Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Regulamin forumkolejowe.pl
#1
Regulamin ForumKolejowe.pl

I. Wstęp

1. Za każdym razem, gdy w dalszej części regulaminu padną słowa "forum", "mod-team" to należy jest rozumieć odpowiednio: forum - "ogólnopolskie forum kolejowe ForumKolejowe.pl", mod-team - "zespół uprzywilejowanych użytkowników moderujących forum - moderatorzy, junior administratorzy i administrator".
2. Zasady Regulaminu obowiązują wszystkich zarejestrowanych użytkowników forum.
3. Głównym administratorem, właścicielem forum dyskusyjnego ForumKolejowe.pl i jednocześnie podmiotem przetwarzającym dane użytkowników forum jest Dominik Piotrowicz. Kontakt mailowy z administratorem: info@forumkolejowe.pl
4. Dane osobowe, które użytkownicy wprowadzają w trakcie korzystania z forum są wykorzystywane wyłącznie do umożliwienia użytkownikowi korzystania z forum i nie są odsprzedawane ani przekazywane podmiotom zewnętrznym.
5. Usunięcie i zmiana danych są możliwe do wykonania samodzielnie w panelu użytkownika, a także po kontakcie z administratorami.
6. Anonimowe dane użytkowników mogą być zbierane automatycznie za pośrednictwem plików cookies i mogą być przetwarzane wyłącznie do celów statystycznych.

II. Zasady ogólne

1. Forum to miejsce wymiany poglądów na tematy dotyczące kolei i spraw z koleją związanych. Zasada nie dotyczy dyskusji w dziale "Bocznica".
2. Zamieszczanie/używanie słów, określeń i obrazów powszechnie uważanych za wulgarne lub obraźliwe jest karane ostrzeżeniami poprzez PW (prywatną wiadomość) lub ostrzeżeniami systemowymi. O ostrzeżeniach mowa będzie w pkt VI Regulaminu.
3. Obrażanie innych użytkowników, wywoływanie kłótni i niemerytorycznych sporów jest zabronione i może być karane ostrzeżeniami.
4. W sporach decydujący głos ma mod-team. W przypadku niezgadzania się użytkownika z werdyktem mod-teamu, może się on odwołać do administratora. Głos administratora jest głosem decydującym.
5. Skarga na pracę moderatora lub administratora powinna być przesłana za pośrednictwem PW do administratora Forum. Administrator jest zobowiązany do odniesienia się do skargi w ciągu 7 dni od jej przesłania. W przypadku braku odpowiedzi użytkownik otrzymuje możliwość złożenia skargi publicznie, w dziale Sprawy forumowe.
6. Administracja Forum zastrzega sobie prawo do wykorzystania zdjęć i filmów nadesłanych przez użytkowników Forum w celach promocyjnych (wykorzystanie do materiałów reklamowych, logo).
7. Akceptacja Regulaminu oznacza również akceptację zaleceń Netykiety ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta ).

III. Pisanie postów i zakładanie tematów

1. Każdy użytkownik forum ma prawo wziąć udział w dyskusji na forum poprzez napisanie wiadomości (posta) i/lub założenie nowego tematu (o ile ta możliwość nie została czasowo ograniczona z powodu przekroczenia limitu ostrzeżeń).
2. Nazwa tematu powinna odzwierciedlać problem poruszany na jego łamach.
3. Zakazane jest powtarzanie (dublowanie) postów i tematów.
4. Posty o nikłej wartości merytorycznej, dające podstawy do sądzenia, że są pisane w celu nabicia licznika postów będą usuwane a ich autor karany będzie ostrzeżeniem.
5. Zakazane jest publikowanie postów o tematyce politycznej (z wyjątkiem tematyki związanej bezpośrednio z koleją), religijnej, erotycznej, wulgarnej, rasistowskiej, propagującej treści zakazane przez obowiązujące w Polsce prawo, oraz umieszczania treści reklamowych i komercyjnych tzw spamu (dotyczy to także wiadomości prywatnych)
6. Językiem dyskusji na forum jest język polski. Należy stosować się do obowiązujących zasad gramatyki, ortografii i interpunkcji. Zdanie należy rozpoczynać wielką literą, kończyć kropką. Zakazane jest pisanie wielkimi literami. Nie należy również nadużywać tzw. emotikon.
7. Dopuszczane jest zaznaczenie ważnych fragmentów posta poprzez pogrubienie lub podkreślenie, lub stosowanie innego koloru, rozmiaru czcionki. Posty pisane w całości kursywą, pogrubieniem, innym rozmiarem czcionki lub niestandardowym kolorem będą moderowane. W skrajanych przypadkach usuwane. 
8. Zabrania się kopiowania całych artykułów z innych stron internetowych, należy umieszczać wyłącznie linki do artykułów.
9. Kolor czerwony, pomarańczowy, zielony, fioletowy zarezerwowane są dla mod-team, ich używanie jest zakazane (kolor czerwony - administratorzy, kolor pomarańczowy - moderatorzy, kolor zielony - załoga IPT, kolor fioletowy - administratorzy galerii).
10. Zdjęcia dołączane do postów powinny być zamieszczane na zewnętrznych serwerach, na forum należy je publikować jako miniaturka. Sposób umieszczania miniaturek opisany został w poradniku - http://www.forumkolejowe.pl/wstawianie- ... vt5768.htm .
11. Moderatorzy mają obowiązek powiadomić użytkownika o usunięciu tematu/posta wraz z umotywowaniem swojej decyzji.
12. Przesłanie posta/tematu na Forum poprzez naciśniecie przycisku Wyślij jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na jego opublikowanie na łamach Forum. 
13. Użytkownik ma prawo do żądania usunięcia wszystkich jego postów z Forum poprzez zgłoszenie tego żądania drogą pisemną (elektroniczną) poprzez Prywatną Wiadomość. Administrator jest zobowiązany do usunięcia wszystkich postów zawierających dane osobowe użytkownika w rozumieniu Ustawy o ochronie danych osobowych. W przypadku gdy posty nie zawierają danych osobowych Administrator nie jest zobowiązany do ich usuwania zgodnie z Ustawą jak wyżej.

IV. Profil i konto użytkownika

1. Nazwa użytkownika, avatar i podpis nie mogą być wulgarne, prowokujące, nie mogą zawierać treści zakazanych przez polskie prawo.
2. Dopuszczalne rozmiary avatara określone są w ustawieniach profilu użytkownika. 
3. Administrator jest zobowiązany na prośbę użytkownika do usunięcia jego konta. Administrator zastrzega sobie 14 dni, licząc od daty pisemnego zgłoszenia żądania usunięcia konta, na całkowite usunięcie konta. Usunięcie konta nie powoduje usunięcia postów użytkownika. Otrzymują one klauzulę "Użytkownik usunięty" i tak oznaczone są publicznie widoczne w tematach.
4. Obowiązuje zakaz dublowania kont. W przypadku stwierdzenia zdublowanego konta na Forum Administrator może podjąć decyzję o usunięciu jednego konta, wszystkich kont lub zablokowaniu dostępu do jednego konta lub wszystkich kont (ban) czasowo już dożywotnio.

V. Rozmównica

1. Rozmównica to miejsce, gdzie można prowadzić dyskusję na tematy niezwiązane z koleją.
2. W Rozmównicy obowiązują zasady z podpunktów 4,5,6 pkt III Regulaminu.
3. Nieregulaminowe wpisy są usuwane bez powiadamiania o tym użytkownika.
4. Rozmównica okresowo (najczęściej co 30 dni) jest czyszczona z wpisów.

VI. Ostrzeżenia

1. Za niestosowanie się do zasad Regulaminu przewidziane są ostrzeżenia w formie prywatnej wiadomości lub ostrzeżenia systemowego.
2. Przed przyznaniem ostrzeżenia systemowego Moderator ma obowiązek wysłać co najmniej jedno ostrzeżenie przez PW.
3. Minimalna wartość ostrzeżenia systemowego: 1.
4. Maksymalna wartość ostrzeżenia systemowego: 3.
5. Skala ostrzeżeń:
a) 1-2 ostrzeżenia - brak konsekwencji systemowych
b) 3 ostrzeżenia - zakaz pisania na forum
c) 4 ostrzeżenia - zablokowanie możliwości odwiedzania forum, tzn. ban.
5. Ostrzeżenia wygasają po 30 dniach.

VII. Postanowienia końcowe

1. Rejestracja na forum oznacza akceptację Regulaminu i akceptację Netykiety.
2. Nieznajomość Regulaminu nie zwalnia użytkownika z jego przestrzegania.
3. Mod-team forum nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników.

Regulamin wchodzi w życie dnia 9 kwietnia 2024r.Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Regulamin zestawień przem710 0 13 706 07.03.2012, 08:50
Ostatni post: przem710

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.