Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Schematy foteli w wagonach REGIOekspres
#1
Jeśli ktoś umie ładnie rysować, to jest pomysł żebyśmy (jako forum) podarowali PRom ładne, proste, eleganckie schematy numeracji miejsc w wagonach 161A, 162A, 163A (czyli zmodernizowane REGIOekspres).

Uważam że w sytuacji gdy PR uwzględniają nasze propozycje (jak ta odn. odnowienia REGIOkarty), ładnie byłoby pokazać że oprócz roszczeń obniżkowych, wnosimy też namacalne korzyści :-)

Schematów tych wagonów obecnie brakuje w systemie IPR (przy rezerwacji miejsc daje się tylko wybrać z listy), i wiem że jeśli znajdą się ładnie wykonane grafiki - mogłyby po prostu zostać tam umieszczone.

Ja wyłudziłem już schematy konstrukcyjne tych wagonów, i na ich podstawie zrobiłem zarysy foteli (graficznie niestety bardzo amatorsko to wyszło). Teraz trzeba już tylko kogoś ze smykałką graficzną, żeby dołożył jakieś ikonki foteli, stolików, toalet, może zarysy okien, itd.

wykonane przeze mnie rysunki są do zobaczenia >>o tutaj<<, dla chętnych mogę udostępnić wersje "źródłowe" (do łatwiejszej adaptacji).

Any volunteers? Co sądzicie o tym pomyśle?
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#2
Myślę że pomysł jest bardzo dobry, czemu nikt w PR na to nie wpadł. Ja świetnym grafikiem nie jestem lecz na pewno ktoś się znajdzie.
Odpowiedz

#3
..
Odpowiedz

#4
Obleśny Szczur, skontaktujemy się emailowo i ustalimy szczegóły, OK? Muszę wygrzebać te skany dokumentacji od wykonawcy moderny.

Myślę że najważniejsze są fotele (zwrócone w odpowiednią stronę - to jest zaznaczone na moich schematach, choć niekoniecznie b. wyraźnie to widać) oraz stoliczki :-)

WC to sprawa drugorzędna.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#5
..
Odpowiedz

#6
Też się nie mogę doczekać. Wink
Sanity is overrated.
Odpowiedz

#7
chlopiecdobicia, myślę że uwzględnimy Twoje uwagi w procesie doskonalenia rysunków 8-)

Witamy na forum.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#8
Też się witam. Smile

No cóż, by się nikt nie czepiał, winny być w public domain oraz prezentować jakieś minimum graficzne (to co psim ma, niestety - bez obrazy! - nie nadaje się z punktu widzenia wyglądu do udostępnienia publice). O oczywistym fakcie, że muszą być zgodne z rzeczywistością, nawet nie wspominam.
Co do samych miejsc, to prócz nich warto mieć oznaczone stoły, miejsca dla niepełnosprawnych oraz na rowery. WC nie jest konieczne, ale miło by było, gdyby było. Smile
Sanity is overrated.
Odpowiedz

#9
..
Odpowiedz

#10
chlopiecdobicia napisał(a):prezentować jakieś minimum graficzne (to co psim ma, niestety - bez obrazy! - nie nadaje się z punktu widzenia wyglądu do udostępnienia publice)

Sam się domyśliłem - już po trzech miesiącach... :-P
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#11
A co myślicie o takim schemacie? Wygląda "wyjściowo"?
[Obrazek: WagonyDoIPRa.png]
interREGIO - taniej niedasię.
Odpowiedz

#12
Na moje oko - bardzo przyzwoicie, bez zbędnych szczegółów. Biorę. Smile Masz może pozostałe dwa w tym samym stylu?
Sanity is overrated.
Odpowiedz

#13
Wydaje mi się ze należałoby coś zrobić z czytelnością napisów, bo w pełnej szerokości to się raczej nie nada, a w zmniejszonej - niewiele widać. Sądzę że fotele powinny być zaznaczone ikonkami fotela widzianego z boku, żeby była jasność co do ich ukierunkowania.

Może poczekajmy jeszcze chwilę, co się wysmaży w pracowni naszej znajomej (ponoć prace są zaawansowane), i wtedy porównamy :-)
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#14
psim napisał(a):Sądzę że fotele powinny być zaznaczone ikonkami fotela widzianego z boku, żeby była jasność co do ich ukierunkowania.
W 3D nie potrafię rysować Smile, a w 2D jakoś tego nie widzę. To by wyglądało, że ktoś poprzykręcał siedzenia do podłogi bokiem.
Myślałem, że oparcie widać dość wyraźnie.
chlopiecdobicia napisał(a):Na moje oko - bardzo przyzwoicie, bez zbędnych szczegółów. Biorę. Smile Masz może pozostałe dwa w tym samym stylu?
No mam mam, ale poczekamy do końca tygodnia na forumową propozycję.
PS. Jakby wygrała koncepcja forumowa, to trzeba zrobić również przedziałowe A i B na zapas lub Opener'a.
interREGIO - taniej niedasię.
Odpowiedz

#15
seba napisał(a):W 3D nie potrafię rysować Smile, a w 2D jakoś tego nie widzę. To by wyglądało, że ktoś poprzykręcał siedzenia do podłogi bokiem.

Trzeba pamiętać, że to ma być schemat informacyjny, a nie wierne oddanie realistycznego widoku.
Patrzyłem po rezerwacjach lotniczych, ale oni zwykle mają wszystkie fotele w jedną stronę, więc nie muszą uwypuklać ich ustawienia. W dodatku mają numerację "szachową" (rząd-kolumna, litera-liczba), więc jest łatwiej z numerkami ;-)

Gdzieś kiedyś widziałem takie ikonki o jakich myślę, tylko gdzie??

seba napisał(a):Myślałem, że oparcie widać dość wyraźnie.

Ty widzisz i ja widzę, bo wiemy mniej-więcej jak te fotele są ustawione. Ale dla kogoś kto pierwszy raz widzi ten wagon - w ogóle niekoniecznie będzie oczywiste, że fotele są jakoś różnie poustawiane.

Nie jest jakiś zły ten Twój schemat, ale zobaczmy co się urodzi na naszym warsztacie. Zawsze można wyciągnąć najlepsze rzeczy z obu projektów :-)
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.