Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Rail Polska] "Nowy" byk 201Eo
#16
przem710, W takich barwach na pewno będą wyglądać ciekawie. Niektóre malowania przewoźników pasują niemalże do wszystkich typów lokomotyw.
ZKubaZPucusZ YouTube Channel on Facebook

Nie piszę postów, gdy nie wnoszą one nic do tematu.
Odpowiedz

#17
mikrobart napisał(a):Jakby te reanimowane wraki nie wyglądały to jednak musimy mieć znajomość, że przewoźnik z postępem nie idzie, skazuje się tylko na dalsze trwanie w pewnym marazmie.
Jeszcze kilka lat temu Szybka Kolej Miejska Berlin używała w normalnej eksploatacji zespołów trakcyjnych sprzed II Wojny Światowej. A żeby było tego mało, to nie dokonywano na nich żadnych większych unowocześnień, jak to ma w przypadku naszych EN57.
mikrobart napisał(a):Może to brzmi górnolotnie, ale jakoś dziwi mnie to wszechobecne entuzjastyczne przyjmowanie kolejnych wariacji na temat niestety przestarzałych już pojazdów.
W mojej OSP posiadają lekko podstarzałego Stara i nowego 2-letniego Mercedesa. Star jest o wiele lepiej przystosowany do polskich warunków niż Mietek, dlatego też do nieskomplikowanych akcji, szczególnie w trudnym terenie, OSP zamierza używać Stara. Tak jest z wieloma rzeczami uchodzącymi za nowoczesne. Wiertarka radziecka z lat 70. działa bezawaryjnie do dzisiaj, podczas gdy Bosch zdążył się już popsuć 2 razy w ciągu kilku lat. Podobnie jest na kolei. W zimie EP09 sprawują się lepiej niż Husaria. Jeżeli coś jest dobre i przez tyle lat sprawdzone, to po co z tego rezygnować? Szczególnie że na kolei, przy stanie pożądanym, znajdzie się praca zarówno dla starszych typów (najlepiej żeby były unowocześniane) jak i dla nowszego taboru. Zupełnie nie potrafię sobie wyobrazić sytuacji, kiedy w ruchu nie pozostanie żadna EU07, ET22 czy EN57. Na pewno nie powinno to nastąpić za mojego życia.
Odpowiedz

#18
Mariusz W. napisał(a):Jeżeli coś jest dobre i przez tyle lat sprawdzone, to po co z tego rezygnować?
Czemu rezygnować? Jestem za tym, żeby nasze poczciwe byki, siódemki i kible jeździły jeszcze wiele lat. Zobacz, jaką kwestię poruszałem - chodzi mi o to, że co chwilę słychać o nowych modernizacjach, przeróbkach, wariacjach, które mają przedłużyć żywotność pojazdów.

Który prywaciarz kupuje teraz nowy tabor? Prawie nikt, nie licząc jakichś malutkich zamówień. Wszyscy za to na potęgę ładują forsę w te wraki (tak, wraki - przecież modernizuje się najczęściej odstawione, zużyte, stare pojazdy) zamiast zastanowić się nad odmłodzeniem parku. Dziwny trend, zrozumiały wyłącznie w perspektywie krótkowzrocznej.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#19
Ładne malowanie tego byka Smilea czy opłaca się inwestować w nowy sprzęt? Jak widać prywaciarzom się to nie kalkuluje, skoro modernizują "trupy"... Ale ja sobie nie wyobrażam, żeby na przykład takie Koleje Mazowieckie zastąpiły wszystkie kible Elfami i Flirtami...
Odpowiedz

#20
Ciaki napisał(a):Ale ja sobie nie wyobrażam, żeby na przykład takie Koleje Mazowieckie zastąpiły wszystkie kible Elfami i Flirtami...
Dlaczego? Czas najwyższy! Oczywiście nie liczę tych nowych modern EN57AKM, bo szkoda by była wycofywać pojazdy tak gruntownie zmodernizowane, ale zwykłe EN57? Akysz!
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#21
Jeden Elf EN76 kosztuje ponad 21 mln złotych, za taką kwotę (17 mln) np pomorskie zmodernizowało 3xEN57 na asynchroniczne EN57AL. W momencie kiedy brakuje środków takie rozwiązanie jest korzystniejsze.
Odpowiedz

#22
A sądząc po stanie niektórych EN57 na KM to Elfy jeszcze dłuuuuuugo nie zastąpią starych, rozklekotanych kibli Wink
Odpowiedz

#23
KM ogłosiło przetarg na modernizację 34 sztuk EN57. Naprawę wykona Newag i ZNTK Mińsk Mazowiecki, więc jeszcze trochę pojeżdżą.

[ Dodano: 2012-11-12, 20:54 ]
Modernizacja zostanie wykonana za kwotę 284 mln, za to kupiono by 10 elfów.

Mając wybór, 10 Elfów a 34 EN57AKM? Nowy tabor owszem ale stopniowo, nie można mieć wszystkiego od razu.
Odpowiedz

#24
przem710, Na pewno 3 EZT zmodernizowali za 17 mln ? Łódzkie za 4 sztuki dało 31 milionów
ZKubaZPucusZ YouTube Channel on Facebook

Nie piszę postów, gdy nie wnoszą one nic do tematu.
Odpowiedz

#25
http://www.rynek-kolejowy.pl/31796/Pomo ... ciagow.htm

Nie zapominaj że to dwie różne wersje.
Odpowiedz

#26
przem710, W sumie to chyba wszystko zależy od zakresu modernizacji. 17 milionów to nie jest jakaś wysoka kwota jeśli chodzi o modernizacje.
ZKubaZPucusZ YouTube Channel on Facebook

Nie piszę postów, gdy nie wnoszą one nic do tematu.
Odpowiedz

#27
Ostrowianin napisał(a):przem710, Na pewno 3 EZT zmodernizowali za 17 mln ? Łódzkie za 4 sztuki dało 31 milionów
Proponuję zacząć odróżniać ceny netto od cen brutto ;-)
Odpowiedz

#28
mikrobart napisał(a):Dlaczego? Czas najwyższy! Oczywiście nie liczę tych nowych modern EN57AKM, bo szkoda by była wycofywać pojazdy tak gruntownie zmodernizowane, ale zwykłe EN57? Akysz!
A nie lepiej zwykłe EN57 unowocześnić*?
przem710 napisał(a):W momencie kiedy brakuje środków takie rozwiązanie jest korzystniejsze.
W Polsce rzekomo brakuje na wszystko środków, więc to nie jest argument, bo gdybyśmy tak postrzegali, to należałoby się ograniczyć wyłącznie do bieżących napraw.

* polski odpowiednik słowa „zmodernizować”
Odpowiedz

#29
Druga sztuka gotowa. 201Eo-002

http://rail.phototrans.eu/14,74324,0,PaFaWag_201E_.html
Odpowiedz

#30
Nr trzy gotowy.

http://rail.phototrans.eu/13,8530,0,PaFaWag_201E_.html
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  DB Schenker Rail Polska sprzedaje lokomotywy przem710 17 10 355 13.08.2014, 06:14
Ostatni post: Jaszczur
  Nowe Eurosprintery E189 dla Freighliner Polska pitagoras23 2 2 626 26.06.2014, 12:52
Ostatni post: pitagoras23

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.