opcję podawania kodu z obrazka przed wyszukaniem informacji

LINK

Pytanie po co to? To tylko strata czasu.
Hehehehe, postanowili utrudnić życie autorom różnych aplikacji zewnętrznych, pobierających dane z tej strony.

Całe PKP - zamiast iść na współpracę z hobbyistami - programistami, którzy odwalają za nich wspaniałą robotę (a programiści PKP nie dorastają im do pięt), to rzucają im kłody pod nogi. Tępe ch*je.

Jak teraz przestaną działać aplikacje na Androida, itp, związane z rozkładami, to wiedzcie komu podziękować ;-)

[ Dodano: 2012-09-28, 19:22 ]
Mam potwierdzoną informację, że androidowy InfoPassenger już nie działa, po tej "wspaniałej" zmianie ze strony PKP. Betony mogą sobie pogratulować kolejnego sukcesu.
Skandal !!!

O ile korzystanie z tego na komputerze jeszcze jakoś ujdzie, bo można sobie wchodząc w jakiś pociąg szybko przeskakiwać między stacjami, o tyle już na komórce będzie ciężko, wręcz niemożliwe, szczególnie po tym, jak napisałeś, że już na Smartphone'ach to cudo działać nie będzie.
A było to ułatwienie dla osób w podróży bo mogli sobie na bieżąco sprawdzić, jak bardzo są opóźnieni.
Zachęcam do napisania do Intercity, PR, i innych firm wymienionych na głównej stronie http://infopasazer.intercity.pl z prośbą o wyłączenie tego utrudnienia.
Potwierdzam, aplikacja androidowa nie działa, była rewelacyjna... Skandal. Zaraz biorę się za pisanie do PKP IC.
Może zróbmy pismo forumowe z podpisami chętnych użytkowników?
Przy okazji rozmowy z kolegą zauważyłem, że jeśli ktoś do mnie wyśle link z rozkładem i mam otwartą przeglądarkę, to po jego naciśnięciu rozkład zaskoczy i będzie można spoglądać na przebieg trasy. Jeśli jednak ktoś ma wyłączoną przeglądarkę to po naciśnięciu adres URL, uruchomi się przeglądarka i wyskoczy komunikat "Nieprawidłowy kod".

Co do pisma to nie ma co robić z podpisami, wystarczy jedno w imieniu forum z logo. Przy okazji każdy osobiście też może do nich pisać.

Jeśli chodzi o wersję na Androida to ja chciałem właśnie kupić sobie telefon z androidem, żeby móc z tego ułatwienia skorzystać. Teraz zacząłem się nad tym poważnie zastanawiać.
rysiogeniusz napisał(a):Może zróbmy pismo forumowe z podpisami chętnych użytkowników?
Jasne, postaram się dzisiaj przygotować.
Zobaczcie jak to działa w Czechach :-)

http://kam.mff.cuni.cz/~babilon/zpmapa2

Dodatkowo klikając w trójkącik dostajesz taką opcję:

Zpoždění vlaku xxxx
Zpět na mapu Řazení vlaku

a klikając w "Řazení vlaku" zestawienie wraz z gifami lokomotyw i wagonów


Rozkład jazdy online aktualizowany na bieżąco:
http://provoz.szdc.cz/Tabule/default.aspx

Przykład dla st. Czeski Tesin

http://provoz.szdc.cz/Tabule/StationDet ... 433234&t=2
Świetne to jest. Widać, że Czesi są w tych sprawach lepiej rozwinięci niż my, ale te dane z tymi trójkącikami to muszą działać w oparciu o GPS, a u nas niestety nie wszystkie pociągi są wyposażane w ten moduł.
Byś się zdziwił ale nie całkiem GPS dane dla pociągów bez GPS-a wprowadzane do systemu przez dyżurnych ruchu. Cały ruch na sieci CD (dzienniki ruchu) prowadzony jest komputerowo. Każdy posterunek ruchu jest podłączony do sieci. Dyżurny nie zapisuje na papierze tylko wprowadza w system

Nastawnia w Bohuminie:

[Obrazek: 5.jpg]

Nastawnia w Ostravie hl.n.

[Obrazek: 2.jpg]
No to niestety my jeszcze jesteśmy daleko za Murzynami w tej dziedzinie. Owszem nasi dyżurni część rzeczy zapisują w książkach, część w SEPE, ale żeby uzyskać taki efekt, jaki pokazałeś to jeszcze miną dziesiątki niestety lat.
Bezsensowna odpowiedz Intercity z fan page Pociąg do miejsc:
Cytat:Nie chcemy robić tu wykładu informatycznego, ale kody te są stosowane w celu utrudnienia obciążania serwera przez automatyczne boty-wirusy internetowe. Stosowane są nawet przez największe portale (np. przy procedurze rejestracji kont). Nikt nie zakładałby ich na złość klientom, by im utrudnić życie. Gdyby nie było takiej konieczności, nie zdecydowalibyśmy się na taką opcję. Wchodząc na stronę infopasażera przez telefon komórkowy bez problemu można przepisać kod i sprawdzić ruch pociągów.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14