Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gryficka Kolej Dojazdowa
#61
No właśnie. Wandalizm to niszczenie dla sportu. Dlatego pytałem.
Odpowiedz

#62
Jaka tam jest szlakowa? Mam nadzieję że co najmniej 60... Z tego co wiem w wielu miejscach położono nowy tor na strunobetonach co przy tym rozstawie pozwoliłoby na szlakową 100 km/h (vide Słowacja, Włochy).
Odpowiedz

#63
szy_mat napisał(a):przy tym rozstawie pozwoliłoby na szlakową 100 km/h
No jasne, na linii o długości 10 (słownie: dziesięć) km nie wypada wolniej :-D
Odpowiedz

#64
Naprawdę 10 km?
Odpowiedz

#65
W zeszłe lato przejechałem się tą kolejką, wrażenia fajne, teraz jestem na wczasach i mieszkam w Rewalu, 50m od stacji kolejki, miałem nawet ochotę przejechać się nią do Niechorza ... ALE ceny biletów są przerażające ... za 2 osoby w dwie strony 52zł za sumaryczny odcinek 11km ... Chyba kogoś tu dobrze głowa boli :->
Odpowiedz

#66
Gmina jest zadłużona do tego stopnia, że wojewoda nie wyklucza złożenia wniosku o likwidację. Właśnie przez rewitalizacje wąskotorówki...tak więc głowa kogoś bolała na pewno, natomiast czy boli obecnie? W zeszłym roku kolejka przyniosła Rewalowi ogromne zyski, choć to i tak kropla w morzu potrzeb...
Odpowiedz

#67
Trochę dziwnie ta kolej wąskotorowa jest zarządzana !. W poniedziałek / 29.08 / wyjeżdżaliśmy z Rewala do Poznania. Cztery osoby dorosłe i trójka dzieci / 6-14 lat /. Wg www kolejki przyjazd ostatnim kursem do Gryfic 19.40. Galaxis do Poznania odjeżdża o 19.45. Dzieciaki zachwycone , że pojadą takim "dziwnym" pociągiem. Co prawda po telefonie do sympatycznej pani dowiadujemy się, że składy NKD jeżdżą punktualnie jednak nie ryzykujemy. Kupujemy bilety na PKS Gryfice 17.20 i punktualnie o 18.15 wysiadamy na dworcu PKS w Gryficach. Dzieciaki chcą pizzę więc znajdujemy knajpkę i kosumujemy. O 19.30 wracamy na dworzec i zong !!!. Przypuszczam, że Lxd 2 kończy manewry i wjeżdża za bramę szopy. Czyli skład musiał przyjechać co najmniej pół godziny wcześniej. Czyli www swoje , rzeczywistość swoje a tzw skomunikowanie by się przydało. Tak przy okazji. Oprócz nas z Rewala autobusem przyjechało bodajze osiem osób, które też wsiadły do tlk Galaxis. Ile ta kolejka staraciła i ile traci ???
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.