Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uproszczona próba hamulca EZT
#1
Hej, zwracam się do maszynistów z pytaniem, które mnie drażni, bo usłyszałem coś gdzieś, a nie mogę tego znaleźć. Jak wiadomo, maszynista może sobie sam wykonać próbę uproszczoną hamulców, w przypadku, gdy ma wskazania zahamowania i odhamowania na pulpicie. Wycinek z dziennika ustaw:

Dz.U.2015.360 t.j.

Cytat:2a.  13
 W przypadku pociągu zestawionego z jednego pojazdu kolejowego z napędem, składającego się z jednego lub wielu członów, wyposażonego w hamulce tarczowe, posiadającego nierozłączalny w normalnej eksploatacji główny przewód hamulcowy oraz manometry lub wskaźniki wskazujące ciśnienie powietrza w cylindrach hamulcowych na wszystkich wózkach jezdnych i sygnalizację stanu zahamowania i odhamowania pojazdu kolejowego w kabinie sterowniczej, dopuszcza się jednoosobowe wykonywanie uproszczonej próby hamulca przez maszynistę na podstawie tych wskazań.


2b.  14
 W przypadku pociągu składającego się z pojazdów kolejowych, o których mowa w ust. 2a, wyposażonych w sygnalizację stanu zahamowania i odhamowania w kabinie sterowniczej wszystkich hamulców na wszystkich pojazdach kolejowych w składzie pociągu oraz wskazującą stan właściwego napełnienia sprężonym powietrzem głównego przewodu hamulcowego we wszystkich pojazdach kolejowych w składzie pociągu, dopuszcza się wykonywanie uproszczonej próby hamulca przez maszynistę na podstawie tych wskazań.

I teraz moje pytanie brzmi następująco. Ostatnio usłyszałem, że uproszczoną próbę maszynista może wykonać sam TYLKO I WYŁĄCZNIE gdy nie ma do tego kierownika, bądź rewidenta, ale nie mogę znaleźć nigdzie tej informacji. Podpowie mi ktoś gdzie tego szukać, w jakiej instrukcji.
Odpowiedz

#2
Gdzie tego szukać to nie wiem, ale wiem że można wykonać próbę z pulpitu gdy jest kierownik.
OdpowiedzPodobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ustawiacz, a próba hamulcowa. slowik 2 655 30.11.2023, 14:30
Ostatni post: MartaMechanikCargo

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.