Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PESA BYDGOSZCZ
#16
Chociaż raz pomyśleli - ten pierwszy który już jeździ po Kijowie to tramwaj będący tam od października na testach homologacyjnych, a do przetargu przystępowali w styczniu. Czyżby NEB nauczył ich pokory?
I drugi wątek który mnie ciekawi - twierdzą że Fokstrotów dla Rosji tam nie wyślą bo czekają na rozwiązanie sprawy.
Czy oni w ogóle mają w Polsce jakieś poskładane fokstroty dla Rosji czy wszystko z tych co wyprodukowali zdążyło już dotrzeć do Rosji?
Lolingpl Ty się tam trochę kręciłeś z aparatem - kojarzysz coś?

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#17
sm31-131, Jak byłem w Bydgoszczy w Grudniu 2015 to stało tam ich kilka.
Odpowiedz

#18
Projekt nowego centrum badawczego Pesy – z rozmachem i rekomendacją Ministerstwa Rozwoju

http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci ... 76305.html

Odpowiedz

#19
Chcieli wykolegować ich, ale ie przeszło:

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/transp ... kio/5pcyh3
Odpowiedz

#20
Czyżby ŁKA i ZachPom chciały się zabezpieczyć przed tym jak PESA nie ogarnęła się z zamówieniem dla PKP IC?

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#21
Na to wygląda. Tylko sytuacja jest nieco inna. W przypadku regionów nikt nie będzie bronił PESY przed karami umownymi czy zerwaniem umowy.
Odpowiedz

#22
Czy ja wiem? Lobby może nie być tak silne jak w przypadku narodowego przewoźnika ale samorządom też nie zależy na stracie dotacji więc mogłyby walczyć. Ale z drugiej strony po co się babrać w bagnie ... zwłaszcza że rozmowy na temat karnych odsetek / zerwania umów nigdy nie należą do najprostszych i szybkich a to generuje nerwową atmosferę i straty które tak małym graczom jak koleje wojewódzkie nie są potrzebne. Ale na pocieszenie dla Pesy można dodać że chyba w końcu Niemcy ich polubili bo Linki dla DB mają połowę badań za sobą a w dodatku
Cytat:zakończyły się już badania homologacyjne spalinowych Linków przeznaczonych dla drugiego przewoźnika - Niederbarniemer Eisenbahn (NEB). Pesa czeka już tylko na dokument homologacyjny.
i jeśli z DB się uda to może to być nawet 450 składów z logiem PESY w kolorach DB. I tu moje pytanie - czy ktoś pamięta ile zamówił NEB? I czy oprócz tych dwóch przewoźników jeszcze ktoś chce PESĄ jeździć po Niemczech? I drugie pytanie - co z Fokstrotami dla Rosji? Słyszałem o wznowieniu dostaw...

Pozdrawiam
sm31-131
Pełnia mojej miłości? SM31-007 o imieniu Tosia z komputerem w środku :-)
Odpowiedz

#23
Dla NEB 7 dwuczłonowych i 2 trójczłonowych Linków Tongue
Odpowiedz

#24
W tym roku Pesa powinna była oddać niemieckiemu przewoźnikowi Deutsche Bahn 45 pociągów Link. Tak się jednak nie stało, a polskiej firmie grożą wysokie kary

http://tvn24bis.pl/pieniadze,79/pesa-nie...01967.html
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#25
Cytat:Czy PKP Intercity zdecyduje się powiększyć zrealizowane już zamówienie na 20 ezt Dart z bydgoskiej Pesy o kolejne 10 sztuk (pozwala mu na to prawo opcji)? Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta w ciągu następnego roku, po kompleksowej analizie doświadczeń z eksploatacji pojazdów, których dotąd, poza PKP Intercity, jeszcze nikt nie zamówił.
Możliwy zakup 10 Dartów przez PIC.
Lokomotywa EP07 fajna, EZT ED250 szybki, lokomotywa EU44 ciekawa, ale lokomotywa EP09 najlepsza.
Odpowiedz

#26
Pesa zaczyna tworzyć nowy pojazd-Elfa 2 dla KŚ:
http://inforail.pl/w-pesie-trwa-budowa-p...93063.html
Lokomotywa EP07 fajna, EZT ED250 szybki, lokomotywa EU44 ciekawa, ale lokomotywa EP09 najlepsza.
Odpowiedz

#27
Na nic hasła o reindustrializacji i wspieraniu polskich firm. PKP Intercity, które dysponuje miliardem złotych na inwestycje, nie kupi pociągów Dart produkowanych w bydgoskiej Pesie. W fabryce, gdzie jeszcze w czasie kampanii wyborczej tak chętnie pokazywali się politycy.

Sprawa jest już właściwie przesądzona. PKP Intercity nie kupi kolejnych Dartów - mówi money.pl osoba zbliżona do sprawy pragnąca zachować anonimowość. Narodowy kolejowy przewoźnik kupując 20 takich składów od Pesy w 2014 r. miał w umowie opcję zamówienia kolejnych dziesięciu pociągów. Zdecydować miał się w ciągu trzech lat. Termin upływa w maju tego roku.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosc...22235.html
Odpowiedz

#28
Gdyby Pesa miała siedzibę i fabrykę w Białymstoku, to zamówienie pewnie by było... w nagrodę. Smile
Jaro

Odpowiedz

#29
Oto przykłada wspaniałej działaności moderator.... eeee znaczy administratorskiej. Przecież prowokowanie sporów politycznych to ich przecież podstawowa działalność... Tongue
Odpowiedz

#30
PESA Bydgoszcz na skraju bankructwa

Lider krajowego rynku produkcji pojazdów szynowych ma coraz większe problemy finansowe. Firma dostała ultimatum od konsorcjum banków, które udzieliły jej kredytu na 200mln zł. Aby przetrwać, PESA do końca marca ma czas na znalezienie inwestora. Spółka liczy na pomoc rządu RP.
Firma, która jeszcze na koniec 2015 roku miała problem z wywiązaniem się z terminową realizacją wszystkich kontraktów, dziś ma poważny problem – donosi Newsweek Polska. Nagły rozwój i bardzo duży przyrost zamówień, który skumulował się właśnie w 2015 roku spowodował opóźnienia w realizacji niemal wszystkich kontraktów. To z kolei wiązało się z karami umownymi nałożonymi przez zamawiających. W efekcie mimo licznych zdobytych kontraktów spółka zaczęła na nich tracić. W rekordowym 2015 roku urosły do 120 milionów złotych. W 2016 roku przyszedł drastyczny spadek zamówień na nowe pojazdy szynowe, stąd obroty firmy spadły trzykrotnie.

Szczegóły:  Zbiorowy.info
OdpowiedzPodobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  PESA+NEWAG+FPS w holdingu Adams 2 3 510 25.12.2023, 22:47
Ostatni post: Orzeu

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.