Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bieszczadzka kolejka wąskotorowa
#1
Ciekawa kolejka wąskotorowa jest w Bieszczadach, dziś funkcjonuje już tylko jako atrakcja turystyczna. Całkiem fajna z resztą.

Cytat:Kolej wąskotorowa powstała w Bieszczadach pod koniec XIX wieku. Ze względu na fakt, iż system transportowy ogólnie wówczas znany składał się głównie z żeglugi śródlądowej, konnego transportu drogowego i kolei, w Bieszczadach ten ostatni sposób transportu coraz to bardziej zyskiwał na znaczeniu. W 1994 roku kolej wyłączono z eksploatacji ze względu na jej nieopłacalność - wówczas przewoziła drewno.

Dziś dzięki Fundacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej  kursy na dwóch trasach zostały przywrócone i funkcjonują już jedynie w celach turystycznych. Kursować możemy pomiędzy Majdanem, a Balnicą - 9km oraz Majdanem, a Przysłupem - 11 km. W zimie druga trasa jest wyłączona z kursów.

Przejazd wąskotorową kolejką w Bieszczadach, to dla przyjezdnych spora atrakcja. W sezonie turystycznym w bieszczadzkim Majdanie ustawiają się całkiem spore kolejki do wagoników. Bilety dostępne są na miejscu jak i przez Internet. Dzieci do lat 3 korzystają za darmo.


Źródło: https://rzeszowpodkarpackie.com/bieszczady/


Miał ktoś okazję przejechać się wąskotorówką w Bieszczadach?
OdpowiedzPodobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kolejka wąskotorowa Winiary- Biedrusko Polar 0 1 788 06.01.2021, 19:15
Ostatni post: Polar

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.