Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pociągiem do Pątnowa - kto chętny?
#16
Pisałem. Konkretnie na ten temat pisać będę z krzychuPKP, swoje się dowiedziałem (zostawiam to dla siebie i Krzycha). Swoje "kontakty" mogę uruchomić- nie ma problemu.
Zapraszam na <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.gssk.cba.pl">www.gssk.cba.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz

#17
http://www.mzzgkwbkonin.pl/?page_id=17

Napiszcie na w/w stronę

BTW

8. Majewska Hanna
Przewodnicząca Kolei Górn.
TKI tel. 54-84,

Z tą panią należy się kontaktować w sprawie imprezy ;-)
Odpowiedz

#18
Nie interesują mnie kogokolwiek wypowiedzi już. Czekam aż Krzychu sam się wypowie publicznie.
Zapraszam na <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.gssk.cba.pl">www.gssk.cba.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz

#19
Ogryzek napisał(a):Nie interesują mnie kogokolwiek wypowiedzi już.

Co nie znaczy, że inni nie mają prawa się w tym temacie wypowiadać.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#20
No tak. Samo wypowiadania nie jest zabronione i powszechnie stosowane- takie "złote myśli" :-P
Zapraszam na <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.gssk.cba.pl">www.gssk.cba.pl</a><!-- w -->
Odpowiedz

#21
To ja mówię tak: Pomysł S200(DB Schanker)+ryflak+ryflak+BHP(dwie sekcje-oliwka) jest do zrobienia, lecz z pomocą dla mnie, ale trzeba pamiętać, by koszta nas nie przerosły Wink Jeszcze co do składu to powiem, iż jednak trochę głupie jest takie mieszanie, bo: lokomotywa z DB Schenker, ryflaki z(???), Bipa z PR, sam skłąd to już jest kasa do przejścia, a policzmy jeszcze dostęp do torów! Kolejny problem to znalezienie tak dużej liczby uczestników - w końcu cena nie może być odstraszająca, nie? Pismami z prośbą o wycenę/zorganizowanie składu/dostępu torów spróbuję się podjąć ja, jednak nie obiecuję, że zrobię to dziś/jutro/pojutrze - wiadomo, że mam też naukę, a ta jest b. ważna jak i samo moje prywatne życie. Lepiej będzie, jak by był jakiś dłuższy weekend, wtedy coś będzie można zrobić. Płatności i dodatki typu bilety, mapki zostawiam komu innemu, jeśli ktoś może się tego podjąć to droga wolna!
PS. Jeśli chodzi o fotostopy to mogę tylko poszukać na trasie Konin-Pątnów, do aluminium oraz pod wieżę ciśnień(do ostatniego miejsca nie ma problemu - każdy podejdzie, gdzie chce). Nie mam czasu by jechać na KWB Sad
Kolej - TAK, PKP Intercity - NIE!!!
Leo Express - czekamy!!!!
Zapraszam na: mój fotoblog: driverep07.flog.pl oraz kanał YouTube: <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/krzysiekMK1998">www.youtube.com/krzysiekMK1998</a><!-- w -->
Odpowiedz

#22
Nie chciałbym się wtrącać, ale proponuję, abyście najpierw dokładnie zaplanowali trasę przejazdu. Skorzystajcie przy tym z kalkulatora PKP PLK do obliczenia ceny za dostęp do infrastruktury kolejowej (LINK , tylko pamiętajcie o ustawieniu odpowiedniej masy brutto taboru, jakim macie zamiar przejechać daną trasę), a także z railmap (LINK, trzeba pobrać i zainstalować), w celu upewnienia się, czy wszystkie odcinki trasy, jaką macie zamiar pokonać są przejezdne i ewentualnie zelektryfikowane.

Jeśli już to zrobicie, ustalcie spis wszystkich foto stopów i określcie czas, jaki chcielibyście na każdy taki foto stop poświęcić. Z tego co widzę, to chcecie wynająć lokomotywę i wagony, więc dobrze by było, gdyby tych foto stopów było jak najmniej, ale żeby były zorganizowane w najciekawszych miejscach. Niestety każdy foto stop PKP PLK-a potraktuje jako postój handlowy, a to są spore koszta. Poza tym zatrzymanie lokomotywy (spalinówę chyba chcecie?) z bipą i ryflakami, potem ponowne rozpędzenie - to wszystko sprowadzi się do tego, że lokomotywa będzie żarła dużo więcej paliwa, niż gdyby jechała bez przerwy "na biegu". My na Śląsku możemy sobie pozwolić na 40 foto stopów, bo kiblem to pyk myk, zatrzymamy się, zrobimy foty, wsiadamy i jedziemy dalej, lok z wagonami to już nie taka prosta sprawa.

Jak będziecie mieli opracowaną trasę przejazdu, a także wszystkie foto stopy, pomyślcie o zestawieniu pociągu. Najlepiej będzie, jeśli skład załatwicie sobie od jednej spółki, czyli najrozsądniej od PR-ów, a dokładnie PR Poznań. Zadzwońcie do dyrektora tamtejszego zakładu w celu umówienia się na spotkanie "w sprawie przejazdu pociągiem specjalnym" - kwestia dwóch tygodni i będziecie w biurze u pana Żmudy (my czekaliśmy niecałe dwa tygodnie na spotkanie z dyrektorem PR Katowice, panem Gardoniem). Przedstawcie mu swój plan, możecie szepnąć słówko np. o reklamie WZPR przy okazji organizacji przejazdu i już inaczej będą na Was patrzeć. Jeśli przy organizacji pomaga Wam osoba niepełnoletnia, to dobrze by było, aby wraz z tą osobą pojechała na spotkanie jakaś osoba dorosła. Oczywiście nikt Wam nie będzie sprawdzał dowodów osobistych, ale ostrożności nigdy za wiele, poza tym lepiej wygląda "delegacja" złożona z 3 osób, aniżeli z jednej. A jeśli to Was nie przekonuje to wierzcie mi, że co trzy osoby, to nie jedna. Na marginesie dodam, żeby na spotkanie z dyrektorem ubrać się wizytowo, to zwiększy Wasze szanse. W dodatku jestem przekonany praktycznie w 99%, że PR Poznań pójdzie Wam na rękę - dyrektor Żmuda jest młodym człowiekiem, praktycznie naszym/Waszym rówieśnikiem, w dodatku miłośnikiem kolei. Pójdzie jak z płatka!

Z PLK-ą nie będziecie musieli rozmawiać, jeśli PR-y zgodzą się Wam wynająć skład, prześlą Wasz plan do PLK-i i załatwią trasę, a także foto stopy (aha, najważniejsze, na spotkanie z dyrektorem zaopatrzcie się w kilka kopii planu przejazdu, jeden egzemplarz musi być dla dyrektora Żmudy, no i pamiętajcie, że jako organizatorzy musicie się podpisywać swoim imieniem i nazwiskiem). Potem będziecie musieli odczekać z 2 tygodnie, zanim PLK-a odpowie w sprawie Waszej trasy - czy zgodzą się na przejazd wszystkimi odcinkami, no i czy wyrażą zgodę na foto stopy w tych miejscach, w których sobie życzycie. W międzyczasie PR-y na pewno skontaktują się z Wami i poinformują Was o wstępnych kosztach takowej imprezy. Jeśli do tego momentu dotrwacie, to nie pozostanie Wam nic innego, jak zająć się dodatkami; pamiątkowe bilety, plan przejazdu dla uczestników, mapki, reklama etc. To na prawdę nie jest takie trudne jakby się mogło wydawać, jedyne co potrzeba to chęci, bo jednak będziecie musieli się zorganizować, omówić pewne szczegóły, pojechać do Poznania na rozmowę ze Żmudą, ale myślę, że warto i... Trzymam za Was kciuki!
Odpowiedz

#23
@mk1992: Dzięki za pomocne informację, lecz przy kalkulacji PLK nie ma ani Pątnowa, ani dawnego aluminium(!). Natomiast na railmap nie ma odcinka do aluminium, mimo iż ten jest przejezdny, bo widzę tam często zdawki i różne dluższe towary czasem jeżdżące z M62/ST44!
Niestety ja, że jestem niepełnoletni nie mogę jechać do pana Żmudy nawet ze starszą osobą, ponieważ nikt nie ma po prostu na to czasu Undecided Jeśli np. @Ogryzek i ktoś jeszcze, może jechać to niech jedzie; ja po prostu nie mam wolnego terminu, by się umówić na spotkanie, co najwyżej mogę wysłać e-mail, bo w chacie jestem codziennie i wtedy jest czas, inaczej nie mogę - niestety :-(
Teraz jeśli chodzi o skład, to ja proponuję Bp(oliwkowe)+2 BHP(oliwkowe) z jakimś lokiem, np. S200 DB Schenker, bo ta lokomotywa stoi w Koninie i czeka zawsze za jakimś towarem do/z Pątnowa więc było by łatwiej, bo lokomotywa na miejscu, a nie sprowadzanie z Poznania eSeMki.
Tak na marginesie to w Poznaniu jest jeszcze jakaś zielona SM42 PR-ów?
Kolej - TAK, PKP Intercity - NIE!!!
Leo Express - czekamy!!!!
Zapraszam na: mój fotoblog: driverep07.flog.pl oraz kanał YouTube: <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/krzysiekMK1998">www.youtube.com/krzysiekMK1998</a><!-- w -->
Odpowiedz

#24
Czynny jest odcinek do Pątnowa Pm ze szlakową 30 km/h, choć da radę pojechać 40 km/h. Czynne są także posterunek FUGO-Maliniec oraz p.odg. Konin Gosławice Kog (bocznica do Elektrowni Konin). Jeśli chodzi o bocznicę do Huty jest ona przejezdna- V max 20 km/h i prowadzi przez Las Komunalny. Linia 388 poza Pątnowem Pm jest bodaj przejezdna do stacji Pątnów Elektrownia, ale zachwaszczenie jest bardzo duże. Co dalej nie wiem (wydaje mi się, że nie ma ubytków torowiska,ale nie jestem pewien.), wiem tylko, że za Elektrownią Pątnów rosną już brzózki na torach ;-)

KONIN - PĄTNÓW A KONIN - PĄTNÓW -0,163 9,050 1 1,94 2,79 3,11 3,48 4,27 6,30

Pierwszą stawkę podkreśliłem z e względu na to, iż jest to stawka dla poc. pasażerskiego nie przekraczającej 60 ton ;-) (za 1 km linii)

Link: http://www.plk-sa.pl/fileadmin/Oferta/C ... -11_w3.pdf
Odpowiedz

#25
@Virakocha: Ja patrzyłem na stawkę 150-300 ton, bo waga SM42+BP+2 BHP wynosi ponad 180t czyli wychodzi 3.11 zł za kilometr a łącznie w dwie strony za ten odcinek wychodzi niecałe 59zł. Jeśli za odcinek Konin-Pątnów-Konin-Aluminium-Konin-(wieża ciśnień)-Konin i byśmy nie przekroczyli 80zł, a PR za skła nie wymogło, by więcej niż 6000zł-7000zł to cena nie będzie większa niż 30zł za łebka :-) Jednak najpierw trzeba wszystko się dowiedzieć i dopiero wtedy będziemy wiedzieli na czym stoimy ;-)
Proszę o zgłaszanie się do mnie na PW kto chce pomóc przy wynajęciu składu.
Kolej - TAK, PKP Intercity - NIE!!!
Leo Express - czekamy!!!!
Zapraszam na: mój fotoblog: driverep07.flog.pl oraz kanał YouTube: <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/krzysiekMK1998">www.youtube.com/krzysiekMK1998</a><!-- w -->
Odpowiedz

#26
@Krzychu

Najlepiej jednak będzie jeśli nie przekroczymy tych magicznych 60 ton i wynajmiemy dwa SA105 lub jeden SA108. Powinniśmy w to włączyć oprócz pana Żmudy także prezydenta miasta Konina pana Józefa Nowickiego, jako że ta impreza miałaby służyć w przyszłości budowie kolei aglomeracyjnej (jako przymiarka) wraz z panem Mirosławem Pachciarzem z MZK (ew. operator przyszłych przewozów pasażerskich)
Odpowiedz

#27
@Virakocha: Szajsobusem nie jadę! Nowickiego można zaprosić, jednak tą linię już widzę tylko jaką turysystyczną, bo wątpię, by był sens ją remontować... Niestety, ale nie chce mi się wierzyć, by ktoś był zainteresowany jeżdżeniem do pracy albo gdzie indzniej. Chyba jutro napiszę list do PR z pytaniem o wycenę wynajęcie składu z fotostopami, oraz do PLK czy zgodzi się, byśmy wjechali do aluminium oraz pod wieżę ciśnień. Tylko w pewnym sensie nie chcę, by rozgłaśniano, bo będzie tak jak przy przejeździe z Su45 i bipą z Chojnic do Gniezna w Kcyni, gdzie ludzie przyszli, nie wyszedł jeden fotostop, a Ci mieli nadzieję na przejażdżkę, natomiast dzieci kierowały się w kierunku kabiny lokomotywy. Ja nie chcę takiego zajścia, bo będzie wielkie rozczarowanie ludzi, którzy chcieli pojechać tym pociągiem, lub dzieciaków, które miały nadzieję na wejście do kabiny SMroda.
Kolej - TAK, PKP Intercity - NIE!!!
Leo Express - czekamy!!!!
Zapraszam na: mój fotoblog: driverep07.flog.pl oraz kanał YouTube: <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/krzysiekMK1998">www.youtube.com/krzysiekMK1998</a><!-- w -->
Odpowiedz

#28
Tylko nie zapominaj Krzysztofie, że wynajęcie składu będzie słono kosztować (ponad 5 tysięcy złotych dla PLK plus koszty wynajęcia i eksploatacja -> paliwo), a z KW można się dogadać -> wynajęcie 2 SA105 będzie nas mniej kosztowało ;-)
Poza tym wjazd na odkrywkę bardziej urozmaicił by imprezę ;-)
Odpowiedz

#29
@Virakocha: Nie obraź się ale zaczynasz kręcić... Najpierw loka z KWB, później jakiś dziwny skład kilku spółek(S200-DB Schenker,ryflak(??),bonanza + 2 BHP(pr), teraz Sa105 razy 2 albo SA108. Nie myśl o niebieskich migdałach chłopie, w Bonanzie i "półBIPIE" jest 260 miejsc i jeśli się odpowiednio rozreklamuję imprezę to możemy mieć wszystkie miejsca zajęte. Dla mnie są dwa składy do wzięcia : SM42+Bp+2 Bhp lub SM42+Bp+Bp+Bp i decyzji nie zmienię. Przy drugim wariancie jest o tyle łatwiej, że może skład jechać jako Regio z ET22 na czele i zimną Sm42. Jeśli chcesz jechać SA105+SA105 albo SA108 to załatw to sam! Proste? Proste, ja pogadam jeszcze z @Ogryzkiem i ewentualnie @mikrobart-em na temat płatności oraz dodatków.
PS. Ja nie chcę jechać po trasach KWB, bo była już impreza rok temu, na dodatek trzeba przecież zapłacić KWB za jazdę po ich torach, no nie?
Kolej - TAK, PKP Intercity - NIE!!!
Leo Express - czekamy!!!!
Zapraszam na: mój fotoblog: driverep07.flog.pl oraz kanał YouTube: <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/krzysiekMK1998">www.youtube.com/krzysiekMK1998</a><!-- w -->
Odpowiedz

#30
krzychuPKP napisał(a):Nie myśl o niebieskich migdałach chłopie, w Bonanzie i "półBIPIE" jest 260 miejsc i jeśli się odpowiednio rozreklamuję imprezę to możemy mieć wszystkie miejsca zajęte.

Przesyt imprez nie podziała dobrze na frekwencję. W czerwcu jest impreza w GOP z EN57, w środku maja Przeworska - zależy, kiedy planujecie imprezę zorganizować.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pociąg specjalny do Kretomina + wyścigi drezyn. Jest ktoś chętny? Gżągal 0 1 903 24.09.2012, 22:14
Ostatni post: Gżągal

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.