Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolejowa szkoła policealna
#31
Niestety wiele prywatnych szkół działa właśnie na takiej zasadzie - przychodź, to zaliczysz, bo zapłaciłeś. Nie generalizuję - jest wiele bardzo dobrych prywatnych szkół, gdzie poziom często jest wyższy niż na uczelniach państwowych, jednak należą one pomimo tego do mniejszości.

W Polsce brakuje przede wszystkim kolejowych kierunków na uczelniach publicznych.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#32
Lata zaniedbań infrastruktury zrobiło swoje, teraz mamy tak zwany bumm na modernizacje więc ludzie są potrzebni, KDP ktoś musi budować.
Odpowiedz

#33
Wiecie, z tego co zdążyłem się zorientować to np WCE podchodzi w taki sposób że nie wystarczy tylko chodzić żeby zaliczyć. Trzeba niestety coś umieć.
Macie rację co do kierunków kolejowych, takowych jest bardzo mało, a tak naprawdę jedyną szansę mają te które współpracują z koleją.
NYNUŚ:)

"Kolej to nie praca - To służba ponad własne interesy. Kolejarz nie pracuje na kolei - Kolejarz jej służy od narodzin aż do śmierci" - Kazimierz Opaliński
Odpowiedz

#34
Cytat:Trzeba niestety coś umieć.

Bardzo dobrze, chwała im za to. Potem przychodzi taki do pracy i chce wykonywać zawód, miałem okazje takie coś obserwować (u mnie w firmie). Rozumiem że po szkole nie ma się doświadczenia, czegoś się nie umie, lecz nie można nie posiadać elementarnej wiedzy. Mimo wszystko gość miał dyplom technika, takim Panom podziękujemy. Każdy kształci się dla siebie nie dla innych, a papier to tylko papier.
Odpowiedz

#35
przem710 napisał(a):Kolej potrzebuje specjalistów, a trzeba ich gdzieś kształcić.

Kształci ich się w firmach które szkolą takich speców, tylko za kasę i biznes się kręci. w Technikum nikt pieniędzy nie wykłada i to się już nie opłaca 8-)
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#36
Maszyniści się wykruszają a szkół kształcenia w tym fachu brakuje, więc dla mnie ta szkoła to rewelacja szkoda że aż w Warszawie. A co do prywatnych szkół to prawda jest taka że chodzą aby mieć zniżki kolejowe MPK itd. a wiadomo papierek się liczy średnie jest. A potem wyjdzie w praktyce czy ten kto kończył elektrotechnikę i nie wie co to jest "Prąd Zmienny" to za długo się tym papierkiem nie na cieszy. Po prywatnej szkole też można się nauczyć jeśli ktoś chce się czegoś nauczyć.
Odpowiedz

#37
@Domio
Zasada jest taka właśnie że jeżeli ktoś się chce czegoś nauczyć to czy prywatnie czy państwowo nauczy się. Inna sprawa że cwaniaków nie brakuje. Ja wychodzę z założenia że jeżeli chodzi do takiej szkoły po to żeby chodzić to daremny Jego czas.
NYNUŚ:)

"Kolej to nie praca - To służba ponad własne interesy. Kolejarz nie pracuje na kolei - Kolejarz jej służy od narodzin aż do śmierci" - Kazimierz Opaliński
Odpowiedz

#38
Kto jak kto @nynuś, ale my od września bierzemy się ostro do nauki w nowej szkole. 8-)
Odpowiedz

#39
Witam ponownie.

Niestety ale osoba która poprzednio prowadziła kampanie reklamową naszej szkoły, nie brała aktywnego udziału w żadnych dyskusjach. Teraz macie Państwo szanse na uzyskanie odpowiedzi na nurtujące was pytania.

Na wstępie, wrócę do tych już zadanych.

Cytat:Pomagacie w znalezieniu pracy po waszej szkole?

Nie gwarantujemy przyjęcia do danej spółki kolejowej, jednak zapotrzebowanie na pracowników z wykształceniem kolejowym utrzymuje się na wysokim poziomie. Obecnie szkół kolejowych w Polsce jest mało, co się z tym wiąże brakuje wykwalifikowanych pracowników.

Mika napisał(a):No w sumie nic, ale jak jest zjazd raz w miesiącu to nie sądzę żeby jakość świadczonych usług edukacyjnych była na dobrym poziomie.

Myli się Pan, w tej szkole trzeba się uczyć aby zdać, nie wystarczy się do niej zapisać.


W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań, jestem do usługSmile
Odpowiedz

#40
1. Od września jestem uczniem klasy technik elektryk w pewnej szkole w moim mieście. Czy pomoże mi to w waszej szkole? I czy w ogóle ma to sens?
2. W związku z powyższym (takie trochę głupie pytanie) czy za te 4 lata gdy zdam (mam nadzieję) maturę wasza szkoła będzie jeszcze istnieć, a w szczególności kierunki kolejowe?
3. Czy kształcicie już pod konkretne stanowisko (maszynista, dyżurny ruchu, automatyk, drogowiec itp. itd.)?
4. Czy jako uczeń mam zapewnioną zniżkę na bilety kolejowe 99%?
5. Do warszawy mam daleeeeko. Jak często odbywają się zajęcia? Czy ewentualnie mam zapewnione jakieś zakwaterowanie blisko szkoły?
6. Czy edukacja w waszej szkole jest w ogóle darmowa?
EDIT 7. Skoro odpowiedź na pytanie trzecie brzmi tak to czy można się kształcić po skończonych studiach :-D ?
Łowcy Rp1 team fan.
Odpowiedz

#41
puma2091 napisał(a):1. Od września jestem uczniem klasy technik elektryk w pewnej szkole w moim mieście. Czy pomoże mi to w waszej szkole? I czy w ogóle ma to sens?

Na pewno Panu nie zaszkodzi. Co do sensu... każdy dodatkowe umiejętności potwierdzone dokumentem na pewno ma duże znaczenie.

puma2091 napisał(a):2. W związku z powyższym (takie trochę głupie pytanie) czy za te 4 lata gdy zdam (mam nadzieję) maturę wasza szkoła będzie jeszcze istnieć, a w szczególności kierunki kolejowe?

Cały czas prowadzimy nabory i nie przewidujemy zamknięcia szkoły.

puma2091 napisał(a):3. Czy kształcicie już pod konkretne stanowisko (maszynista, dyżurny ruchu, automatyk, drogowiec itp. itd.)?

Tak ale zależy to od wybranego kierunku kształcenia.

puma2091 napisał(a):4. Czy jako uczeń mam zapewnioną zniżkę na bilety kolejowe 99%?

Nie, jest Pan uczniem, przysługuje wtedy zniżka uczniowska jak do tej pory na legitymacje.

puma2091 napisał(a):5. Do warszawy mam daleeeeko. Jak często odbywają się zajęcia? Czy ewentualnie mam zapewnione jakieś zakwaterowanie blisko szkoły?

Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu, nie zapewniamy kwaterunku, ale proszę pamiętać że istnieją różnego rodzaju akademikiSmile

puma2091 napisał(a):6. Czy edukacja w waszej szkole jest w ogóle darmowa?

Edukacja nie jest darmowa, ale nie pobieramy wpisowego. Miesięczna kwota zobowiązania nigdy nie przekracza progu 200zł.
Odpowiedz

#42
matel_service napisał(a):Na pewno Panu nie zaszkodzi. Co do sensu... każdy dodatkowe umiejętności potwierdzone dokumentem na pewno ma duże znaczenie.
Miałem na myśli czy ma sens ponownie uczyć się tego samego co tutaj (mam na myśli profil technik elektryk). Bo gdzie logika gdy przesiedzę 4 lata w kolejnej szkole ucząc się tego samego? Smile
matel_service napisał(a):Tak ale zależy to od wybranego kierunku kształcenia.
Może pan dopasować stanowiska do profili?
np. technik automatyk sterowania ruchem kolejowym - automatycy, dyżurni ruchu itp.
Tak dla jasności, bo mniej więcej można się domyślać co do czego Smile

matel_service napisał(a):Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu
Są to jakieś określone dni czy za każdym razem jest to inny dzień?

I ponawiając pytanie czy jest możliwa edukacja po skończonych studiach?

Dziękuje za szybką odpowiedź Smile
Łowcy Rp1 team fan.
Odpowiedz

#43
Proszę się z nami skontaktować pod numerem 22 620 67 50 lub 665 100 589.

Uzyska Pan odpowiedź bardziej sprecyzowaną, ponieważ nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi pisemnej.

Zjazdy odbywają się co drugi tydzień, w sobotę oraz niedzielę.
Odpowiedz

#44
Raczej na pewno zadzwonię ale nie teraz. Za 4 lata, a pytałem teraz żeby mieć pełny obraz sytuacji jako iż takiej szkoły szukałem. Przypuszczam też że innym forumowiczom informacje te również się przydadzą. Dziękuję jeszcze raz za odpowiedzi. Smile
Łowcy Rp1 team fan.
Odpowiedz

#45
Mi WCE Matel Service polecił mój Naczelnik Kadr ;-)
NYNUŚ:)

"Kolej to nie praca - To służba ponad własne interesy. Kolejarz nie pracuje na kolei - Kolejarz jej służy od narodzin aż do śmierci" - Kazimierz Opaliński
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Koszt zostania maszynistą od A do Z oraz szkoła średnia odpowiednia na to stanowisko Gruchu 16 6 137 23.04.2020, 20:45
Ostatni post: UNITA1975
  Szkoła Kolejowa a zawód Maszynisty 2020 Mikolek 8 4 107 09.04.2020, 15:06
Ostatni post: rustsaltz
Lightbulb Praca w kolei, jaka szkoła ? DonioX 14 12 301 24.02.2019, 17:44
Ostatni post: Gilbert
  Licencja maszynisty - Śląsk jaka szkoła? Mateusz5061 9 4 618 07.01.2019, 22:07
Ostatni post: rustsaltz
  Jaka szkoła zaoczna kolejowa na Śląsku? Mateusz5061 1 2 275 04.01.2019, 20:51
Ostatni post: 4est

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.