Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Busy kontra kolej
macko123, możesz rozwinąć, co miałeś na myśli mówiąc o tym worku kartofli?
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

Ludzie dosłownie leżeli jeden na drugim, a oni jeszcze dopychali następnych. Nieważne dla nich były przepisy, czy bezpieczeństwo. Jeśli drzwi mozna było zamknąć to oznaczało, że pasażerów nie było zbyt dużo.

[ Dodano: 2012-06-14, 18:59 ]
Normy były przekroczone chyba dziesięciokrotnie.
Odpowiedz

..
Odpowiedz

PRZEPRASZAM, TO NIE BYŁ POLSKI BUS. Z POLSKIEGO BUSA KORZYSTAŁEM PÓŹNIEJ I JESTEM ZADOWOLONY. Pomyliłem się, to była firma z Katowic, nazywała się Bus Brothers. Jeśli chodzi o Polski Bus to sytuacja była zupełnie inna.
Odpowiedz

macko123 napisał(a):Najlepiej zgłaszać to "krokodylom" (Inspekcja Transportu Drogowego):
Główny Inspektorat Transportu Drogowego
ul. Postępu 21, 02-676 Warszawa
Sekretariat :
tel.: 22 22 04 000
fax: 22 22 04 899
Widząc zagrożenie na drodze dzwonię pod 112 tak, jak uczyli na kursie Smile. Inspektor ITD może zrobić nalot na firmę, a policjant bezpośrednio uniemożliwi kontynuowanie kursu (bo przyjedzie po prostu szybko)
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

rustsaltz napisał(a):a policjant bezpośrednio uniemożliwi kontynuowanie kursu (bo przyjedzie po prostu szybko)
W cuda wierzysz?

Szybkie porównanie (pozwoliłem sobie sporządzić wymowny 'wykres' Tongue).
Trasa Mysłowice - Oświęcim, 28 km trasy (z rozkładu PKP), zniżka uczniowska.

.................... Pociąg Regio .........Bus zwykły prywatny
Czas jazdy:........46 min.........................51 min
Koszt:.................4,28 zł.........................5,00 zł
Dodatkowe:...na siedząco................na stojąco
....................ciepło, ubikacja.............upalnie, radio ...

Jedyną przesłanką, że skorzystałem z busa był fakt, że następny pociąg za 8,5 godziny...
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz

Mika napisał(a):W cuda wierzysz?
Ile razy byłem zmuszony korzystać z pomocy służb publicznych, tylekroć ta pomoc była szybko i na wysokim poziomie.

Cytat:Szybkie porównanie (pozwoliłem sobie sporządzić wymowny 'wykres' Tongue).
Trasa Mysłowice - Oświęcim, 28 km trasy (z rozkładu PKP), zniżka uczniowska.
Czegoś Ty tam szukał? Big Grin
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

Cytat:Ile razy byłem zmuszony korzystać z pomocy służb publicznych, tylekroć ta pomoc była szybko i na wysokim poziomie.
Nie piszę o służbach publicznych tylko o szybkim policjancie który leci (pewnie helikopterem) za busem po zadzwonieniu na 112.

Cytat:Czegoś Ty tam szukał? Big Grin
Nudy Tongue
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz

Mika napisał(a):Nie piszę o służbach publicznych tylko o szybkim policjancie który leci (pewnie helikopterem) za busem po zadzwonieniu na 112.
Są patrole, komisariaty itd.

Cytat:Nudy Tongue
Ciekawy sposób na zabicie nudy Big Grin
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

rustsaltz napisał(a):
Mika napisał(a):Nie piszę o służbach publicznych tylko o szybkim policjancie który leci (pewnie helikopterem) za busem po zadzwonieniu na 112.
Są patrole, komisariaty itd.
Nie przeczę. Jednak teoria którą Ty przytaczasz dla mnie to dalej utopia Smile
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz

Niemal pół tysiąca mandatów i ponad 80 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych - oto wyniki kontroli akcji "Bus" w Łódzkiem. W jej ramach policjanci i inspektorzy Transportu Drogowego sprawdzili prawie tysiąc kierowców.

Więcej: RMF24
Odpowiedz

Wydawało mi się, że w EN57 bez klimatyzacji jest źle, ale to co przeżyłem w busie do Wisły w poniedziałek to już tragedia, ciasno i choć pojazd niby klimatyzowany, to po niecałych 2 godzinach jazdy wysiadłem mokry i się lepiłem tak, jakbym coś słodkiego na siebie wylał, nigdy mi się tak nie zdarzyło jeszcze w pociągu bez klimatyzacji...
Odpowiedz

hutterdm, to co opisałeś to jest cały urok jazdy busem. I tak Cię podziwiam że dałeś radę 2 godziny. Ja ma rodzinę w miejscu gdzie nic innego od busów nie jeździ i po półgodzinnej podróży tym czymś mam serdecznie dość. Przy ładnej pogodzie zamiast jazdy busem wolę iść na piechotę. Zdrowsze, wygodniejsze i bezpieczniejsze :-D
Odpowiedz

Adams napisał(a):Niemal pół tysiąca mandatów i ponad 80 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych - oto wyniki kontroli akcji "Bus" w Łódzkiem. W jej ramach policjanci i inspektorzy Transportu Drogowego sprawdzili prawie tysiąc kierowców.

Więcej: RMF24

No i brawo. Karać bez wyjątków. Cwaniaki ryzykują życie swoich pasażerów, bo o nich to się nie martwię, sami sobie taki los sprawują.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

Na trasie Katowice-Kraków (Unibus i Interbus) kursują już co 15 minut. Za 14 złotych się da.
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  PKS kontra busy. "Pokazał mi cztery litery" flanker 10 5 257 02.11.2012, 09:52
Ostatni post: radix49

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.