Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Megafonistki i zapowiedzi pociągów na dworcach
#31
Żaden program nie zastąpi analitycznego myślenia, więc nie wszędzie można zastąpić człowieka. Nie popieram zastępowania megafonistek jakimiś syntezatorami.
Odpowiedz

#32
W Poznaniu w przypadku sytuacji "ekstremalnych" przechodzi się na zapowiadanie "ludzkie". Wydaje mi się, że gdyby skupiono się bardziej na dokładności zapowiedzi w Poznaniu to system działaby całkiem przyzwoicie. Na pewno głos jest dużo wyraźniejszy niż to jest np. we Wrocławiu, gdzie pociągi zapowiadają megafoniści.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#33
DamianT napisał(a):Idźmy dalej tą drogą i zróbmy składy pociągów prowadzone komputerowo.

Może się zdziwisz - po Kopenhadze jeździ metro bezobsługowe. I nie jest to jedyny taki system na świecie - ale jedyny którym dotychczas osobiście jeździłem (zachwycony i wlepiony w wielką, przednią szybę :-) )

Dla odmiany, w Bostonie w metrze stacje są zapowiadane "na żywca" (potwooornie niewyraźnie - przypominam, tam jest tygiel kulturowy, zwłaszcza na niskopłatnych stanowiskach). Żeby było śmieszniej, każdy z dwóch wagonów z ktorych składa się pociąg - ma własnego operatora.

Może weźmiemy przykład i utworzymy więcej miejsc pracy, sadzając dodatkowe osoby do kabiny drugiej jednostki w podwójnych skladach? Tylko kto za to zapłaci? Proste: ten, co zwykle... do czasu.

DamianT napisał(a):A tylko weźmy pod uwagę, że większość z tych ludzi pracy sobie nie znajdzie i państwo (czyli osoby pracujące przy komputerach) będzie ich utrzymywać.

To mniej więcej tak samo, jak przy płaceniu im za pracę bezsensowną, w której z powodzeniem mógłby ich wyręczyć automat.

Ty mówisz: ludzie to cieniasy, z niczym innym niż działanie mechaniczne sobie nie poradzą. Ja mówię: część z tych osób można z powodzeniem zatrudnić do bardziej ambitnych zadań, wymagających myślenia. Trzeba mierzyć wzwyż.

przem710 napisał(a):Żaden program nie zastąpi analitycznego myślenia, więc nie wszędzie można zastąpić człowieka

Jakiego analitycznego myślenia trzeba, żeby wyrecytować komunikat? Nie proponuję 100-procentowo automatycznej informacji, ale te podstawowe, oczywiste sprawy mógłby załatwiać komputer z przygotowanymi z góry nagraniami (syntezatory kiepsko brzmią).
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#34
Na wiochach mógłby być jeden program zapowiadający (idźmy dalej, dajmy GPSa do pociągów, niech sam działa!) wtedy odpada problem zapowiadania na przystankach, gdzie nie ma obsady, na większych stacjach raczej potrzebni są ludzie, bo ilość komunikatów jest ogromna, a i tak czasem trzeba powiedzieć coś, co niekoniecznie musi być nagrane.

Co do zastąpienia dróżników-jak najbardziej, wszak maszyna myli się rzadziej. Dyżurnych ruchu-nie, bo:
1. Kolej to nie kolejka, gdzie są trzy tory i praktycznie brak możliwości manewrów
2. Składy wymagają obserwacji, komputer wszystkiego nie zobaczy.
Maszynisty na kolei nie da się zastąpić, bo istnieją ludzie na torach i inne przeszkody, których w metrze nie ma.

@mikrobrat: chwal, się chwal, że nie dają rady, będzie się miała z czego sekcja śmiać Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#35
przem710 napisał(a):Żaden program nie zastąpi analitycznego myślenia, więc nie wszędzie można zastąpić człowieka. Nie popieram zastępowania megafonistek jakimiś syntezatorami.
Megafonistki od biedy jeszcze da się zastąpić, ale tylko na mniejszych stacjach (na większych szybko będzie trzeba uzupełniać zapowiedzi), dróżników też się da, ale są to jedyne stanowiska na kolei, które można "obstawić" maszynami.

Na st. Poznań Główny niezbędne jest uzupełnianie wypowiedzi syntezatorowych (na marginesie: pociągi Regio są zapowiadane przez żelaznego Franka jako osobowe, TLK jako pospieszne) przez megafonistki przy każdej zapowiedzi pociągi interREGIO lub RegioEkspres oraz przy zapowiedziach pociągów do/z Wolsztyna prowadzonych trakcją parową.
Jaro

Odpowiedz

#36
Pociągi TLK zapowiadane są przez Panie Megafonistki z POA.
Jedyny pociąg pospieszny zapowiadany przez Franka to "MoskvaEkspress"
Odpowiedz

#37
Czyli zmieniło się coś, bo jeszcze rok temu zapowiadał Franek. Chyba tak złożyli te zapowiedzi: pociąg pospieszny "intersyty", jeżeli dobrze pamiętam.
Jaro

Odpowiedz

#38
Warszawa Centralna: jedna z megafonistek:
Pociąg TLK spółki Intercity z Bydgoszczy do LublYna przez P Y lawę, D EM bl Y n ...
Pozdrowionka z centralnej Polski
Odpowiedz

#39
Piękna, praska wymowa. Uwielbiam to. Pani dziekan Wydziału Fizyki UW też tak mówi :-)
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#40
psim, mnie ta mowa to jakoś drażni...
Pozdrowionka z centralnej Polski
Odpowiedz

#41
Widocznie nie jesteś koneserem praskich klimatów ;-)
Podoba mi się również, gdy w Krakowie pociąg stoi przy peronie czecim.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#42
Wgl. Warszawa Centralna ma taką jedną Panią Megafonistkę która już tak śmiesznie mówi końcówki... że aż ciekaw jestem czy ona też tak mówi na co dzień...

oto Ta Pani:
http://www.youtube.com/watch?v=8H9Esdy5IOI

"KatowicEE..." :-P :-P :-P
Odpowiedz

#43
Cytat:Podoba mi się również, gdy w Krakowie pociąg stoi przy peronie czecim.
Albo jedzie przez Czebinię :-D
Odpowiedz

#44
Semaforek18 napisał(a):"KatowicEE..." :-P :-P :-P
Ta pani tak z przek±sem to mówi, zadziornie, kokietuje wszystkich pasa¿erów na peronie, szczególnie mêsk± czê¶æ Wink
Odpowiedz

#45
Hehe ja ją najczęściej słyszę właśnie Smile) mam chyba jakieś "szczęście" do owej Pani :-P
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zapowiedzi w Giżycku tarmichal123 0 2 673 14.04.2019, 12:41
Ostatni post: tarmichal123
  Zapowiedzi pociągów Tomasz K. 113 44 732 28.12.2018, 01:11
Ostatni post: damian1
  Ochroniarze na dworcach kazio 29 10 886 11.10.2014, 19:56
Ostatni post: marcel_S
  WiFi na dworcach jarząbek019 17 8 487 08.09.2014, 09:17
Ostatni post: norbis97
  Toalety na polskich dworcach ET40 24 10 577 03.07.2014, 08:43
Ostatni post: DamianT

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.