Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Megafonistki i zapowiedzi pociągów na dworcach
#1
Kto jest odpowiedzialny za megafonistki/e na dworcu głównym w Szczecinie??? Ostatnio podczas wjazdu EuroCity z Pragi dowiedziałem się, że jest to pociąg InterCity, a podczas podstawiania się RE"Mewa", że jest to pociąg expresowy. Do kogo zgłaszać zastrzeżenia?
Odpowiedz

#2
PKP PLK.
interREGIO - taniej niedasię.
Odpowiedz

#3
Może imieniny były...

rysiogeniusz napisał(a):RE"Mewa", że jest to pociąg expresowy

A nie jest?
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#4
Błędy pojawiają się nagminnie - pisałem o tym w SB, np.: "Pociąg pospieszny regionalny interREGIO spółki Przewozów Regionalnych".
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#5
To jeszcze nic Smile
Na stacji jednej z bydgoskich stacji kilkukrotnie słyszałem o pociągu osobowym do Bydgoszczy Gł., a raz nawet usłyszałem: "Pociąg yyyy...do Bydgoszczy wjedzie na tor przy peronie drugim" :lol:
Jaro

Odpowiedz

#6
Na Warszawie Śródmieście pociągi od lat są zapowiadane przez automat, syntetycznym głosem.
W całym Dojczlandzie na wszystkich stacjach pociągi zapowiada ta sama kobieta (oczywiście nagrany głos).
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#7
A ja osobiście bardzo lubię megafonistki Szczecińskie Wink) mają taki "sympatyczny" głos, fajny jest też charakterystyczny dla Szczecina Głównego "sygnał" przed komunikatem.
Odpowiedz

#8
Co do sygnałów, to w latach 90. Bydgoszcz Główna miał świetny sygnał zapowiedzi:
http://archeo.kolej.pl/sound/download/mp3/BGA.mp3

Polecam zwrócić uwagę na charakterystyczną mowę megafonistki :-) ("na peronie piątem").
Niestety około 2002/3/4 roku wprowadzono mniej charakterystyczny brzęczyk.
Jaro

Odpowiedz

#9
psim napisał(a):Może imieniny były...

rysiogeniusz napisał(a):RE"Mewa", że jest to pociąg expresowy

A nie jest?

Źle się wyraziłem. Został zapowiedziany jako "Pociąg ExpressInterCity spółki Przewozy Regionalne..."
Odpowiedz

#10
Mwahahah!

A później na różnych forach jeden z drugim klarują mi, że pasażerowie najdalej po miesiącu się na pewno we wszystkich zmianach łapią. A tu megafonistki po roku istnienia Re nic z tego nie kumają!
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#11
Będąc przedwczoraj w Rawiczu na nastawni wyjaśniłem zaprzyjaźnionemu dyżurnemu, co to jest dokładnie iR, że osobowy to już REGIO, a nie "osobowy REGIO" itp. Dzisiaj przyszedłem na chwilę zapytać się o rozkład towarowych a w kabinie karteczka - "pociąg interREGIO spółki PR, pociąg REGIO spółki PR, pociąg TLK spółki PKP IC". Może w końcu zaczną zapowiadać zgodnie z nazwami, co mnie osobiście bardzo cieszy.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#12
Pamiętam jak się uśmialiśmy kiedyś na Głównym we Wrocku jak babka zapowiedziała (o ile dobrze pamiętam): 'Pociąg TLK spółki IC z Przemyśla Głównego do Przemyśla głównego przez [blablabla]' i tak dwa razy. Dopiero za trzecim razem się zorientowała, co niestety nie spodobało się czekającym, bo już nic więcej zabawnego nie było Tongue
PKP jest 'spoko' - lubisz to? :)
Odpowiedz

#13
mikrobart napisał(a):Będąc przedwczoraj w Rawiczu na nastawni wyjaśniłem zaprzyjaźnionemu dyżurnemu, co to jest dokładnie iR, że osobowy to już REGIO, a nie "osobowy REGIO"
Dla dyżurnych i całej reszty kolejarzy to zawsze będą osobowe i pospieszne. Z prostej przyczyny-tak wszyscy się przyzwyczaili i jest prosto. W ogóle regio, TLK itd to nazwy handlowe, instrukcje o takich nie piszą. A za zapowiedzi się płaci, więc PRka może i "król Maciuś" sobie pociągi nazywać, nazwy mają wpisane w rozkład. Ale i tak to parodia, która tylko mętlik w głowie pasażerom robi.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#14
Ja tak nie do końca czuję, że powinno się zrezygnować z kategorii: osobowy, pospieszny, ekspres. One są proste i zrozumiałe dla ludzi: osobowy zatrzymuje się na wszystkich stacjach, pospieszny nieco rzadziej, a ekspres wyłącznie na dużych dworcach i zwykle oferuje wyższy komfort (bo podróż długa i daleka).

Koleje Mazowieckie nie nadały swoim pociągom osobowym specjalnej nazwy handlowej. Są to pociągi osobowe KM.

Z tego się zrobi wielki galimatias w momencie wejścia alternatywnych przewoźników, i podejrzewam że jest galimatias na liniach, gdzie jest kilku operatorów poc. osobowych (Radom-Drzewica?). Tak samo jak już teraz mnóstwo ludzi sądzi, że TLK to odrębny przewoźnik, lub nie odróżnia go od interREGIO (to są po prostu pociągi pospieszne różnych przewoźników).

Wydaje mi się, że należy dążyć w kierunku upraszczania dla pasażera - powinien on wiedzieć, że czeka na pociąg osobowy (powolny), pospieszny, lub wypasiony ekspresowy, o określonej godzinie i w określonym kierunku. Wybór przewoźnika (marki) to rzecz wtórna, która może być dyktowana osobistymi preferencjami (cena, sympatia, poziom obsługi), ale podstawową usługą jest przejazd w określonym kierunku i czasie, więc to na nim należy się koncentrować.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#15
Mi bardzo podoba się sygnał przed zapowiedzią we Wrocławiu , a także jedna z pań tam zapowiadających, i jej charakterystyczna akcentowanie ;-)
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zapowiedzi w Giżycku tarmichal123 0 2 671 14.04.2019, 12:41
Ostatni post: tarmichal123
  Zapowiedzi pociągów Tomasz K. 113 44 727 28.12.2018, 01:11
Ostatni post: damian1
  Ochroniarze na dworcach kazio 29 10 884 11.10.2014, 19:56
Ostatni post: marcel_S
  WiFi na dworcach jarząbek019 17 8 487 08.09.2014, 09:17
Ostatni post: norbis97
  Toalety na polskich dworcach ET40 24 10 572 03.07.2014, 08:43
Ostatni post: DamianT

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.