Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiany w FAQ
#46
Wyszukiwarka brzmi fajnie, ale w tym miejscu przychodzi mi Rafał ze strony IC. Skopiowalibyśmy ich pomysł. Drugą rzeczą trzeba by bardzo szczegółowo definiować hasła, które kierowałyby pasażera na dane pytanie. Sądzę jednak, że TAGAMI da się to nieco lepiej rozwiązać, bo stworzymy najbardziej popularne hasła, zagadnienia, które interesują podróżnych.
System jest dopiero w naszych głowach, musimy się nad tym bardziej pochylić, aby uzyskać, jak najbardziej pożądany efekt. :-)
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#47
kazio napisał(a):a moze dodac wyszukiwarkę?

A nie ma wyszukiwarki teraz!? O kurczę!
Musiałem ją zepsuć na którymś etapie wdrażania FAQ. Tak to jest, jak się robi takie rzeczy na łeb na szyję.

Spokojnie, wszystko będzie. Co nagle to po diable. Jak to mi kiedyś powiedział pewien wysoko postawiony kolejarz, "pan to chyba nie rozumie kolejowej specyfiki, takie zmiany muszą trochę potrwać!"
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#48
pitagoras23 napisał(a):Sądzę jednak, że TAGAMI da się to nieco lepiej rozwiązać, bo stworzymy najbardziej popularne hasła, zagadnienia, które interesują podróżnych.
zaraz zaraz... FAQ do FAQ??? :?

pitagoras23 napisał(a):System jest dopiero w naszych głowach, musimy się nad tym bardziej pochylić
Uważajcie na kręgosłup jak się bardziej pochylacie. Ale pewnie zespół jest młody, więc na krótka metę nic wam nie będzie... ;-D
Odpowiedz

#49
Jak zauważyłeś są stworzone ogólne kategorie pytań, ale niekiedy jakieś pytanie można dać do dwóch lub więcej z nich. Ponadto TAG pozwoli jeszcze dokładnej wyłuskać zagadnienie bez konieczności czytania pozostałych treści.
Na przykład taki TAG: Przewozy Regionalne pozwoli wyświetlić nam wszystkie pytania i odpowiedzi, które dotyczą tego przewoźnika.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#50
Miło mi poinformować, że o projekcie napisał Rynek Kolejowy:
http://www.rynek-kolejowy.pl/46876/jak_ ... zerow.html

Cytat:Społeczność strony „ForumKolejowe.pl” pracuje obecnie nad projektem FAQ Pasażera, który ma zapewnić pasażerom swobody dostęp do informacji o taryfach przewozowych i przepisach przewoźników.


[ Dodano: 2013-07-27, 17:22 ]
Nowa wersja pytania dotyczącego przewozu zwierząt.

http://www.forumkolejowe.pl/faq/doku.ph ... 1366047660
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#51
Od kilku dni dostępne są w naszym FAQ dwa filmy instruktażowe dotyczące zakupu biletu przez Internet:

a) w systemie e-IC:b) w systemie i-PR:

Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#52
Czy warto dodać pytanie "ile bagazu można z sobą zabrać?"? Gdy było jedno i jedyne PKP, odpowiedz była prosta: tyle ile się zmieści nad i pod zajmowanym miejscem siedzącym. A teraz to pewnie każda społka ma inne reguły, zależne m.in. od fazy księżyca itd....
Odpowiedz

#53
Moim zdaniem nie ma żadnej regulacji dotyczącej ilości bagażu. Pociąg to nie samolot. Jedynie w PR masz informację, że większy bagaż przewozi się z przodu / tyłu jednostki, tak samo jak np. rowery w wagonach.
Chyba, że masz jakieś szczegółowe dane, wówczas rozpatrzymy zgłoszone pytanie.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#54
http://www.pasazer.utk.gov.pl/portal/pa ... tekst/909/

Myślałem że umiecie sie posługiwać Googlem...
Odpowiedz

#55
Pragnę przypomnieć, że żaden z autorów nie jest alfa i omegą. Jeżeli proponujesz pytanie to od razu odpowiedź ze wszystkimi koniecznymi linkami czy źródłami informacji. Bo w przeciwnym razie cała dalsza praca nie będzie miała sensu. I na przyszłość proszę zachować nieprzyjemne uwagi dla siebie, bo w stosunku do Ciebie, żadna osoba z opiekunów nie używa obraźliwych określeń.
Zapraszam na swój kanał YouTube: http://www.youtube.com/user/MrPitagoras1989
Odpowiedz

#56
kazio napisał(a):Czy warto dodać pytanie "ile bagazu można z sobą zabrać?"? Gdy było jedno i jedyne PKP, odpowiedz była prosta: tyle ile się zmieści nad i pod zajmowanym miejscem siedzącym. A teraz to pewnie każda społka ma inne reguły, zależne m.in. od fazy księżyca itd....
moim zdaniem nie warto. Praktyka i tak odstaje od teorii i praktycznie nikt tego nie egzekwuje. Przykładowo, wiele osób wozi TLK duże plecaki ze stelażem, które położone płasko na pewno nie mieszczą się nad jednym fotelem. Mimo to, ludzie sobie radzą.

Jeśli już, to stworzyć pytanie o dopłatę za przewóz dużego bagażu.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#57
kazio - po co ten mało przyjazny ton?

pitagoras23, nie zachowuj się jak obrażone dziecko Wink

A teraz do sedna - pytanie, przynajmniej moim zdaniem, jest dość specyficzne, nie wiem, czy interesuje to zwykłego pasażera. Ile razy mieliście zagwozdkę ile bagażu możecie przewieźć?
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#58
Nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Wielokrotnie brałem taki wielki plecak jak na foto poniżej, tu jeszcze z dodatkowo doczepionym namiotem:

[Obrazek: wne_km_02.jpg]

A jak jeździłem na Mazury to zamiast namiotu był dodatkowy mały plecak, czyli duży i mały plecak na pewno przekracza wymiary. W TLK duży szedł płasko na górę a mały na dół albo też na górę. Jeżeli brakowało miejsca to kolejni ludzie kładli swoje mniejsze torby na górę mojego plecaka i już. Nigdy nie kupowałem tej dopłaty za 5zł, słyszałem, że kondi może się doczepić i zarządać dopłaty + opłaty za wystawienie w pociągu, czyli razem 15 zł, ale ja się z takim czymś nigdy nie spotkałem więc jadąc na Mazury tych dopłat nie biorę. I ogólnie wydaje mi się dziwne taka dopłata w pociagu, który jest dosyć przestronny, gdyby nie różne kolejowe fora w ogóle bym o tym nie wiedział, że takie coś jest.
Mám rád Českých Drah.
Odpowiedz

#59
mikrobart napisał(a):po co ten mało przyjazny ton?
W świecie w którym się obracam, jest normalne że najpierw jest pytanie "czy zrobić X", a dopiero jeśli odpowiedź jest pozytywna zadaje sie następne: "jak zrobić X".
No więc zadałem pytanie o sens dodania FAQu "ile bagażu można z sobą zabrać?".
W świetle tych odpowiedzi
psim napisał(a):moim zdaniem nie warto
mikrobart napisał(a):moim zdaniem, jest dość specyficzne, nie wiem, czy interesuje to zwykłego pasażera
Gordon napisał(a):wydaje mi się dziwne taka dopłata w pociagu, który jest dosyć przestronny, gdyby nie różne kolejowe fora w ogóle bym o tym nie wiedział, że takie coś jest
tzw consensus jest że nie warto. No i dobrze.

Ale w zwiazku z tym stwierdzenie
pitagoras23 napisał(a):Jeżeli proponujesz pytanie to od razu odpowiedź ze wszystkimi koniecznymi linkami czy źródłami informacji. Bo w przeciwnym razie cała dalsza praca nie będzie miała sensu.
jest wezwaniem do marnowania czasu, bo skoro nie bedzie pytania, to po co mam przygotowywać odpowiedź?

A co do uzywania Googla, to pitagoras23 zamiast odpowiadać w około czterdziestu słowach, mógł zaoszczędzić sobie wysiłku i wpisać w Googla bagaż podręczny w pociągach (cztery słowa) i znalazłby link który podałem, a także m.in. informację że "Pociąg to nie samolot" jest prawdziwą, ale bardzo niekompletną odpowiedzią na pytanie co do ilości bagażu w pociągach.

Have fun.
Odpowiedz

#60
kazio napisał(a):jest wezwaniem do marnowania czasu, bo skoro nie bedzie pytania, to po co mam przygotowywać odpowiedź?

Kolega się trochę zagalopował z tymi oczekiwaniami, daruj mu. Umówmy się, że to pęd do udokumentowanej wiedzy go zwiódł ;-)

Pax, moi drodzy. Pax. Kazio jest dla FAQ bardzo wartościowym kontrybutorem nowych pytań i trafnych na ogół uwag co do treści istniejących już odpowiedzi, natomiast pitagoras23 jest bardzo zaangażowanym członkiem Załogi FAQ, powiedziałbym - liderem zespołu.

FAQ w obecnej formie stawia przede wszystkim na jak najsprawniejszą współpracę z odbiorcami (którzy wyłapują mniej lub bardziej istotne nieścisłości). Niektóre korekty są wprowadzane nawet w przeciągu kwadransa od zgłoszenia.
Bahnfahren ist unser Business
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.