Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Linia numer 379 ożyje na miesiąc
#1
W nowym, wakacyjnym rozkładzie jazdy przewidziano w dniach 4-29 sierpnia ruch pociągów pasażerskim linią numer 379 (Żagań-Jankowa). Dotychczas składy relacji Żagań-Zgorzelec przez Jankową kursują przez Żary i Kunice Żarskie. Linia 379 łączy bezpośrednio Żagań i Jankową. W Jankowej stacja dzieli się na część Żarską, która jest eksploatowana, i część Żagańską, wyłączoną z użytku. W tych dniach porządek się odwróci, i perony 3,4,5 w części Żagańskiej będą, po 23-letnim śnie obsługiwały podróżnych, których wsiada i wysiada tam dobowo od 20 do 50 (wg. raportu UTK). 

Dotychczasowy pociąg regio o piątej nad ranem, będzie jechał najpierw do Żar, gdzie będzie zmieniał kierunek jazdy (postój 8 minut), wracał z powrotem do Żagania (oba postoje w tym mieście są wpisane w rozkładzie jazdy), po czym obierał kurs linią 379 bez żadnego zatrzymania na Jankową Żagańską. Pojawią się także nowe, atrakcyjne połączenia o godzinie 12, 14, 16 i 20 oraz powrotne. 

Dla przypomnienia linia ta jest nieczynna w ruchu pasażerskim od 1997 (w towarowym sporadycznie używana) i nie znajduje się przy niej żaden przystanek.

Ciekawa, rzadko spotykana sytuacja... Zastanawia mnie, czym jest spowodowana - chyba jakimś remontem na odcinku Żary-Jankowa na linii 282, ale nie mam pewności. Może ktoś wie???

W każdym razie na pewno muszę wybrać się na tę linię w sierpniu, bo okazja jest rzeczywiście wyjątkowa.
Odpowiedz

#2
Już wiadomo, że odcinek Jankowa-Żary Kunice-Żary nie będzie w remoncie, bowiem będzie nim w tym okresie jechał jeden skład dziennie (o godzinie 10)

OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.