Witaj w nowej odsłonie ForumKolejowe.pl

Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Warszawa-Poznań: po 3 latach remontu pojedziemy o 2 minuty krócej
#46
Jaki był w ogóle cel ruszania układu torowego tej głowicy rozjazdowej? Co zyskujemy?
Odpowiedz
#47
Tory 5 i 7 o długości do 750 m. poprzednio były problemy z przyjmowaniem długich pociągów. Ale, jak już modernizowano, to trzeba była 'ciągnąć stację w kierunku północnym. Wymagało by to oczywiście zmiany przebiegu linii 802. No ale cóż, nie ma nic za darmo.
greenman1435
Odpowiedz
#48
Linia 802 to kolejny temat rzeka - mnie zawsze zastanawiał dziwny jej przebieg - po co ją wyginano gdy jest miejsce na prosty przebieg, poza tym dochodziła jaszcze kwestia z układem w okolicy "LuCka" (posterunek odgałęźny dla jednej linii, odstępowy dla drugiej) ale teraz już zlikwidowano ten posterunek, w jego miejscu postanęła SBLka. Wydłużanie torów takim kosztem od jednej strony wydaje się bezmyślne - wszak to ruch osobowy uznaje się za priorytetowy, od drugiej pewnie długie pociągi stojące w stacji też blokowały możliwość wjazdów z Szreniawy, więc wszystko ma dwie strony. Idealnie byłoby wydłużyć tory nie zmieniając układu torowego głowicy, jedynie przesuwając ją w stronę Mosiny/Szreniawy ale cóż...
Odpowiedz
#49
(09.04.2017, 13:12)szy_mat napisał(a): Idealnie byłoby wydłużyć tory nie zmieniając układu torowego głowicy, jedynie przesuwając ją w stronę Mosiny/Szreniawy ale cóż...

Nie da się - za wąski pas terenu kolejowego. Jedyna opcja była wydłużenie w stronę Poznania

(09.04.2017, 13:12)szy_mat napisał(a): Linia 802 to kolejny temat rzeka - mnie zawsze zastanawiał dziwny jej przebieg - po co ją wyginano gdy jest miejsce na prosty przebieg, poza tym dochodziła jaszcze kwestia z układem w okolicy "LuCka" (posterunek odgałęźny dla jednej linii, odstępowy dla drugiej) ale teraz już zlikwidowano ten posterunek, w jego miejscu postanęła SBLka.

Musisz się "cofnąc" do lat '80 gdy funkcjonowała stacja rozrządowa Luboń Towarowy. Zobaczysz wtedy układ linii ( łącznic) w rejonie Dębca i grupę przyjazdowo-odjazdową, która jakby determinowała uk. łącznic. Potem rozrządówkę rozebrano a l. 802 "przesunięto" pod Kościół i Mleczarnię. W środku miała powstać stacja postojowa z prawdziwego zdarzenia. Ale w '89 roku "komuna" podła i nigdy postojówki nie zbudowano i nie zostanie zbudowana.
greenman1435
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Poznań - Warszawa pasqudek 68 2 573 20.08.2016, 17:28
Ostatni post: Goldenpass

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości