Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1% dla Parowozowni Skierniewice w 2016 r.
#1
Marzec to prawdziwy początek boju PIT-ami, pora więc najwyższa zwrócić się do Was z prośbą o wsparcie nas 1% podatku. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, zbieramy tradycyjnie już przede wszystkim na wkłady własne do dotacji ze środków publicznych. Na chwilę obecną mamy przyznane środki z czterech dotacji. Część z nich jest już na naszym koncie, niektóre są na etapie podpisywania umów, inne zaś dopiero zarezerwowane i trwają procedury kompletowania niezbędnych dokumentów.

Najważniejsze dwie z nich będą pochodzić z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i przeznaczone są na remont kolejnych 612 m kw. dachu oraz I etap odbudowy świetlika. Niestety Ministerstwo oczekuje od nas znacznie większych wkładów własnych niż początkowo zakładaliśmy. Przy 190 000 zł łącznego dofinansowania nasz udział to ponad 47 000 zł – dzięki przyznanym środkom jednak niewiele będzie nam brakowało do zakończenia prac przy dachu hali wachlarzowej i pozostanie tylko odbudowa świetlika.

[Obrazek: plan-projekty_realizacja_2016_przyznane.jpg]

Pierwsze dotacja MKiDN w wysokości 90 000 zł przeznaczona jest na zadanie pt. Skierniewice, zespół Lokomotywowni – hala parowozowa (XIX w.): kontynuacja odbudowy zniszczonego dachu hali parowozowej (połać wewnętrzna, kanały 15-23). Zadanie obejmuje remont kolejnego zniszczonego fragmentu połaci wewnętrznej dachu hali wachlarzowej nad kanałami 15-23, (o pow. ok. 612 m2). Prace obejmują całkowitą wymianę elementów drewnianych dachu wraz z położeniem dwóch warstw papy termozgrzewalnej.

Druga dotacja MKiDN w wysokości 100 000 zł przeznaczona jest na zadanie pt. Skierniewice, zespół Lokomotywowni – hala parowozowa (XIX w.): kontynuacja odbudowy zniszczonego dachu hali parowozowej (świetlik, kanały 1-3). Pierwszy raz umożliwi ona nam prace przy świetliku. Dzięki temu uzyskamy pełną ciągłość dachu nad kanałami 1-3, bowiem jego remont udało się nam przeprowadzić w latach ubiegłych. Jest to dla nas szczególnie dobra wiadomość, bowiem nasz „Wittfled” uzyska wreszcie należne mu warunki stacjonowania.

Otrzymaliśmy również dotację Urzędu Miasta Skierniewice. Kwota 6 500 zł przyznana w ramach realizacji zadania pt. Adaptacja zabytkowych obiektów do celów muzealnych i realizacji projektów kulturalnych wraz z wkładem własnym 1 625 zł. przeznaczona zostanie na najpilniejsze naprawy w układzie torowym Parowozowni. O grancie przyznanym przez Fundację Banku BZ WBK na realizację zadania pt. Edukacja techniczna drogą do promocji wolontariatu na rzecz dziedzictwa historii kolei w Parowozowni Skierniewice szerzej wspominamy w poprzednim wpisie.

W chwili obecnej potrzebujemy już blisko 50 000 zł na wkłady własne, a na rozpatrzenie oczekują jeszcze cztery wnioski o dofinansowanie. Jednocześnie aplikujemy do rożnych instytucji o wsparcie już pozyskanych dotacji.
Pozdr.

CAr.
Odpowiedz

#2
Z załączonego schematu wynika, że planujecie wyburzyć dwa obiekty. Jeden z nich to, wg innej mapki, warsztat elektryczny z 1966 roku. Co się mieści/mieściło w drugim obiekcie? Dlaczego planujecie rozebrać oba budynki?

PS. W tym roku po raz kolejny dostaniecie mój 1%, który z tego co widzę będzie m/w promilem Waszych potrzeb ;-).
Odpowiedz

#3
Afrika_Bambaata napisał(a):Z załączonego schematu wynika, że planujecie wyburzyć dwa obiekty. Jeden z nich to, wg innej mapki, warsztat elektryczny z 1966 roku. Co się mieści/mieściło w drugim obiekcie? Dlaczego planujecie rozebrać oba budynki?

Warsztat elektryczny prawdopodobnie jeszcze trochę pożyje, bo jest bardzo dobrym magazynem eksponatów (szczególnie usrk). W jego przypadku chodzi o odsłonięcie pełnej elewacji hali od stron dziedzińca szopy. Dlatego celowo nie był wpisywany do rejestru zabytków. Jego los jednak nie jest przesądzony - problemem tylko będzie zdobycie forsy na jego remont. Bo w sumie docelowa kanały 22 i 23 mają być tymi, gdzie robi się renowację taboru, a więc warsztaty by były jak znalazł. Drugi budynek niestety jest prowizorką dostawioną dosłownie do hali.. i powoli od niej się odsuwającym. Prawdopodobnie jednak zostanie rozebrany i zbudowany od nowa, jak dość cenna powierzchnia wystawowa.

Afrika_Bambaata napisał(a):PS. W tym roku po raz kolejny dostaniecie mój 1%, który z tego co widzę będzie m/w promilem Waszych potrzeb ;-).

Dzięki!
Pozdr.

CAr.
Odpowiedz

#4
Ja już przekazałem swój 1% Smile Warto!
Odpowiedz

#5
przem710 napisał(a):Ja już przekazałem swój 1% Smile Warto!

Dzięki!
Pozdr.

CAr.
OdpowiedzPodobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [RK] Skierniewice: Dobry rok dla PSMK Ariel Ciechańsk 4 6 191 17.09.2018, 10:46
Ostatni post: Ariel Ciechańsk
Information Obozy Wolontariackie w Parowozowni Skierniewice 2017 Ariel Ciechańsk 6 5 543 09.07.2017, 10:37
Ostatni post: Ariel Ciechańsk
  1% dla Parowozowni Skierniewice w 2015 r. Ariel Ciechańsk 0 4 682 10.02.2015, 10:43
Ostatni post: Ariel Ciechańsk
  1% dla Parowozowni Skierniewice Ariel Ciechańsk 0 4 957 14.02.2014, 09:44
Ostatni post: Ariel Ciechańsk
  Prace w Parowozowni Skierniewice Ariel Ciechańsk 0 4 274 05.12.2012, 11:09
Ostatni post: Ariel Ciechańsk

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.