Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
interREGIO a pierwsza klasa
#16
Lutek napisał(a):No bo nie ma takiej opcji, przynajmniej teoretycznie. 1 klasa musi być wyraźnie oznakowana zgodnie z postanowieniami karty UIC 580.
Jednostka z numerkiem bodaj 1720. Jest to z tego co wiem jedyny przypadek, że pierwsza klasa jest nieoznakowana, pozostałe mają paski malowane.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#17
A ta jednostka nie ma tylko paska, czy cyferki też ?
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz

#18
Nie ma ani paska, ani numerka Smile
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#19
Czyli jednak da się.
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz

#20
Odnośnie tego omijania pierwszej klasy przez niewiedzę, pamiętam, że jeszcze ze dwa lata temu faktycznie tak było. Kilka razy się jechało w "jedynce" na dużym luzie, a w innych przedziałach było ciasno. Dziś już jest inaczej. Ludzie pojęli o co chodzi, i jeśli widzą wygodniejsze siedzenia, to zwyczajnie tam siadają, mimo że na drzwiach jest "1".
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#21
DamianT napisał(a):zwyczajnie tam siadają, mimo że na drzwiach jest "1".

Taa, również w REGIOekspresie, gdzie dla odmiany pierwsza klasa obowiązuje (i później podróżni są wypraszani)...

Po prostu wykonano ludziom wodę z mózgu. Rozumiem przez pierwszy rok funkcjonowania - braki taborowe, prowizorka. Ale teraz to bezhołowie już się uklepało i zakorzeniło, i mało kto choćby próbuje z tym walczyć...
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#22
No ciekawe co i czy w ogóle wykombinują. Dziwi mnie fakt, że wciąż tyle czasu nie uwzględniając pierwszej klasy nie mogą po prostu przejechać farbą żeby pasażerom tej wody z mózgu nie robić. No chyba że czekają na lepsze czasy i zostawiają jedynki na przypadek wprowadzenia w taryfę 1. klasy lub na wypadek jazdy jednostkami na REGIOekspresie :-P
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz

#23
Czy w dawnych poc. pospiesznych obsługiwanych składami EZT posiadającymi przedział 1 klasy obowiązywały droższe bilety na 1 klasę?
Jaro

Odpowiedz

#24
Jak to w ogóle było z tymi jednostkami z 1 klasą. Były fabrycznie wyposażone w jedynkę czy też tylko jakaś krótka seria?
Odpowiedz

#25
Ja tak tylko wtrącę oftopowo, że jednak nie wszystko, co jest pierwszą klasą ma żółty pasek nad oknami. Wagony IC w malowaniu TLK takiego paska nie posiadają.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#26
Ten pasek na tle pomarańczowej jogurcizny byłby praktycznie niewidoczny :-)

Ciekawostka: pierwsze EN57 miały przedział 1 klasy w środkowym segmencie (silnikowym).
Jaro

Odpowiedz

#27
Cytat:Ja tak tylko wtrącę oftopowo, że jednak nie wszystko, co jest pierwszą klasą ma żółty pasek nad oknami. Wagony IC w malowaniu TLK takiego paska nie posiadają.
Pytanie dlaczego.
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz

#28
Przecież pisałem, że na tle pomarańczowej jogurcizny żółty pasek byłby bardzo słabo widoczny :lol:
Moim zdaniem te żółte paski i jedynki na burtach są przewidziane "na wszelki wypadek" wprowadzenia podziału na klasy w pociągach obsługiwanych przez EZT oraz po prostu po to, żeby zasygnalizować "tu jest przedział o wyższym standardzie".
Jaro

Odpowiedz

#29
ET40 napisał(a):żółte paski i jedynki na burtach są przewidziane "na wszelki wypadek"
... żeby zasygnalizować "tu jest przedział o wyższym standardzie".

No, całkiem niezłe dorobienie ideologii do faktów Undecided
Widzę przed Tobą wielką karierę w administracji PKP. Może nawet w Ministerstwie? ;-)

Nothing personal. No offense. :-)
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#30
Ale dlaczego ironizujesz?
Usiłuję zrozumieć, dlaczego zostawia się jedynki i żółte paski na burtach EN57 z przedziałami "lux" i sądzę, że jest tak, jak piszę.

EDIT: no i mamy wyjaśnienie zagadki z zaginionymi paskami na wagonach 1 klasy IC-TLK :-)
Jaro

Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Koleje Mazowieckie prawie jak Interregio kazio 25 9 562 24.02.2016, 10:21
Ostatni post: DamianT
  interREGIO: Komercyjna służba publiczna Adams 46 17 316 23.10.2015, 06:12
Ostatni post: masovian
  InterREGIO Busy rustsaltz 79 30 930 20.10.2014, 11:35
Ostatni post: pitagoras23
  Południe stworzy pierwszą kompanię kolejową Adams 16 7 711 13.03.2014, 18:01
Ostatni post: Adams
  Skąd się wzięło interREGIO? I dokąd zmierza... psim 45 19 523 11.05.2011, 21:20
Ostatni post: Damian Łódź

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.