Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Maszyniści stażyści PKP Cargo - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: NAUKA I PRACA NA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: Maszyniści stażyści PKP Cargo (/thread-6395.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


RE: Maszyniści stażyści PKP Cargo - CounterSpace838 - 24.04.2020

Jeżeli pracodawca was wyszkolił i zainwestował to zwykła ludzka przyzwoitość nakazuje przepracować te 3 lata


RE: Maszyniści stażyści PKP Cargo - rustsaltz - 24.04.2020

Idź spróbuj coś kupić za przyzwoitość. Przyzwoitym mogę być wobec rodziny i znajomych, instytucjom jestem winien tylko tyle, ile są w stanie ode mnie wydrzeć. Jak one nie przejmują się mną, tak ja nie przejmuję się nimi.


RE: Maszyniści stażyści PKP Cargo - eu07-304 - 25.04.2020

@rustsaltz - rozmowa z tym kimś jest bez sensu. Głupoty gada, głupoty wymyśla i w głupoty wierzy. Jeszcze wcześniej przed zmianą nick'u to samo czynił. Proponuję ignorować Wink


RE: Maszyniści stażyści PKP Cargo - duzy_777 - 17.10.2020

czy któryś z Panów stażystów spotkał się z sytuacją ze przekroczył planowe 12h pracy ?
Mam na myśli 12h na lokomotywie + powrót awizem na sekcje. Co w takiej sytuacji ?


RE: Maszyniści stażyści PKP Cargo - 4est - 17.10.2020

W takim wypadku jest przekroczenie czasu pracy, nadgodziny i dodatkowy grosz


RE: Maszyniści stażyści PKP Cargo - duzy_777 - 17.10.2020

A jest jakas instrukcja/ decyzja która by o tym mówiła? Bo tak sie składa ze ja usłyszałem ze jako stażysta nie mogę robić nadgodzin


RE: Maszyniści stażyści PKP Cargo - stmichal - 18.10.2020

Kodeks pracy? Porozumienie z ZZ?
Pracę świadczysz od momentu gdy zgłosisz się do dyspozytora (na wyznaczoną w grafiku godzinę) a kończysz w momencie powrotu. Nikt łaski Ci nie robi, że Ci zapłaci za to że wróciłeś później. Ja miałem wszystko co do grosza wypłacone/oddane nadgodziny przez cały okres szkolenia. Nie daj się zastraszyć. To, że stażysta nie może robić nadgodzin to nie jest Twój problem - tylko dyspozytora że dopuścił do takiej sytuacji - w razie czego wyłącznie on się z tego musi tłumaczyć.


RE: Maszyniści stażyści PKP Cargo - Gilbert - 18.10.2020

(17.10.2020, 20:23)duzy_777 napisał(a): A jest jakas instrukcja/ decyzja która by o tym mówiła? Bo tak sie składa ze ja usłyszałem ze jako stażysta nie mogę robić nadgodzin
Nadgodziny możesz robić. Ważne aby norma godzin na koniec miesiąca się zgadzała.


RE: Maszyniści stażyści PKP Cargo - duzy_777 - 18.10.2020

Ok, dziękuję bardzo za odpowiedzi. Mialem takie przeczucie.
A jak wygląda kwestia urlopu dodatkowego? Nalezy sie 8 dni tak jak maszyniście ? Dodam ze staz pracy mam poniżej 10 lat


RE: Maszyniści stażyści PKP Cargo - ponio - 18.10.2020

Nie chce udzielić na to złej odpowiedzi ale pamiętam, że każdy pracujący powyżej 12miesiecy w systemie równoważnym przysługują 2 dni na kwartał.
Nie wiem jak to się ma to maszynistów stażystów ale maszyniści oraz drużyny konduktorskie w IC np tak mają jak napisałem


RE: Maszyniści stażyści PKP Cargo - Gilbert - 18.10.2020

Stażyści również mają dodatkowy urlop. Ja mam 8 dni ale mam więcej niż 10 lat pracy. I nie był on od poczatku zatrudnienia ale dopiero od tego roku. Zapytaj swojej kadrowej wszystko powinna wytłumaczyć.


RE: Maszyniści stażyści PKP Cargo - pawel199 - 22.01.2021

(24.04.2020, 18:45)rustsaltz napisał(a): Idź spróbuj coś kupić za przyzwoitość. Przyzwoitym mogę być wobec rodziny i znajomych, instytucjom jestem winien tylko tyle, ile są w stanie ode mnie wydrzeć. Jak one nie przejmują się mną, tak ja nie przejmuję się nimi.

rustsaltz jesteś jedynym porządnym gościem na tym forum i w dodatku mówisz same konkrety.Szacun i pozdro.


RE: Maszyniści stażyści PKP Cargo - pawel199 - 22.01.2021

Pytanie z ciekawości. Czy zdarzyło się kiedyś że jakiś stażysta nie przeszedł badań w czasie okresu ponad 2- letniego szkolenia? Słyszałem bowiem od kogoś że jako stażysta nie ma możliwości żeby kogoś uwalili na badaniach (przepychają na siłę). Nie chce mi się w to wierzyć bo z kolei instruktor raz mówił, że były przypadki odpadania na badaniach okresowych przez stażystów.


RE: Maszyniści stażyści PKP Cargo - 4est - 22.01.2021

Oczywiście że były, sam mam znajomego który nie przeszedł badań w trakcie szkolenia i tym samym zakończył karierę z koleją


RE: Maszyniści stażyści PKP Cargo - kandydat - 23.01.2021

To co mu się tak nagle pogorszyło ?