Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kurs na licencje maszynisty
Tak czy siak, telefonu nie ma się co spodziewać Sad

Szukamy dalej...
Odpowiedz
Daj sobie spokój z przewoźnikiem który rekrutuje poprzez agencję..jeśli juz na dzień dobry szukają oszczędności to w przyszłości poważnie do pracownika też nie będą podchodzić
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz
Każdy przewoźnik aktualnie szuka oszczędności. W PolRegio zaproponowali mi pracę, bo brakuje im ludzi, ale jak zrobię licencję na swój koszt lub dofinansuje mi ją UP. Arriva też się nie odzywa. Zobaczymy co dalej
Odpowiedz
Przecież w IC podczas świadectwa dostajesz gołą najniższa krajową przez cały okres szkolenia. Jaka to różnica, czy masz umowę o pracę na rok, dwa lata, czy na miesiąc (tymczasowa)? Zresztą kto powiedział, że nie będą z tego tytułu przysługiwać żadne premie? Pracowałem na magazynie 6 lat, 3 lata na miesięcznych umowach, ale prawo do wczasów pod grusza, premii świątecznych miałem już po 3 miesiącach pracy. Nie inaczej może być w w Lotosie. I dodam, że swoją karierę zawodową zacząłem w czasach kiedy do głupiego magazynu było 10 chętnych na 1 miejsce.
Odpowiedz
Kolego głupoty gadasz. W IC oprócz pensji zasadniczej podczas szkolenia na świadectwo przysługuje Ci także szereg dodatków wynikających z układu zbiorowego pracy. W Lotosie też masz układ zbiorowy pracy i będąc zatrudnionym Lotosem automatycznie z tego wypadasz. Skoro miałbyś mieć takie same prawa jak zwykły pracownik to niby po co ta agencja?
Odpowiedz
Dokładnie, agencja równa się oszczędności i brak przywilejów
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz
A pracował ktoś z Was przez agencję, czy tylko tak słyszeliście? Ja pracowałem, więc mogę się wypowiedzieć:żadnej różnicy nie było, między stałymi, a tymczasowymi pracownikami. Wszystkich obowiązywał zbiorowy układ pracy. Ale muszę przyznać się do jednego błędu (chyba za bardzo przesiąkam tym co tu się pisze). Swoje informacje na temat najniższej krajowej na świadectwie mam właśnie z wpisów na forach (notabene od osób, które pewnie nawet nie są maszynistami).
Stara, dobra rada: nie wiesz, nie znasz się? To się na siłę nie wypowiadaj Smile
Odpowiedz
Jesteś zadowolony ze swojej żałosnej wypłaty to tylko pogratulować  przewoźnicy takich właśnie potrzebują
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz
W którym miejscu pisałem o swojej wypłacie? Zaznaczam tylko, że tam gdzie pracowałem, pracownicy tymczasowi mieli takie same prawa jak pozostali (po 3 miesiącach pracy). 1000 zł wczasów pod grusza, 600 zł na święta, 100 % sobota, 200 % niedziela. To nazywasz żałosnymi warunkami? Chyba, że wiesz lepiej, bo słyszałeś od kolegi kolegi ile się tam zarabia? Przeprowadziłem się na drugi koniec Polski, zarabiam aktualnie jeszcze lepiej i uwierz mi, że na kolej nie chcę dostać się tylko dla idei. Mikolem nie jestem.
Reasumujac: pracownik zatrudniony przez agencję wcale nie musi być gorzej opłacany, niż pozostali pracownicy w Lotos Kolej. Jezeli wiecie na 1000 %, że jest inaczej to wtedy dzielcie się swoimi mądrościami. Z mojej strony tyle. Jest mundial, świat nie kończy się na kolei.
Odpowiedz
To właśnie piszę, w końcu gość zadowolony z żałosnych wypłat i omamiony socjalem, właśnie takich potrzeba, pracuj pracuj,siedź cicho tam jak myszka.
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz
Ta rozmowa do niczego nie prowadzi. Siedź sobie tam i narzekaj dalej Smile
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  PKP IC szkoli na licencje Lokermat 175 9 062 23.11.2017, 23:01
Ostatni post: Venlo
  Kurs na licencję maszynisty Śląsk Paco91 42 3 481 27.09.2017, 20:37
Ostatni post: Lokermat
  Kurs Synek98 1 592 10.02.2017, 15:50
Ostatni post: wołodyjowskiIC
  Mając już zrobioną licencję będę mieć szansę na przyjęcie do PKP IC na maszynistę? KacperB 17 2 819 03.12.2015, 22:57
Ostatni post: sm31-131
  Kurs na licencję maszynisty - Szczecin Adam88x 1 1 147 07.09.2015, 10:55
Ostatni post: Adam88x

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości