Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Schematy foteli w wagonach REGIOekspres
#31
Jeśli zdołasz zmieścić na 600px przy wciąż czytelnych numerach siedzeń to pewnie. Smile

Teraz poczepiam się pierdółek: przydałby się 1px odstęp między ścianą a fotelem. Ściany rzeczywiście przydałyby się cieńsze, ale chciałbym, żeby okna nadal było widać. Smile Mniej odstępu u góry, większe litery pod wagonem. Dam znać, jakbym jeszcze znalazł jakąś dziurę w całym. >Tongue
Sanity is overrated.
Odpowiedz

#32
WOW! Jak dla mnie - bomba!

A można wypełnienia ścianek wagonu zrobić na szaro zamiast na czarno? I może nieco jasnej szarości również na stoliki. A drzwi do przedsionków nie są uchylne tylko suwane, więc dla kronikarskiej rzetelności ew. można też je inaczej przedstawić (drzwi między klasami są uchylne). No i trzeba napisać, która klasa która :-)

Bajer.

Jechałem kiedyś ICem w wagonie "kinowym" - miejsce przy oknie... on jest tak zbudowany, że niektóre fotele (drugi rząd?) nie mają dostępu ani do najmniejszego skrawka okna ;-) Więc dobrze jest móc wybrać sobie pełne lub niepełne okno.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#33
Ale¿ w³a¶nie czekam na czepianie :-D tylko w ten sposób, bêdzie mo¿na zrobiæ idealny rysunek, wiêc oczekujê gradu krytyki. Uwagi macie s³uszne, poprawki wprowadzone bêd± "w ¿ycie", ale to jutro wieczorem.
Co do kolorów na razie dziewczyna tego nie rusza, bo chce mieæ najpierw wszystkie kszta³ty zrobione na cacy.
Odpowiedz

#34
Dwie wersje z naniesionymi poprawkami, jedna ma ¶ciany zewnêtrzne szare:
http://strony.toya.net.pl/~szczur/163A_700sz.jpg
a druga czarne:
http://strony.toya.net.pl/~szczur/163A_700cz.jpg

Szeroko¶æ 700px, bo przy 600 cyfry staj± siê trochê nieczytelne (my¶lê tutaj o tych, którzy zapomn± okularów).

Proszê o komentarz.
Odpowiedz

#35
Moim zdaniem, mój schemat jest lepszy. Ten przedstawiony jest zbyt techniczny. Np. jest na nim niepotrzebny rzut strefy otwarcia drzwi, a nie ma oznaczenia co i po co, ta ścianka rozdziela.
interREGIO - taniej niedasię.
Odpowiedz

#36
Myślę że oznaczenie klasy 1 i 2 pojawi się po ustaleniu reszty szczegółów, bo już o to prosiłem i jest to potrzebne w sposób oczywisty.

Kto ostatecznie decyduje o wyborze? Seba, Ty? :-)

Nawiasem mówiąc, w środku wagonu 163A też ciężko z tym oznaczeniem, bo jedyne miejsce w którym jest wymalowana "jedynka" to ... drzwi do przedsionka - które w trakcie wsiadania pasażerów są wsunięte w ścianę... Przydałaby się jakaś nalepka też na ściance działowej.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#37
Seba, je¶li przeszkadza Ci dok³adne narysowanie drzwi - upro¶ci siê to do samych ¶cian. Ale nie rozumiem, czemu uwa¿asz, ¿e ten rysunek jest podobny do technicznego? Jako osoba, która z rysunkiem technicznym ma do czynienia bardzo czêsto zapewniam Ciê, ¿e bardzo daleko temu nawet do rysunku pogl±dowego. Ponadto zauwa¿, ¿e Twój rysunek nie ma okien, co z punktu widzenia pasa¿era jest do¶æ istotne (bo taka jest ludzka natura - bezpieczniej czujemy siê przy oknie) i po zmniejszeniu do 600-700px szeroko¶ci cyfry s± nieczytelne. Napisy z oznaczeniem klas oczywi¶cie bêd±, zapomnia³em powiedzieæ o tym dziewczynie, bo sobota o godz. 23 to nie jest dobry czas na my¶lenie ;-)
Odpowiedz

#38
psim napisał(a):Kto ostatecznie decyduje o wyborze? Seba, Ty?
No, wyznaczony czas dla forum minął w piątek Tongue
Obleśny Szczur napisał(a):Ale nie rozumiem, czemu uważasz, że ten rysunek jest podobny do technicznego?
Raczej chodziło mi o to, że niepotrzebnie zawiera elementy technicznego wyposażenia wagonu.
Obleśny Szczur napisał(a):Ponadto zauważ, że Twój rysunek nie ma okien, co z punktu widzenia pasażera jest dość istotne
Czasem odpowiadam na emaile użytkowników chcących zarezerwować miejsca obok siebie, żaden jeszcze o to nie pytał. Chociaż nie twierdzę, że to minus rysunku - raczej bym się obawiał, że statystyczny pasażer i tak nie zrozumie, że białe przerwy to okna Wink
psim napisał(a):Nawiasem mówiąc, w środku wagonu 163A też ciężko z tym oznaczeniem, bo jedyne miejsce w którym jest wymalowana "jedynka" to ... drzwi do przedsionka
Takie oznaczenie to raczej standard przyjęty kilkadziesiąt lat temu i dotychczas spełniający swoją funkcję.
Żeby znaleźć się wewnątrz wagonu, zawsze musisz odbyć etap wsiadania. W tym punkcie możesz posłużyć się oznaczeniami na pudle wagonu.
interREGIO - taniej niedasię.
Odpowiedz

#39
seba napisał(a):Czasem odpowiadam na emaile użytkowników chcących zarezerwować miejsca obok siebie, żaden jeszcze o to nie pytał.

Z doświadczenia podróżowania IC w pociągach objętych całkowitą rezerwacją miejsc wiem, że ludzie siedzący w miejscach, gdzie okna nie ma byli okropnie zawiedzeni, często prosili innych pasażerów, którzy wysiadali wcześniej o zamianę miejsc.
Uważam, że oznaczenie okien jest bardzo istotne.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#40
Jak przypomnę sobie ubiegłoroczne, lipcowe upały, to byłem zawsze zawiedziony gdy trafiałem na rządek przy oknie.
interREGIO - taniej niedasię.
Odpowiedz

#41
seba, stąd dobrym pomysłem jest wyraźnie oznaczenie okien - pasażer może wtedy wybrać miejsce według własnego widzimisię a jak mu będzie świecić - sam tak wybrał.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#42
seba napisał(a):Takie oznaczenie to raczej standard przyjęty kilkadziesiąt lat temu i dotychczas spełniający swoją funkcję.
Przez kilkadziesiąt lat w wagonach raczej nie było drzwi chowających się w ścianę w trakcie wsiadania pasażerów, a i ścianek oddzielających klasy też mniej...

seba napisał(a):Żeby znaleźć się wewnątrz wagonu, zawsze musisz odbyć etap wsiadania. W tym punkcie możesz posłużyć się oznaczeniami na pudle wagonu.

Chyba że przechodzisz między wagonami.

Nie obraź się, ale bronisz rozwiązania które w praktyce po prostu sprawia ludziom problemy (a które można bardzo prosto i prawie żadnym kosztem poprawić). Polecam przejechać się parę razy w 1 kl. Re i poobserwować, jak ludzie wsiadają, rozglądają się, zastanawiają jaka to klasa, a później są wypraszani przez obsługę bo... mają złe bilety. I tak - raz po raz.

Gdzieś mam zdjęcie, jak to rozwiązano w niemieckich pociągach. Jest w widocznym miejscu wielka czerwona naklejka, z dużą białą jedynką, a obok - wyjaśnienie: podróżują Państwo w przedziale pierwszej klasy, dlatego powinni mieć Państwo bilet na pierwszą klasę (i drobnymi literkami cośtam dalej o zasadach podróżowania). I to mi się podoba!

[ Dodano: 2011-05-08, 00:17 ]
Obraz jest lepszy od opisu, i od mojej pamięci :-)

[Obrazek: n6300pd039.th.jpg]
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#43
seba napisał(a):No, wyznaczony czas dla forum min±³ w pi±tek Tongue
Koniec tygodnia, jest dzisiaj w niedzielê, a nie w pi±tek :-P

Wersja z oznaczeniem klas i bez dok³adnego zaznaczenia drzwi, szeroko¶æ 700px i jest czytelne:
http://strony.toya.net.pl/~szczur/163A_klasy.gif
Odpowiedz

#44
Według mnie to najlepsza wersja - numerki są bardziej czytelne, chociaż różnica jest subtelna.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#45
Bardzo ładne! Podoba mi się, że są okna, że kolor ściany pociągu oraz kolor stołów nieco inny niż reszta i ogólnie czytelne.

Tylko drzwi za mało wyglądają jak drzwi. Ja bym je usunął zupełnie (zostawiając przerwę w ścianie), chyba że ktoś ma pomysł na wyraźniejsze oznaczenie drzwi. Techniczny widok rzeczywiście wygląda tak sobie.

Inne pierdółki: prosiłbym o likwidację górnego odstępu (może zostać, ale niewielki) oraz zmniejszyć nieco odstęp na dole między wagonem a literami, za to te litery trochę zwiększyć. Kolory linii przy WC niech będą podobne do siebie. Ostatnia uwaga: przynajmniej 1px odstęp między stołem a innymi obiektami (ściana, siedzenie).

Poza tym jest supcio. Niech zostanie 700px szerokości, choć nie mam problemu z 800px.

Zatem czekam na ostateczną wersję rysunku. Jeśli będzie wyglądać ok dla mnie i dla Seby, to resztę wagonów zróbcie w tym samym stylu i możemy wrzucać na stronę gdzie trzeba. Smile
Sanity is overrated.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.