Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maszyniści stażyści PKP Cargo
(18.01.2020, 22:24)eu07-304 napisał(a): Oprócz bełkotu na temat kodeksu pracy, umowy i polecenia naczelnika, dalej się nie dowiedziałem na jakiej podstawie ma jechać ze mną ktoś zwany "obserwatorem" na swój prywatny wykaz pracy skoro ja o kimś takim nie mam pojęcia bo u mnie na wykazie pracy nie widnieje?
Jeśli Cię to tak nurtuje lub Ci przeszkadza, to widzę dwa wyjścia.
1. Pierwsze - zapytaj swojego:
- instruktora
- mistrza
- naczelnika
- dyrektora
- prezesa firmy

2. Drugie - jeśli nie uzyskasz odpowiedzi:
- nie bierz obserwatora
- zmień firmę na taką w której Ci wszystko pasuje.

Zadawanie tutaj takich pytań mija się z celem.

PS - na moim wykazie pracy widnieje maszynista, tak samo ja widnieję na jego wykazie pracy, rubryka 3. z podpisem "maszynista stażysta".


(18.01.2020, 22:36)CounterSpace838 napisał(a): Każda firma ma swoje instrukcje oraz spis obowiązków dla osoby szkolącej się. Nikt Ci takich rzeczy nie udostępni na publicznym forum. Skoro masz jakieś wątpliwości to wyjaśni sprawę ze swoim przełożonym.
Nie każda, PKP Cargo ma z tym problemy.
Odpowiedz

https://m.olx.pl/oferta/kurs-na-maszynis...n=1&page=3

Może kogoś to zainteresuje
Odpowiedz

Hm..gdzie jest haczyk?
Odpowiedz

Wiecie jakie jest najlepsze rozwiązanie z cargo i jego problemami? ZWOLNIENIE się po okresie próbnym ja to uczyniłem miałem dość tego bajzlu, czym wcześniej tym lepiej nie znam tam osoby która była by zadowolona ze "stażu" plus to taki ze w cv mam odbebniony jakiś tam staż na kolei i czekam już na badaniaWink
Odpowiedz

Co dokładnie masz na myśli pisząc okres próbny i staż?
Może się to przydać innym.
Odpowiedz

Chodzi o to że po okresie próbnym nie trzeba się bujac z lojalka ponieważ jeśli umowa wygasa lojalka również jest nie ważna. Nam dziwny trafem dali już w 1 dniu do podpisania na 99 tysięcy, warsztat nie odzwierciedlil chaosu który tam panuje dopiero pierwsze jazdy na szlak pokazały co tam się dzieje. Wracacanie busami po nocy na bazę, siedzenie po dyspozyturach, bieganie między maszynami sto tysięcy razy, wieczne zmiany godzin. Omylkowe urlopy potem odrabianie tych urlopów bo nastąpiła pomylka Big Grin Staż chodzi o to że mam zrobiony warsztat w cargo i inne firmy mi to zaliczyły nie muszę od nowa startować Wink
Odpowiedz

Tak się kiedyś zastanawiałem czy zaliczenie warsztatu można przenieść do innej firmy. Są na to jakieś podstawy w przepisach?
Odpowiedz

Nie, warsztat musisz zaliczyć u swojego pracodawcy
Odpowiedz

Nie znam przepisu, który mi zabrania albo takiego, który zobowiązuje mnie do zaliczenia wszystkich etapów u jednego pracodawcy.
Jeśli masz na piśmie zaliczenie szkolenia a inny przewoźnik to uzna, to nie powinno być problemu.
Chyba, że UTK myśli inaczej, należałoby ich zapytać
Odpowiedz

Jest coś takiego jak książeczka przygotowania zawodowego tam wszystko jest wbite Wink
Odpowiedz

Wiem, posiadam taką.
Odpowiedz

Witam,
czy jest ktoś na forum kto nie tak dawno skończył te 500h obserwacji ?
Pytam bo chciałbym się dowiedzieć jak to będzie wyglądać dalej, biorąc pod uwagę obecną sytuacje hmm
Odpowiedz

Ja skończyłem ale ze względu na małą ilość pracy przewozowej utkwiłem na tym etapie i czekam na rozpoczęcie kolejnego.
I nie wiem czy się doczekam.
Odpowiedz

Wracajac do lojalki to jest prosty sposób ale musi byc na niego odpowiednia chwila, tak jak ktos napisał, wystarczy nie przedłużyć umowy, czyli umowa wygasa samoistnie i pracodawca nie ma podstawy żądania zwrotu kosztów poniesionych podczas szkolenia.
Odpowiedz

U nas chyba nawet przed lojalka byla umowa na czas nieokreslony, takze nie ma co wygasac
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Maszyniści prośba o pomoc tawot 0 846 13.11.2022, 16:13
Ostatni post: tawot
  Maszyniści łamią przepisy rustsaltz 8 4 849 27.02.2015, 19:37
Ostatni post: rustsaltz
  Poszukiwani maszyniści OTTO Polska 0 3 742 13.08.2013, 12:28
Ostatni post: OTTO Polska

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.