Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gryficka Kolej Dojazdowa
#31
No, niestety.

Samo utrzymanie takiej wąskotorówki to jest duży koszt. Myślę, że latem, w okresach wakacyjnych, sporo będzie chętnych na przejażdżkę taką koleją, bo to duża atrakcja.
Przy dużej ilości ludzi, korzystających z kolejki, pieniądze z tego jakieś będą, ale to może nie wystarczyć.
W dzieciństwie wychowywałem się na torach kolejowych szczecińskiego dworca i stąd pozostał sentyment do kolei.

Odpowiedz

#32
Koni napisał(a):Myślę, że latem, w okresach wakacyjnych, sporo będzie chętnych na przejażdżkę taką koleją, bo to duża atrakcja.
Przy dużej ilości ludzi, korzystających z kolejki, pieniądze z tego jakieś będą, ale to może nie wystarczyć.

Zobacz ile z ogólnej dostępnej infrastruktury wykorzystują pozostałe koleje wąskotorowe. Niestety dla turysty, zwłaszcza z dziećmi, dopuszczalne maksimum przejazdu to ok. 60 min (czyli de facto 15-25 km, w zależności od stanu infry i dopuszczalnych prędkości).
Pozdr.
CAr.
Pozdr.

CAr.
Odpowiedz

#33
A tak podepnę się do Kolegi Ariela - macie coś wspólnego z kolejką rogowską?

ps. Jeździ to w ogóle?
Pozdrowionka z centralnej Polski
Odpowiedz

#34
Damian Łódź napisał(a):A tak podepnę się do Kolegi Ariela - macie coś wspólnego z kolejką rogowską?

ps. Jeździ to w ogóle?


Rogów to Koledzy z Fundacji Polskich Kolei Wąskotorowych - w sezonie jeżdzą zazwyczaj w niedzielę do Głuchowa. W chwili obecnej szlak przejezdny conajmniej do Rawy Maz.
Pozdr.

CAr.
Odpowiedz

#35
Niestety z informacji prasowych wynika, że kolejka prawdopodobnie nie ruszy w tym sezonie, natomiast Gmina Rewal ma największe zadłużenie w województwie (jeżeli nie w kraju!) i jest to spowodowane właśnie inwestycjami związanymi z wąskotorówką
Odpowiedz

#36
Jej! Oby nie skończyło się tak, że zakończą remont, a kolejka nie wyjedzie Sad
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
---
Odpowiedz

#37
Jestem obecnie nad morzem i przejechałem się wzdłuż torowiska rowerem. Wygląda to tak, że prawie wszystko jest gotowe ale nie zapięte na ostatni guzik. Gazety podają, że wykonawca opuścił miejsce prac ponieważ nie dostał wypłaty, a gmina tonie w długach...
Odpowiedz

#38
Porwano się trochę z motyką na słońce, bo zakres prac był ogromny, ale podejrzewałem, że finansowanie inwestycji jest zapewnione...

Nie sądzę, że kolejka nie ruszy - za wszelką cenę będzie się teraz pewnie dążyć do tego, żeby zaczęła choć trochę na siebie zarabiać.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#39
mikrobart, na stronie gminy jest informacja, że kolejka nie ruszy w tym sezonie.

Postaram się dzisiaj przejechać i zrobić fotki jak to wygląda. Przykładowo w Rewalu jeden peron jest pięknie zrobiony a na drugim postawiono wiatę, lampy natomiast ciągle jest tam roślinność...
Odpowiedz

#40
Że w tym sezonie to rzecz jasna - ogromne długi mogłyby spowodować, że nie wyjedzie wcale i remont pozostanie niedokończony. W to nie wierzę.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#41
Tymczasem na swojej stronie na "gęboksiążce" została podana informacja, że jest cień szansy, że kolejka jeszcze ruszy w tym sezonie. Zobaczymy co z tego wyjdzie, ja się piszę na przyjazd kolejką nawet już w wrześniu
Odpowiedz

#42
Odpowiedz

#43
[Obrazek: 1184899_574940279214353_1335088441_n.jpg]

Więcej zdjęć unowocześnionego taboru: 23.08.2013 przyjazd 2 partii taboru z Karpy.
Odpowiedz

#44
Warto też dodać, że z informacji, które są na stronie kolejki na gęboksiążce można się dowiedzieć, że kolejka prawdopodobnie ruszy pod koniec tego sezonu w wrześniu.

Wagony zmodernizowane niewątpliwie to ogromny plus, szkoda tylko, że są w nich kasowniki - trochę to nie pasuje moim zdaniem do kolejki
Odpowiedz

#45
Nadmorska Kolej Wąskotorowa tutaj' napisał(a):Uwaga Uwaga pojawiły się drobne problemy z odebraniem lini nadmorskiej, a co za tym idzie rozpoczęcie sezonu może ulec zmianie. Wszelkie informacje będą podawane na bieżąco !!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.