Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Urugwaj] Administracion de Ferrocarriles del Estado
#1
AFE (Administracion de Ferrocarriles del Estado) to państwowe koleje urugwajskie. Prowadzą ruch pasażerski i towarowy na terenie Urugwaju, niestety ruch pasażerski w tej chwili ogranicza się do jednej trasy w aglomeracji Montevideo. Jest to linia Montevideo N. Terminal - 25 de Agosto. Ruch towarowy jest prowadzony na terenie całego kraju. Pociągi w Urugwaju są powolne i przestarzałe, na dodatek do niedawna na jedynej czynnej w ruchu pasażerskim linii kursowały tylko 4 pary pociągów. Do niedawna, ponieważ w sierpniu flotę AFE zasiliły używane wagony motorowe Y1 sprowadzone ze Szwecji. Dzięki temu rozkład jazdy wygląda obecnie dużo lepiej, niż jeszcze 2 miesiące temu .

Tabor AFE stanowią oprócz wspomnianych kilku wagonów silnikowych Y1 również wiekowe wagony silnikowe Uerdinger, lokomotywy Alstom i General Motors, jak również leciwe wagony pasażerskie produkcji Fiata i Ganz-Mavag. Do czerwca 2012 roku w regularnym ruchu służyły również wagony Brill 60 wyprodukowane w latach 30. ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Zostały wycofane z ruchu decyzją administracyjną, co przyczyniło się do zawieszenia ruchu na trasach Montevideo - V. Sudriers, Montevideo - San Jose oraz Montevideo - Florida (przedłużenie linii do 25 Agosto). Ciekawostka - były to wagony jednokierunkowe, zmiana kierunku jazdy odbywała się na ręcznej obrotnicy.

Prowadzone są również nieregularne przewozy turystyczne, głównie taborem zabytkowym.

Wagon Brill 60 w ruchu (2010)
Przejazd próbny wagonu Y1
Inauguracyjny przejazd szynobusu Y1 (na oficjalnej stronie AFE)
Dużo filmów z urugwajskimi pociągami w roli głównej.
Turystyczny pociąg parowy w Penarol.

<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.afe.com.uy">www.afe.com.uy</a><!-- w --> - oficjalna strona AFE.
Odpowiedz

#2
Od zeszłego roku czynne są 3 regularne kolejowe połączenia pasażerskie w Urugwaju: Montevideo - Progreso/25 de Agosto, Montevideo - Sudriers i Tacuarembó - Rivera.
Źródło: https://www.afe.com.uy/horarios-2/
Jaro

Odpowiedz

#3
Zna ktoś hiszpański? Komunikat dotyczy linii Montevideo - 25 de Agosto i Montevideo - Sudriers.
[Obrazek: cJjBMEi.png]
Jaro

Odpowiedz

#4
Obecnie ruch pasażerski prowadzony jest tylko na trasie Tacuarembo - Rivera, 1 para dziennie. Tym samym Montevideo jest jedną z niewielu stolic niepodległych państw na świecie, które posiadając infrastrukturę kolejową nie mają zapewnionych żadnych kolejowych połączeń pasażerskich.
Jaro

OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.