Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Thread Contributor: [KD] Koleje Dolnośląskie
#46
Koleje Dolnośląskie już od kilku lat regularnie osiągają ok. 2-milionowy przyrost liczby pasażerów w ciągu roku. W minionych dwunastu miesiącach przewiozły 9 380 000 osób. Rok 2016 spółka zakończyła z wynikiem 7,3 mln pasażerów na pokładzie, w 2015 było to 5,2 mln, a w 2014 – 3,6 mln. Dzięki temu KD pozostają jednym z najdynamiczniej rozwijających się przewoźników kolejowych w Polsce.
Kolejny rekord to wspaniały prezent na dziesiąte urodziny spółki. Przyrost liczby przewiezionych pasażerów cieszy nas tym bardziej, że w minionych dwunastu miesiącach wzrost pracy przewozowej był relatywnie mały. Poza uruchomieniem wiosną nowej linii do Wojnowa i od połowy grudnia niewielką obecnością w Międzylesiu, przez cały rok jeździliśmy na tych samych trasach co w 2016 roku. Dodatkowo obsługiwaliśmy pasażerów w zasadzie taką samą liczbą pociągów jak rok wcześniej - nowoczesne Impulsy 45WE zaczęły regularnie kursować dopiero od grudniowego rozkładu jazdy, więc nie miały dużego wpływu na osiągnięty wynik. To daje też nadzieję, że nowy rok będzie jeszcze lepszy od poprzedniego – komentuje Piotr Rachwalski, prezes zarządu Kolei Dolnośląskich.

Szczegóły: Kurier Kolejowy
Odpowiedz
#47
Cytat:Zgodnie z zapowiedzią spółka Koleje Dolnośląskie ogłosiła przetarg na sprzedaż autobusów szynowych typu 212M, serii SA109.
Próba naprawy i modernizacji dwóch autobusów szynowych wyprodukowanych w zakładach Kolzam w Raciborzu zakończyła się niepowodzeniem. Dlatego Koleje Dolnośląskie zdecydowały się sprzedać pojazdy SA109(...)
więcej: http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/...86244.html
Odpowiedz
#48
Wielkim wygranym w konkursowym naborze projektów na zakup taboru z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko są Koleje Dolnośląskie. Dzięki pieniądzom, które przyznało jej Centrum Unijnych Projektów Transportowych spółka wzbogaci się o 11 nowych składów. Właśnie podpisano w tej sprawie stosowne dokumenty.

Szczegóły:  Rynek Kolejowy
Odpowiedz
#49
Od siebie dodam że już najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu w KD odbędą sie egzaminy na świadectwo maszynisty dla pierwszej szkolącej się tam grupy. Także trzymamy kciuki Smile
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Koleje Dolnośląskie z expressami premium norbis97 2 168 14.01.2018, 14:01
Ostatni post: Adams

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości