Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wadowice - co ze stacją?
#46
Adams napisał(a):W niedzielę wracałem z Bielska Białej do Krakowa "studenckim" Regio 43240 i wpadłem w szok. Już na starcie w Bielsku frekwencja w tym pociągu wynosiła grubo ponad 50%, a od Wadowic wahała się w granicach 100%.
To jedyny pociag na tej linii, który zawsze, ale to ZAWSZE jest napchany, ostatni raz kiedy nim jechałem to już na stacji w Bielsku miał prawie 100% obłożenia, w ostatniej chwili znalazłem miejsce siedzące.
Adams napisał(a):Niestety, ale w okresie wakacji tym pociągiem nie pojedziemy, gdyż zostaje zawieszony. W zamian za to jeździ durny "papa-kibel" w beznadziejnych godzinach, nie skomunikowany w Wadowicach z niczym do Bielska, przez co wożący świeży tlen z Krakowa do Wadowic i nazad
Kompletne przeciwieństwo "studenciaka", już 3 razy go widziałem i jechały nim zawsze max 4 osoby. Zresztą przy takim rozkładzie nie ma się co dziwić.

PS. Durnymi postami aronka vel. anna50 vel. Rover się nie przejmujcie, ten człowiek nie ma zielonego pojęcia zachwalając tak strasznie te busy, podczas gdy coraz więcej ludzi psioczy na nie (całkiem niedawno miałem tą przyjemność słuchać narzekań na busy w andrychowskim radiu, telefon w studio non-stop był w użyciu).
Bajka o czasie.
Odpowiedz

#47
W powiecie wadowickim trwa zbiórka podpisów pod petycją w sprawie utrzymania przewozów pasażerskich na trasie kolejowej Bielsko-Wadowice-Kraków. Połączenia na tej trasie mają zostać zawieszone jesienią.

Więcej: Gazeta Krakowska
Odpowiedz

#48
Tak i zostaną zawieszone złomiarze przygotowują swoje działki i budynki stacyjne idą pod młotek.Nadeszła pora na prawdę na co są potrzebne pociągi na trasie 117.
Może mi ktoś wyjaśni co robią dyżurni i pracownicy na przejazdach przez całą dobę w Andrychowie i w Kętach jak pociągi kursują od 4:00-21:00 czyli czyli prawie 8 godzin przerwy.
Odpowiedz

#49
anna50 napisał(a):Może mi ktoś wyjaśni co robią dyżurni i pracownicy na przejazdach przez całą dobę w Andrychowie i w Kętach jak pociągi kursują od 4:00-21:00 czyli czyli prawie 8 godzin przerwy.
Po to żeby zabezpieczyć przejazd podsyłu o drugiej w nocy i żeby żaden z busiarzy się pod niego nie wpakował, ale w końcu jesteś z Andrychowa i powinnaś o tym wiedzieć (no chyba, że to zwykła ściema).
Bajka o czasie.
Odpowiedz

#50
Witam właśnie po otrzymaniu emalia wiadomo że wszystkie składy luzem czyli loki będą wysyłane wcześniej.Obecnie z powodu braku taboru ta droga sytuacja dla zakładu będzie zmieniona.Posterunek można zmniejszyć z pięciu pracowników nawet do dwóch.
Pociągi z małą frekwencją będą zastąpione komunikacją zastępczą.
Na posterunkach od Wadowic do Bielska pracuje ok 80 pracowników,można w ten sposób zaoszczędzić około 50 etatów.
Odpowiedz

#51
Decyzja o budowie linii kolejowej łączącej Kalwarię Zebrzydowską z Bielskiem zapadła w 1885 roku. Trzy lata później 57 kilometrową trasę pokonał pierwszy pociąg (to nie żart ani błąd! Tak szybko się niegdyś budowało). Początkiem XXI wieku trakt został zmodernizowany między Kalwarią Zebrzydowską, a Wadowicami, zaś dworzec kolejowy w papieskim grodzie zyskał dawny blask. Od kilku lat nad linią pamiętającą panowanie cesarza Franciszka Józefa I gromadzą się czarne chmury.

Cały artykuł: Bezkidzka24.pl
Odpowiedz

#52
Na całą trasę Bielsko Biała - Wadowice - Kraków od grudnia wracają Przewozy Regionalne, czyli KŚ pozbywają się jedynej linii "stykowej"
Cytat:Mamy już w pełni potwierdzoną wiadomość, że od 14 grudnia br., tj. od wejścia w życie nowego rozkładu jazdy, pożegnamy ostatecznie, bez nostalgii, Koleje Śląskie. Mieszkańcy powiatu wadowickiego, a zwłaszcza gmin wadowickiej i andrychowskiej będą mogli, jak dawniej, podróżować koleją do Bielska-Białej, korzystając z jednostek elektrycznych Małopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych z siedzibą w Krakowie.

Dodatkowo w planach jest przetrasowanie przez Wadowice pociągów IR "Giewont" i TLK "Podhalanin"
Cytat:Jednocześnie wiceminister infrastruktury odpowiedzialny za transport kolejowy ujawnił, że w nowym rozkładzie jazdy na lata 2014/15 przewiduje się kursowanie na linii nr 117 weekendowego pociągu pospiesznego InterRegio, obsługiwanego przez Przewozy Regionalne w relacji Gliwice-Częstochowa-Zakopane o nazwie "Giewont", kursującego dotychczas przez Żywiec.
Ponadto niemal wszystkie internetowe portale kolejowe donoszą, że ma wrócić również (z postojami w Andrychowie i Wadowicach) pociąg pospieszny TLK Spółki PKP Intercity "Podhalanin", kursujący w sezonie ze Szczecina do Zakopanego, cieszący się niegdyś dużą popularnością i frekwencją, zwłaszcza wśród andrychowian.

Całość artykułu : Wadowice24.pl
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ciekawostka: sztuczna stacja Nowy Mur Mariusz W. 0 1 402 16.10.2021, 01:20
Ostatni post: Mariusz W.
  Linia kolejowa nr 369 - stacja Manieczki. toooomelo 0 2 149 16.04.2021, 11:49
Ostatni post: toooomelo
  Sandomierski węzeł kolejowy i stacja OLENDRY mirmur2 0 2 534 18.06.2020, 08:57
Ostatni post: mirmur2
  wsch. Polski: mała stara stacja/dworzec [wieś, środek pola etc.] miki 0 2 925 20.06.2019, 15:04
Ostatni post: miki
Exclamation Stacja Siedlce mksiedlce 8 5 157 19.02.2017, 10:18
Ostatni post: przewoz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.