Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Thread Contributor: AdamsEcha wypadku we Wronkach
#1
W ubiegłym tygodniu doszło do wykolejenia pociągu towarowego we Wronkach. Ruch pociągów po jednym torze przywrócono dopiero w sobotę. Sprawą wypadku zajmuje się prokuratura.
W czwartek, 10 maja około godziny 16:15 koło stacji Wronki (trasa Poznań – Szczecin) 12 wagonów z węglem pociągu towarowego spółki CTL Logistics wypadło z toru. Nikt nie został poszkodowany. Ruch na linii został wstrzymany, a przewoźnicy wprowadzili  zastępczą komunikację autobusową.
Dopiero w sobotę rano przywrócono po jednym torze ruch pociągów jadących trasą Poznań – Krzyż – Szczecin przez stację Wronki. W czasie prac doszło do wypadku specjalnego pojazdu gąsienicowego, WZT-2, tzw. czołgu PLK, który spadł z platformy kolejowej, o czym poinformował TVN24

Szczegóły: Rynek Kolejowy
Odpowiedz
#2
Nie zazdroszczę rewidentowi który wypuścił ten pociąg w trasę....wiadomo jak działają komise wypadkowe..
Odpowiedz
#3
Rewident ma teraz ciepło ale z uwagi iż w tym samym miejscu jest to już 3cie zdarzenie kolejowe to powinni w końcu zainteresować się tym odcinkiem na wiadukcie i skarpie..raczej tam tkwi problem ..teraz pytanie kto z komisji ma większe możliwości postawić na swoim,ci z PLKi, którzy oczywiście wskażą winę taboru i w konsekencji rewidenta , lub ci od przewoźnika...
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz
#4
A co tam jest do zainteresowania skoro do wykolejenia doszło przed stacją Wronki? Następnie feralny wagon wkoleił się na rozjeździe (bodajże nr 13) i ponownie się wykoleił.
Pociągi pasażerskie jadą z podobnymi prędkościami na tym konkretnym odcinku startując z peronów we Wronkach. Tysiące towarowych przez 6 lat przejeżdżało przez ten odcinek i nic.
greenman1435
Odpowiedz
#5
Skoro jestes z okolic i wiesz więcej od nas to bardzo dobrze, od tego jest forum żeby popisać kto co wie..dobrze poznać fakty od osób stamtąd ...
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz
#6
Komisja wypunktuje wszelkie aspekty przyczyn. Od najważniejszych do tych najmniej ważnych a nawet nieistotnych. Czasy "przeciągania liny" już dawno się skończyły. Tym bardziej przy tego typu katastrofie.
greenman1435
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości