Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Majówka pod parą 2011 - Jaworzyna Śląska
#1
Cytat z Facebooka Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku:
Cytat:Muzeum Przemysłu i Techniki na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej

zaprasza na

„Majówkę pod Parą”

do największej zachowanej na Dolnym Śląsku parowozowni wachlarzowej, w której zobaczą Państwo zabytkowy tabor kolejowy oraz unikalne eksponaty poświęcone historii techniki i przemysłu.

30 kwietnia, 1, 2 i 3 maja 2011 r.

czeka na Państwa wiele atrakcji:

*przyjazd parowozu Ty51 – 140
* pokaz pracy manewrowej parowozu TKt48-18
*przejazdy zabytkowym szynobusem ,,Motorak”
*zawody drezynowe o ,,Puchar Kustosza Muzeum”
*pokazy filmów kolejowych

Atrakcje dla dzieci:
- malowanie twarzy
-zajęcia plastyczne
-dmuchane zamki –zjeżdżalnia
- poszukiwania skarbu na terenie Muzeum

Podczas ,, Majówki" zwiedzą Państwo również zabytkowy tabor kolejowy normalnotorowy od roku 1890 do lat 70-tych XX w. na odcinku 1,5 km torów, kolekcję motocykli Harley-Davidson, urządzenia dawnej drukarni, zabytkowy komputer Odra, zbiory ikonograficzne, Mini Muzeum Zabawkarstwa Samochodowego, makietę kolejową, kolekcję zabytkowych samochodów oraz salę poświęconą historii motocyklizmu na Śląsku. Ponadto wystawy starych narzędzi stolarskich oraz radioodbiorników, a także Starą Drukarnię.

Podczas weekendu majowego będzie można skorzystać z cateringu oraz noclegu .

Ceny biletów:

Normalny – 10 zł

Ulgowy – 8 zł
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#2
Cytat:30 kwietnia, 1, 2 i 3 maja 2011 r.
Świetny termin Undecided
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz

#3
Ktoś chyba planował konkurencję dla Parady. Najprawdopodobniej w Jaworzynie będzie to impreza bardzo kameralna.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#4
Parada parowozów to piątek - a głównie sobota. A długi weekend tym razem jest naprawdę długi, kto zechce, to o obydwie imprezy zahaczy Smile

Ja akurat nie mogę jechać na paradę, bo pracuję w sb i ndz, ale może wybiorę się z dzieckiem do Jaworzyny w poniedziałek, jeżeli w ten dzień będzie tam czynny parowóz (wysłałem zapytanie).

Pozdr,
Fidel
Odpowiedz

#5
Z tego co pamiętam, to w zeszłym roku też było coś podobnego w Jaworzynie. Parowóz przejechał się kilka razy i na tym skończyły się atrakcje, Ci co tam byli to żałowali. Ale dzieci były zadowolone ;-)
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#6
Ja tam jadę ze względu na dziecko i jego zainteresowanie parowozami Smile a sam przy okazji coś zobaczę ;-)

Ulubiony film mojego synka to "Kolejarskie słowo"...
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pociąg specjalny Piast Śląski Jaworzyna-Wrocław-Wolsztyn z TKt48-18 michalkrawczyk 0 2 816 27.04.2015, 17:08
Ostatni post: michalkrawczyk
  [impreza] Majówka z parowozem 2015 Lw 1 2 722 07.04.2015, 20:55
Ostatni post: kazio
  [impreza] Kolejowa majówka z Ty42-107 - 25 maja 2014 Lw 12 5 725 18.05.2014, 19:06
Ostatni post: Adams
  Gala Parowozów 2013 Jaworzyna Śląska - patronat medialny ForumKolejowe.pl mikrobart 4 3 407 24.09.2013, 15:46
Ostatni post: Leonardo
  Pociąg specjalny Jaworzyna Śląska - Kamieniec - Nysa & Nysa - Głuchołazy pitagoras23 22 8 306 17.09.2013, 10:27
Ostatni post: Kolejoman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.