Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GKW
#46
Ale najważniejsze, że wycieczka Wam się udała :-D . Mam nadzieję, że wrażenia z wycieczki choć troszkę zrekompensują ubytki w Waszym ilostanie telekomunikacyjnym. ;-) . Tak jak pisał wcześniej Kiler to jest niestety bardzo nieciekawa dzielnica. Undecided
Ale pomimo Waszych przygód mam nadzieję, że jeszcze spotkamy się na naszym szlaku :-)
Jeśli masz pytania odnośnie GKW to napisz do nas na gg: 31183487 - odpowiemy na pytania :))
Odpowiedz

#47
W minioną niedzielę tj. 12.12.2010 na BKw odbyła się bardzo sympatyczna imprezka pod nazwą zadymka na Rosbance. Wszystkich zainteresowanych przebiegiem, komentarzami oraz szczegółami tego wydarzenia zapraszam na nasz profil na facebooku (SGKW) oraz na naszą stronę <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.sgkw.eu">www.sgkw.eu</a><!-- w -->
Marcin
Odpowiedz

#48
Z powodu rozpoczęcia prac przy budowie wiaduktów nad powstającą autostradą A1 został zdemontowany odcinek toru wąskiego w okolicy dawnej stacji Bytom Północ Wąskotorowy (Dąbrowa Miejska). Pociąg roboczy zwiózł na stację Bytom Karb Wąskotorwy część zdemontowanego materiału torowego.
Fakt ten oznacza wstrzymanie ruchu pociągów na odcinku Bytom Karb Wąskotorowy - Miasteczko Śląskie do jesieni br.
Proszę jednak szanownych użytkowników forum o to, by nie podnosili larum - sytuacja jest pod kontrolą, a sezon nie będzie zmarnowany. Szykujemy inne atrakcje, niż przejazdy nad Chechło. Ponadto wykorzystamy fakt, że będzie znacznie więcej czasu na wykonanie licznych zaległych prac remontowych przy taborze, budynkach i papierzyskach.
Oto plan prac przewidywanych przez inwestorów.
Autostrada przetnie tor w miejscu, w którym niegdyś znajdowało się skrzyżowanie w jednym poziomie z normalnym torem lecącym do rozlewni paliw na Suchej Górze i dalej do kamieniołomu w Bobrownikach i Tarnowskich Gór (rejon stacji Bytom Północny). Inaczej rzecz opisując - między szkodami górniczymi a przejazdem na Dąbrowie Miejskiej. W tamtym miejscu biegną do siebie równolegle tor GKW oraz kilka torów normalnych (odcinek Bytom Karb - Bytom Płn - Rojca oraz wjazd na Kopalnię Centrum). Tor wąski jest torem skrajnym - patrząc w kierunku północnym (tj. Miasteczka Śląskiego / Rojcy) jest po lewej stronie wiązki torów. Autostrada przejdzie dołem pod tą całą plątaniną torów. Wąski tor będzie miał swój własny wąski wiadukt, heh.
Harmonogram prac jest natępujący:
1. Zdjęcie toru wąskiego
2. Budowa w jego miejscu obazdowego toru normalnego
3. Przełączenie obecnego toru normalnego na tor objazdowy
4. Budowa wiaduktu normalnotorowego
5. Położenie toru normalnego na zbudowanym wiadukcie
6. Rozbiórka normalnego toru objazdowego
7. Budowa wiaduktu wąskotorowego
8. Odbudowa toru wąskiego na zbudowanym wiadukcie.
A oto parę faktów dotyczących tego jakby nie było wydarzenia.
Linia GKW przebiegnie górą po wiadukcie. Wiadukt będzie konstrukcji żelbetowej, dwuprzęsłowy. Obiekt jest zaprojektowany pod kątem ewentualnego podnoszenia niwelety toru z powodu wpływu szkód górniczych poprzez zwiększenie warstwy podsypki. Projektant się rozpędził i nasz wiadukt (jak i równoległy PLKowski) zabezpieczył przed ewentualnymi usypami węgla z wagonów poprzez zastosowanie pełnych poręczy ;-)
Tor w standardzie S49, naciski jak dla linii I kategorii, podsypka tłuczniowa, wszystkie elementy nawierzchni nowe, podkłady z drewna twardego, mocowania Skl-12. Przebudowa obejmie około 300 metrów toru. Taka a nie inna długość wynika z konieczności przesunięcia toru w stosunku do przebiegu pierwotnego, a co za tym idzie z konieczności nawiązania do istniejącego toru - w szczególności chodzi o wejście w małe łuki poziome w kierunku Suchej Góry.
Wiadukt będzie budowany w stacji Bytom Północny (był to też posterunek GKW sterowany z przekaźnikowej nastawni normalnotorowej, na rozjazdach wąskotorowych były napędy elektryczne). Budowane będą bliźniacze obiekty: WK-438a (PLKowski) i WK-438b (GKW). Gdzie to jest można zobaczyć na mapce: http://maps.google.com/maps/ms?t=h&ie=U ... 83649&z=10 wyszukując obiekt WK-438.
Mam nadzieję, że fakty, które tu zamieściliśmy są wystarczające dla miłośników GKW jak i pozostałych wąskich torów. ;-)
Jeśli masz pytania odnośnie GKW to napisz do nas na gg: 31183487 - odpowiemy na pytania :))
Odpowiedz

#49
Proponujemy Wam spotkanie dla naszych FACEBOOK'OWYCH wirtualnych znajomych w realu. Chcemy zaprosić Was w sobotę 18 czerwca, lub w niedzielę 19. Opcja sobotnia zakłada początek około 15 do wieczora, zależnie jak impreza się uda. W niedzielę zaczęlibyśmy np. o 10 do 15.
Sprawa kluczowa to uruchomienie specjalnego pociągu - koszt przejazdu po gości na bytomski dworzec na początku imprezy i odwiezienie na koniec z lokomotywowni na dworzec to 500 zł.
Dzieci są u nas mile widziane ;-) Musimy mniej więcej oszacować ilość chętnych żeby podać cenę biletu, oraz przygotować odpowiednie atrakcje.
Na miejscu proponujemy zwiedzanie lokomotywowni wraz z pozostałymi budynkami oraz oczywiście taboru. Każdy będzie mógł "przeciepnąć wajchę" czy przymierzyć się do roli maszynisty. Pozatym możemy zorganizować wagon kinowy (wyświetlamy "Człowieka Na Torze" A. Munka") zawody torowe, konkurs dla najmłodszych. Będziemy sprzedawać kolejkowe gadżety, a na koniec proponujemy ognisko lub grilla lub jedno i drugie.
Czekamy na Wasze opinie i propozycje co do terminu i programu imprezy na nasz profil na facebook'u oraz na gg :-P

Zapraszamy
Jeśli masz pytania odnośnie GKW to napisz do nas na gg: 31183487 - odpowiemy na pytania :))
Odpowiedz

#50
Wstępnie propozycja brzmi ciekawie - a może planujecie jakiś "dalszy" pociąg specjalny? Jeśli już bym przyjechał to chciałbym przejechać się kolejką trochę dalej ;-)
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#51
Szeryfie pisałem już w jednym z postów, że w obecnej chwili trwa budowa wiaduktu dla GKW nad autostradą w okolicy Bytomia północnego. W związku z tym budowniczowie autostrady zdemontowali nam ok. 200 metrów torów. Nie wiem kiedy zakończy się budowa wiaduktu, ale raczej w tym sezonie nie pojeździmy do Miasteczka śl. Ale.... kto wie....
Na odcinku od Miasteczka do terenu budowy mamy drezynę ;-) , żeby patrolować szlak i sprawdzać ubytki na całej trasie.
Jeśli masz pytania odnośnie GKW to napisz do nas na gg: 31183487 - odpowiemy na pytania :))
Odpowiedz

#52
Z ostatniej chwili....
Zostało już niewiele miejsc na wycieczkę do EC Szombierki na czerwiec (maj juz wyprzedany) zapraszam zatem do rezerwacji na 26 czerwca. To już ostatnia w tym sezonie wycieczka... :-( Niestety....
Jeśli masz pytania odnośnie GKW to napisz do nas na gg: 31183487 - odpowiemy na pytania :))
Odpowiedz

#53
Miło nam zakomunikować, że w niedzielę 26 czerwca odbędzie się dodatkowa wycieczka do EC Szombierki :-D Serdecznie zapraszamy wszystkich do rezerwacji miejsc mailowo, telefonicznie, bądź po przez gg. :-P To już ostatnia wycieczka przed wakacjami (a może i nawet w tym roku...) a ilość miejsc jak zwykle ograniczona Cry Więc Panie i Panowie do klawiatury kompa, bądź telefonu czym prędzej podążajcie :lol:
Jeśli masz pytania odnośnie GKW to napisz do nas na gg: 31183487 - odpowiemy na pytania :))
Odpowiedz

#54
Tak oto zakończył się pewien etap w działalności naszej kolejki. Dzisiaj bowiem odbyła się ostatnia a w zasadzie ostatnie dwie wycieczki do EC Szombierki. Frekwencja jak zwykle przeszła nasze oczekiwania (więcej chętnych niż kasków w EC :-P ) Smutno troszkę bo Fortum, które jest od stycznia nowym właścicielem EC nie bardzo pali się do tego aby obiekt ten udostępnić zwiedzającym.
Poza tym w tym sezonie nie będziemy raczej (a myślę, że na pewno niestety) jeździć nad zalew... Więc ten sezon po ostatnim w którym podmyło nam most będzie oazą spokoju ;-) Z tym, że niestety nie z naszej winy. Postępy przy budowie naszego wiaduktu są ale... Szkoda jednak wszystkich, którym przysparzaliśmy dużo radości z jazdy bez korków jak i dla tych dość licznych wielbicieli wąskich klimatów.
Jak tylko zostanie oddany wiadukt i zaczniemy normalnie kursować zaraz Was o tym poinformuje :-D
Jeśli masz pytania odnośnie GKW to napisz do nas na gg: 31183487 - odpowiemy na pytania :))
Odpowiedz

#55
Planowo kiedy wiadukt powinien zostać oddany do użytku?
Odpowiedz

#56
Początkowo miał się on skończyć coś około początku sezonu, no ale będzie dobrze jak skończy się do końca sezonu Undecided Wszystko w rękach autostrady.
Jeśli masz pytania odnośnie GKW to napisz do nas na gg: 31183487 - odpowiemy na pytania :))
Odpowiedz

#57
Prace przy budowie postępują więc... :-|
Martwią nas tylko złomiarze, których udało nam się na szczęście nakryć i zawiadomić o tym kogo trzeba :-P
Jeśli masz pytania odnośnie GKW to napisz do nas na gg: 31183487 - odpowiemy na pytania :))
Odpowiedz

#58
Już dzisiaj zapraszam wszystkich chętnych (i nie tylko ;-) ) do deklarowania się przy odbudowie torów rozkradzionych nam przez złomiarzy. Dodam, że im więcej rąk do pracy tym lepiej. Prace planowane są na październik - to wtępna deklaracja, bo jak wiecie wszystko zależy od tego, czy autostrada odda nam wiadukt w tym czasie. Również zależy to od KW, która musi nam odbudować zniszczone przez szkody górnicze tory na tzw "szkodach górniczych" :-P
Zainteresowanych proszę o kontakt na stowarzyszeniowe gg. Jak tylko będziemy mieli dokładną datę rozpoczęcia prac zaraz skontaktuje się ze wszystkimi 8)
Nr gg: 31183487
Zatem zapraszam do "deklaracji pobytowej na pracach społecznych" ;D
Pozdrawiam
Marcin
Jeśli masz pytania odnośnie GKW to napisz do nas na gg: 31183487 - odpowiemy na pytania :))
Odpowiedz

#59
Stowarzyszenie Górnosląskich Kolei Wąskotorowych uruchamia w niedziele 13.11; 20.11; 27.11.2011 pociągi kinowe na trasie Bytom Wąsk. - Bytom Karb Wąsk. - Bytom Wąsk. W programie przewidziano pokazy filmów dokumentalnych związanych z Górnym Śląskiem. Przytulną i ciepłą salą kinową na szynach stanie się na tą okoliczność wagon Bxhpi 233. Odjazd pociągów o godzinie 16.30 z peronu przy dworcu głównym w Bytomiu (wejście od ul. Zabrzańskiej); powrót na stację Bytom około godziny 18.00.
Dzięki dofinansowaniu, otrzymanemu od miasta Bytom, pociągi kinowe są bezpłatne dla wszystkich wąskotorowych kinomanów.

Z uwagi na ograniczoną liczbe miejsc w wagonie, konieczna jest rezerwacja:
GG: 31183487
E-mail: <!-- e --><a href="mailto:info@sgkw.eu">info@sgkw.eu</a><!-- e -->
Telefonicznie (od 10.00 do 19.00): 0-513 872 200, 0-666 904 142
Repertuar wąskotorowy:

13.11 - "Kolejarskie słowo", "Węzeł"
20.11 - "Słoneczko jasne zza czarnych gór", "Pożegnanie kolejki", "Ulica, o której trochę wiem"
27.11 - "Wzgórze Marsa", "Czekanie", "Odyseusz", "Konrad"

Do zobaczenia na żelaznym szlaku!
Jeśli masz pytania odnośnie GKW to napisz do nas na gg: 31183487 - odpowiemy na pytania :))
Odpowiedz

#60
Polecam Licytacje!!! http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=584744
Jeśli masz pytania odnośnie GKW to napisz do nas na gg: 31183487 - odpowiemy na pytania :))
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.