Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bilet miesieczny
#16
Ale jest plus. Na przykład kupując strefę 1 w Krakowie możesz 20 razy dziennie jechać do Wieliczki, Skawiny, czy Baranówki.

//edit by Obleśny Szczur
Interpunkcja.
Odpowiedz

#17
Pomińmy to, że mam w profilu napisane Warszawa :-D. Chodzi o Śląsk.

"Osoby posiadające uprawnienia do ulg ustawowych (np. uczniowie i studenci) z REGIOkartą podróżują jeszcze taniej." - mimo to mam 15% zniżki z REGIOkartą przy kupnie biletu miesięcznego czy są jakieś zmiany?

//edit by Obleśny Szczur
Odnoszę wrażenie, że Twoja klawiatura nie jest wyposażona w klawisze alt i shift. Pisz staranniej.
Odpowiedz

#18
zxczxc, tak jak napisałeś, 15% zniżki od ceny biletu z zniżką. Niektórzy myślą że ulgi się łączą np. 49% + 15%, a tak nie jest.
Odpowiedz

#19
Obleśny Szczur napisał(a):Tak słodko to niestety nie jest. Z biletem na TLK możesz jechać TLK, bilet miesięczny na Regio kupisz w kasie PRów i pojedziesz z nim tylko pociągiem Regio.

Hm,

Czy posiadacz biletu okresowego PKP Intercity może skorzystać z pociągu PR?

Wszystkie bilety okresowe odcinkowe imienne na przejazdy pociągami TLK według taryfy pospiesznej są honorowane w pociągach REGIO (czyli w dawnych osobowych). Ponadto na odcinku Łódź Fabryczna – Skierniewice – Łódź Fabryczna w pociągach REGIO są honorowane bilety odcinkowe imienne wydane wg oferty PKP Intercity ,,Bilet Kierunkowy”. Bilety okresowe PKP Intercity nie są honorowane w pociągach interREGIO


źródło: http://www.przewozyregionalne.pl/faq,s,1,47.html
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#20
Cz³owiek uczy siê ca³e ¿ycie, by³em ¶wiêcie przekonany ¿e takie hocki-klocki s± u nas niewykonalne. Czyli jednak kolej wychodzi naprzeciw pasa¿erowi ;-)
Odpowiedz

#21
W ogóle temat biletów miesięcznych jest jakiś wyjątkowo tajemniczy, trudno się o nich czegoś dowiedzieć konkretnie, zaskakują właśnie tego typu "ciekawostki"...

Chyba miesięczne funkcjonują na zasadzie "wieści gminnej" - każdy pyta kolegę z pracy, i w ten sposób dowiaduje się jaki bilet może używać i na jakich zasadach.

Trochę to słabe.
Bahnfahren ist unser Business
Odpowiedz

#22
Mam trochę inny problem z biletem a dokładnie mam bilet miesięczny KM 26 ważny do 2 marca, niestety urodziny już miałam i bilet jest już nieważny ale nie mogę go zwrócić bo powiedziano mi, że zwroty przyjmują do 10 dni od zakupu.
Jednak w październiku miałam podobną sytuację tylko z legitymacją studencką, legitymacja traciła ważność 1 listopada a bilet miesięczny studencki miałam do 10 listopada, pani w kasie wtedy inna niż dzisiaj przyjęła zwrot biletu bez problemu i wydała jeszcze pare groszy za te 10 niewykorzystanych dni bo powiedział że w tej sytuacji nie ma znaczenia kiedy kupowałam bilet po prostu traci ważność z powodu mojej legitymacji a ja nie mam na to wpływu bo i tak nie mogłabym go wykorzystać nawet gdybym chciała.
I teraz pytanie czy faktycznie tak jest? Czy ta Pani była po prostu miła i mi pomogła? Czy mam szukać na której zmianie pracuje ta Pani żeby przyjęła mój zwrot ;-) ?
Od kilku dni jeżdżę na gapę i odwlekam jak mogę kupno nowego biletu bo jednak będzie to już prawie 200zł ;/ proszę o poradę
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.