Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy rower to te¿ komunikacja miejska?
#1
No akurat rower jest "osobistym" ¶rodkiem transportu, pod pojêciem komunikacja miejska mamy jednak na my¶li transport zbiorowy (choæ ta nazwa brzmi jako¶ dwuznacznie ;-) ).
Odpowiedz

#2
Dlatego "rowery" nie powinny być podkategorią "komunikacji miejskiej". Co za pomysł! :-|

A rowery świetnie łączą się z koleją!

Czy wiedzieliście, że w Kopenhadze wagony pociągów S-TOG (rozbudowane SKM) mają w przekroju kształt gruszki (są szersze na wysokości pokładu i zwężają się ku górze), dzięki czemu do takiego wagonu można spokojnie wpakować (na poziomo) pod ścianami, skośnie, dwa rządki rowerów, i spokojnie z nimi podróżować - zostawiając jeszcze pośrodku sporo miejsca na przejście? :-) Ci Duńczycy!

[ Dodano: 2011-05-06, 01:36 ]
Czytelne oznaczenie to podstawa...

[Obrazek: 2387462951_884933d6a2.jpg]

W środku - elastyczne stojaki, ze składanymi fotelami. Żadnych tam wieszaków!!

[Obrazek: stogbike.th.jpg]


Kształt gruszki...
[Obrazek: stog1nc.th.jpg]

[Obrazek: 8949d1281602256-transportation-copenhage...ation1.jpg]
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#3
Ale ten kszta³t to chyba nie jest spowodowany tylko i wy³±cznie rowerami?
Odpowiedz

#4
Obleśny Szczur napisał(a):Ale ten kształt to chyba nie jest spowodowany tylko i wyłącznie rowerami?

A nie zdziwiłbym się, oni mają naprawdę na punkcie rowerów ciężkiego hopla. Większego niż ja...

Na przykład chcą sobie usypać wyspę w kształcie roweru...
http://www.copenhagenize.com/2008/06/bi ... coast.html

[Obrazek: bikeisland.jpg]

Na podmiejskich stacjach S-Tog'a są zadaszone, zamykane, piętrowe parkingi rowerowe, na ciężkie setki, jeśli nie tysiące pojazdów (każdy)...
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#5
A propos rowerów, to akurat mam świeże zdjęcia:
[Obrazek: Armsfoort.jpg]
Armsfoort, parking przed dworcem.

[Obrazek: AmsterdamCentraal.jpg]
Amsterdam Centraal, parking przed dworcem.

Osobiście nie spodobała mi się ta moda na rowery. Przez całe swoje życie nie miałem tylu okazji aby zginąć przez samochód, niż by zostać potrąconym przez rower w Amsterdamie.
interREGIO - taniej niedasię.
Odpowiedz

#6
Bo zamiast wsiąść na rower, chodziłeś pieszo :-P Ci potrącający chcieli Ci pomóc zrozumieć...

Wrażenia wrażeniami, a póki co zdaje się że to Polska ma największy w UE wskaźnik śmiertelności na drogach, i to wcale nie z powodu rowerzystów.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#7
Cytat:Wstaw na forum miniaturki zdjęć, bo się rozjeżdża wszystko w trakcie ładowania. //Obleśny Szczur
To odblokujcie html.
psim napisał(a):Bo zamiast wsiąść na rower, chodziłeś pieszo
No ale przez to byłem jeszcze bardziej ekofriendly. Gdybym pełzał jak starsi bracia w ewolucji, to już w ogóle byłbym super.
psim napisał(a):Wrażenia wrażeniami, a póki co zdaje się że to Polska ma największy w UE wskaźnik śmiertelności na drogach, i to wcale nie z powodu rowerzystów.
No ale także nie z powodu braku rowerów.
interREGIO - taniej niedasię.
Odpowiedz

#8
seba napisał(a):No ale także nie z powodu braku rowerów.
Mała ilość rowerów powoduje nieprzyzwyczajenie kierowców do obecności rowerzystów na drogach, a co za tym idzie kierowcy albo są zaskoczeni przez taki jednoślad, albo go ignorują, powodując wypadki. Bezpieczeństwo rowerzystów, jest wprost proporcjonalne do ich ilości. Wink
Twoja krew - Darem życia! => <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.krwiodawcy.info">www.krwiodawcy.info</a><!-- w -->
Danyeru na YT => <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/user/TheDanyeru">www.youtube.com/user/TheDanyeru</a><!-- w -->
Odpowiedz

#9
Cytat:Mała ilość rowerów powoduje nieprzyzwyczajenie kierowców do obecności rowerzystów na drogach, a co za tym idzie kierowcy albo są zaskoczeni przez taki jednoślad, albo go ignorują

No jak nocą jedzie rowerzysta bez oświetlenia to nie sposób w niego nie walnąć :]

Ot sytuacja z dziś.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#10
Lutek, ja piszę o rowerzystach, a nie pseudo-rowerzystach, którzy łamią przepisy z własnej nieprzymuszonej woli. Sam czasem po chodniku śmignę, bo mam obcykany skrót, czy coś. Ale tak jak przed przejazdem się zatrzymuję i przed pociąg nie wjeżdżam, tak bez światełek nie jeżdżę. Wink
Twoja krew - Darem życia! => <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.krwiodawcy.info">www.krwiodawcy.info</a><!-- w -->
Danyeru na YT => <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/user/TheDanyeru">www.youtube.com/user/TheDanyeru</a><!-- w -->
Odpowiedz

#11
danyeru napisał(a):Sam czasem po chodniku śmignę
Jak dobrze pamiętam to nowy kodeks drogowy na to pozwala, po staremu mogłeś, gdy na drodze było powyżej OIDP 60 Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#12
Warunki jazdy po chodniku, dotychczasowe zostają:
- jezdnia obok ma dopuszczoną prędkość >60 km/h ORAZ chodnik jest szerszy niż 2 metry
oczywiście w takiej sytuacji piesi mają pierwszeństwo, rowerzysta jest gościem

teraz doszła nowa okoliczność dopuszczająca jazdę rowerem po chodniku:
- w wypadku ciężkich warunków atmosferycznych (śnieg, oblodzenie).

Wiosenna mżawka to nie są ciężkie warunki atmosferyczne.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#13
Trochę OT ze swoich obserwacji.
Najwięcej ludzi na rowerach w Polsce widziałem w Zdzieszowicach.
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [GOP}Komunikacja zbiorowa w GZM Adams 35 17 535 17.04.2023, 06:22
Ostatni post: pasqudek
  Komunikacja Miejska w Krakowie Adams 88 51 026 25.11.2019, 16:18
Ostatni post: Paweł Piotr
  Bydgoszcz - Komunikacja Miejska SAP102 0 2 213 18.05.2019, 14:29
Ostatni post: SAP102
  Komunikacja miejska a natrętni mieszkańcy Gżągal 8 6 680 09.03.2019, 15:19
Ostatni post: SAP102
  [Toruń] Komunikacja miejska ET40 6 6 124 10.03.2018, 15:26
Ostatni post: ET40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.