Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wadowice - co ze stacją?
#16
A całą komunikację w tym rejonie przejmą śmiercionośne blachosmrody made in anna50 czyli Aron w spódnicy, bo ta osóbka ma takie widzimisie ;-D
Odpowiedz

#17
Drogi Panie ADAMS to znaczy że składy z lat 70 -tych są bardzo bezpieczne jak widać nie tylko anna50 ratuje pieniądze podatników wyrzucane w tory.
http://wadowice24.pl/pieniadze/zakupy/2 ... wadowicach
Tu są wpisy i można sprawdzić niestety szkoda że tego nie czytają władze PR.
Odpowiedz

#18
Bus nigdy nie dorówna nawet 50 letniemu EN57. Kolej zawsze będzie bezpieczniejsza! Czekamy na odcinkowe radary prędkości na Śląsku, i po busach.
Odpowiedz

#19
anna50 napisał(a):Drogi Panie ADAMS to znaczy że składy z lat 70 -tych są bardzo bezpieczne

Napewno o wiele bezpieczniejsze niż dostawczaki przeznaczone do wożenia ziemniaków w których wycięto otwory na okna i wstawiono kilka foteli, bo głównie takimi pojazdami wozi się ludzi w Małopolsce. Jeśli taki pojazd Pani uważa za bezpieczny, to gratuluję poczucia humoru.

Dużym "poczuciem humoru" wykazuje się pani także wklejając tu jakieś przeterminowane artykuły ze stycznia 2011 roku. Nie ma Pani dostępu do jakiś świeższych wiadomości czy co :? ;-D
Odpowiedz

#20
Wystarczy fabryczne ogranicznik prędkości do 80 km/h w tzw. busach i problem załatwiony. Poza tym wiele z nich to szroty nie nadające się do jazdy.

609D, które często u siebie widuję na trasach lokalnych mają mocno zajeżdżony most i to mi wystarczy, aby uznać je za "ekstremalny" środek transportu

@anna50

Arku nie ukrywaj się proszę i nie wciskaj mi kitu, że stary 609D, po likwidacji pociągów, załatwi sprawę, w dobie wiecznie zakorkowanej zakopianki :-D
Odpowiedz

#21
Virakocha napisał(a):Wystarczy fabryczne ogranicznik prędkości do 80 km/h w tzw. busach i problem załatwiony.

No coś Ty, ludzi byś chciał tam pozabijać. Tam 40 km/h nie daje gwarancji bezpieczeństwa, a Ty tu z osiemdziesiątką wyskakujesz ;-D
Odpowiedz

#22
Prędkość handlowa autobusów to maksymalnie 60 km/h więc 80 naprawdę wystarczy. Aż tak nie ograniczajmy rynku przewozowego :-)
Odpowiedz

#23
anna50, Podstawowa zasada brzmi nie karmij trolla :lol: no ale muszę zapytać co to za spółka PKP PRZEWOZY REGIONALNE bo za cholerę nie wiem ;-D
@Adams - mówisz, że busy u was są kilkuosobowe...to i tak dobrze bo na podkarpaciu rekordy mówią o ponad 20-stu osobach na pokładzie Sprintera ze szrotu.
Fotoblog
Podróże z Aparatem
Rok 2012 -(narazie)20309 km
Rok 2011 - 33287 km
Rok 2010 - 45064 km
Rok 2009 - 26606 km
Odpowiedz

#24
pepe, w Małopolsce jest to samo. Wytarczy spojżeć w jakich warunkach podróżują ludzie z Krakowa do Łapanowa czy Gdowa, oraz z Tarnowa do Zakliczyna. Tam aronowozy wykończyły PKS i ludzie w tych dostawczakach podróżują gorzej niż zwierzęta. Najgorsze w tym wszytkim jest to że władze i policja nie widzą problemu i przymykają na to oko. Problem zostanie zauważony dopiero wtedy jak dojdzie do jakiejś tragedii.
Odpowiedz

#25
Drodzy Panowie jednak podróżni wybierają niby te nie wygodne stare BUSY mimo że mają prawo do wyboru . Tylko jest taki problem nie każdy mieszka w pobliżu przystanków PKP, jednak busy mogą być eksploatowane tylko do 15 lat . Wygodne składy z lat 70 mają niestety prawie połowę wieku, jak wszyscy wiemy jeżdżą puste i blokują przejazdy.
Odpowiedz

#26
@anna50 vel Rover

Tak, Aruś tak tak, głupszego powodu wprowadzenia busów już nie mogłeś podać> Wg Ciebie wszystko co porusza się po szynach "nie majom sensu ekonomicznego". Na szczęście są jeszcze ludzie w Małopolsce, którzy chcą jeździć "puciongami" i o nie zabiegają :-D
Odpowiedz

#27
anna50 napisał(a):Drodzy Panowie jednak podróżni wybierają niby te nie wygodne stare BUSY mimo że mają prawo do wyboru

Są miejsca gdzie tego prawa wyboru nie ma, gdyż komunikacja dostawczakami opanowała całą komunikację w tych miejcach i nie chodzi już tylko o komunikacje kolejową, ale także o PKS który woził ludzi pojazdami do tego przeznaczonymi czyli wygodnymi i bezpiecznymi autobusami. Nie zaprzeczam że winni są też sami pasażerowie, gdyż niekiedy ze względu na cenę przejazdu niższą zaledwie o 20-50 groszy wybierali przejazd dostawczakiem nie dbając o komfort jazdy i własne bezpieczeństwo (gdyż kierowcy tych pojazdów łamią wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego żeby tylko zabrać pasażerów konkurencji). Poza tym po likwidacji autobusów PKS czy połączeń kolejowych do wielu małych miejcowości w dni wolne od pracy nie ma się jak dostać, bo busowi baronowie świętują i mają wszystko gdzieś. Kursowe autobusy czy pociągi jeździły we wszystkie dni tygodnia bez względu na to ilu pasażerów mieli na pokładzie.

anna50 napisał(a):jednak busy mogą być eksploatowane tylko do 15 lat . Wygodne składy z lat 70 mają niestety prawie połowę wieku, jak wszyscy wiemy jeżdżą puste i blokują przejazdy.

Tą wypowiedź skwituję krótko. Nawet 70-cio letni EN57 daje większą gwarancję bezpieczeństwa niż fabrycznie nowy bus i dla mnie to nie podlega żadnej dyskusji panie Aronie w spódnicy.
Odpowiedz

#28
anna50 napisał(a):busy mogą być eksploatowane tylko do 15 lat . Wygodne składy z lat 70 mają niestety prawie połowę wieku, jak wszyscy wiemy jeżdżą puste i blokują przejazdy.

Ty to jednak potrafisz człowieka rozbawić :-D Bus może być eksploatowany tylko do 15 lat - to pokaż mi firmę która w swej flocie ma busy wyprodukowane tylko po 1997roku...o przepraszam nie ma takich ;-D A argument że pociąg blokuje przejazdy to już mistrzostwo świata. Gratuluję i oby tak dalej :lol:
Fotoblog
Podróże z Aparatem
Rok 2012 -(narazie)20309 km
Rok 2011 - 33287 km
Rok 2010 - 45064 km
Rok 2009 - 26606 km
Odpowiedz

#29
Z mojej miejscowości do Częstochowy jeździ bus, który ma minimum 20 lat, więc takie bajki to grzecznym dzieciom jedynie Smile
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#30
Na trasie Konin-Licheń-Pogoń Gosławicka (mój region) jeździ VW Transporter który ma co najmniej "pełnoletniość" , jak nie 20 lat. Więcej jak 70 km/h to ryzyko tym jechać ]->
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ciekawostka: sztuczna stacja Nowy Mur Mariusz W. 0 1 456 16.10.2021, 01:20
Ostatni post: Mariusz W.
  Linia kolejowa nr 369 - stacja Manieczki. toooomelo 0 2 208 16.04.2021, 11:49
Ostatni post: toooomelo
  Sandomierski węzeł kolejowy i stacja OLENDRY mirmur2 0 2 588 18.06.2020, 08:57
Ostatni post: mirmur2
  wsch. Polski: mała stara stacja/dworzec [wieś, środek pola etc.] miki 0 2 991 20.06.2019, 15:04
Ostatni post: miki
Exclamation Stacja Siedlce mksiedlce 8 5 309 19.02.2017, 10:18
Ostatni post: przewoz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.