• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bilety ZTM Warszawa na odległych stacjach kolejowych
#1
Cytat:Automaty sprzedające bilety na warszawską komunikację stanęły właśnie w odległej o 130 km Łodzi. Ma to być ułatwienie dla tysięcy łodzian, którzy dojeżdżają do Warszawy.


Dwa biletomaty, identyczne z tymi, które można spotkać na warszawskich ulicach, Mennica Polska ustawiła na dworcu Łódź Fabryczna. - To nasz wspólny pomysł z Zarządem Transportu Miejskiego. Ci, którzy dojeżdżają do Warszawy pociągiem i potem przesiadają się do komunikacji, mogą już w Łodzi zaopatrzeć się w bilet kartonikowy albo zakodować kartę miejską - mówi Mariusz Przybylski, rzecznik Mennicy Polskiej.

Według szacunków warszawskich urzędników już kilkadziesiąt tysięcy osób zameldowanych w Łodzi korzysta z warszawskiej komunikacji - wyrobili sobie nasze karty miejskie. Duża cześć dojeżdża do stolicy pociągami, niektórzy nawet codziennie. Wtedy w podróży koleją spędzają blisko cztery godziny. Na trasie kursują pociągi dwóch przewoźników - spółki PKP Intercity i Przewozów Regionalnych.

(..)

Tymczasem szef ZTM Leszek Ruta myśli już o montowaniu kolejnych biletomatów na innych ruchliwych stacjach wzdłuż trasy Warszawa-Łódź. Wśród nich są Koluszki i Skierniewice.

Wcześniej dyrektor ZTM zapowiadał komunikacyjne zbliżenie Warszawy z Berlinem. Przed zeszłorocznymi wyborami samorządowymi obiecał, że powstanie wspólny bilet na kolej i komunikacje miejską w stolicy Niemiec. Na razie nic z tego jednak nie wyszło.

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... Lodzi.html


Ciekawe czy standard interfejsu zbliżeniowego REGIOkarty umożliwiłby zapisanie na niej warszawskiego kontraktu miejskiego :-) Nieco kłopotliwy byłby moment końca ważności karty, ale może wcale nie trzeba kończyć tej ważności już po roku?...
Bahnfahren ist unser Business
  Odpowiedz
#2
Dlaczego k³opotliwy? To le¿y ju¿ w gestii jej u¿ytkownika, aby pamiêtaæ o przed³u¿eniu. Tym bardziej, ¿e obecnie przecie¿ mo¿na zamówiæ now± REGIOkartê z terminem wa¿no¶ci od dowolnego dnia.
  Odpowiedz
#3
Chodzi o to, że w razie (mocno hipotetycznego) wgrania na REGIOkartę biletu ZTM, koniec ważności tego biletu nie musi pokryć się z formalnym końcem REGIOkarty. I wtedy pasażer, jeśli kupuje nową REGIOkartę - musi jeździć z dwoma kartami, albo udać się w Warszawie do punktu ZTM i tam przekodować pozostałą część biletu ZTM na nową kartę.
Bahnfahren ist unser Business
  Odpowiedz
#4
Kto¶ produkuj±cy REGIOkarty musia³by mieæ dostêp do danych ZTM, ¿eby ju¿ w procesie produkcji wgraæ w ni± odpowiednie dane. Albo kto¶ robi³by to przed zapakowaniem i wys³aniem do klienta.
  Odpowiedz
#5
W procesie przygotowania ELS (elektronicznych legitymacji studenckich) jeszcze nie wydrukowane legitki (tj. bez danych studentów) są przekazywane do ZTM, który robi z nimi coś ("wgrywa aplikację biletu miejskiego"?), i później można ich używać identycznie jak Warszawskich Kart Miejskich.

Cytat:Każdy ELS, zanim cokolwiek zacznie się na nim drukować, musi zostać przekazany Zarządowi Transportu Miejskiego. ZTM przystosowuje legitymacje do tego, by mogły służyć jako Warszawskie Karty Miejskie, a następnie zwraca je uniwersytetowi.

Więcej o ELS:
http://usosownia.uw.edu.pl/node/292
http://usosownia.uw.edu.pl/node/339
Bahnfahren ist unser Business
  Odpowiedz
#6
psim napisał(a):jeszcze nie wydrukowane legitki (tj. bez danych studentów) s± przekazywane do ZTM, który robi z nimi co¶

Zaraz, zaraz, wszystkie legitymacje studenckie z ca³ej Polski? Z tego co wiem moj± legitymacjê z P£ te¿ móg³bym u¿yæ jako karty ZTM Warszawa, gdybym mia³bym tak± potrzebê.
  Odpowiedz
#7
Sądzę, że tylko legitymacje uczelni warszawskich które podpisały odpowiednie porozumienia. O ile się orientuję, legitymacji z innych miast nie można używać jako WKM.
Bahnfahren ist unser Business
  Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy zapomina się o najmniejszych stacjach kolejowych? Koni 8 1 514 27.12.2016, 06:37
Ostatni post: masovian
  Infopas - nowa strona o stacjach w Polsce pitagoras23 18 3 256 15.08.2013, 14:04
Ostatni post: MultiKolej

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości