Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kolejowa szkoła policealna
#16
przem710 napisał(a):To zależy przy czym chcesz dokładnie pracować, co najbardziej cię interesuje?
Prawda jest taka, że trzeba mieć jakieś pojęcie o wszystkim, więc technikum to na dobrą sprawę żaden wybór (no chyba, że ktoś jest pewny, że chce potem robić coś innego), bo i tak każdy w czymś się "specjalizuje". Bo to, że interesują mnie ezety nie oznacza, że nie mam pojęcia o budowie wagonu, a to, że ogarniam silniki prądu stałego nie oznacza, że nie radzę sobie z transformatorem Wink. Poza tym ktoś w miarę inteligentny ogarnie bez problemu wszystko mając jakieś podstawy, których uczą w technikum niezależnie od profilu. A w ogóle to w szkole nic nie uczą i o wszystko trzeba dopytywać Tongue. Także nie nie należy się przejmować zbytnio profilem, bo i tak się stwierdza, że można było wybrać lepiej Smile
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#17
Oczywiście masz rację, szkoła to tylko papier wiem sam po sobie. Reszta przychodzi z czasem.
Odpowiedz

#18
Ja mieszkam koło Wrocławia robię LO i się zastanawiam czy iść do tej kolejówki policealnej czy do siebie do Wrocławia do Technikum Elektrotechnicznego. Chce iśćna maszynistę więc nie wiem czy warto? Czy uczęszczać u siebie do szkoły, tyle że jak PKP by patrzyło na to że skończyłem policealną kolejówkę? Jak radzicie? Undecided

//Pisownia, przed znakiem interpunkcyjnym nie stawiamy spacji.
przem710
Odpowiedz

#19
Jak na maszynistę zapewne łatwej będzie ci po technikum elektrotechnicznym. Zresztą sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie http://forumkolejowe.pl/1096.htm#16061.
Odpowiedz

#20
A więc tak, dzisiaj dzwoniłem do WCE "Matel Service" i sprawa wygląda następująco:

- zajęcia odbywają się 2 razy w miesiącu (sobota i niedziela), chyba, że wypadają święta czy długie weekendy, wtedy szkoła idzie słuchaczom na rękę i zjazdy są np. dwa tygodnie z rzędu, a potem jest dłuższa przerwa (np. w tym miesiącu tak mają)

- koszt - 200 zł. miesięcznie, aczkolwiek w ubiegłym roku była taka sytuacja, że na którymś z kierunków było 18-tu słuchaczy, z czego aż 14-stu PKP PLK-a zwróciła prawie 100% czesnego (po 180 zł.), o szczegóły mnie nie pytajcie, bo sam nie miałem czasu, aby się w to telefonicznie zagłębiać

- lekcje rozpoczynają się zawsze o godzinie 9, tak, że np. ja chcąc dojechać sobie z Katowic na rano do Warszawy na zajęcia, nie będę musiał wyjeżdżać już w piątek, tylko wyjadę sobie jakimś pociągiem w sobotę rano, aby spokojnie zdążyć na zajęcia, taki mały plus

- do odbycia jest 160 godzin praktyk, przy czym nie ma konieczności odbywania ich w Warszawie, bez najmniejszego problemu można je odbyć w miejscu swojego zamieszkania (w moim przypadku Katowice, Gliwice czy Tarnowskie Góry, zależy gdzie bym pobierał praktyki) - szkoła załatwia praktyki, tyle, że słuchacze muszą zadeklarować, co chcą praktykować

- nie trzeba mieć matury, wystarczy świadectwo ukończenia szkoły średniej, jeśli mamy poniżej 24 lat, to należy mieć ze sobą 3 zdjęcia (jedno na legitymację uprawniającą do zniżek, drugie do indeksu, a trzecie nie wiem), z tym wszystkim trzeba pojechać do nich do Warszawy i tam wypełnić jakąś deklarację, to już w sekretariacie na miejscu dokładnie poinstruują

- zajęcia odbywają się w budynku technikum kolejowego w Warszawie, czyli tak jak jest podane na stronie szkoły
Odpowiedz

#21
@przem710: Bardziej mi chodziło o to czy po ukończeniu tej policealnej szkoły kolejowej PKP prędzej weźmie mnie na warsztat ? niż po ukończeniu normalnego technikum elektrotechniki. Czy bardziej jest przydatna ta szkoła do zawodu ? niż zwykłe technikum.
Odpowiedz

#22
Przecież po tej szkole uzyskujesz tytuł technika, czyli tak jak byś był po "normalnym" (dziennym) technikum.
Odpowiedz

#23
Tak tytu³ jest, ale nie od dzi¶ wiadomo jak pracodawcy patrz± na dyplomy z "dziwnych" niepublicznych szkó³.
Odpowiedz

#24
Szkołą policealna kolejowa może przyczynić mi się do szybszego zatrudnienia na kolei niż te normalne technikum. Ale w sumie jak wymagają Techniczne elektrotechniczne to można chyba śmiało po zwykłym technikum startować niż po wyspecjalizowanej kolejówce. A swoją drogą we Wrocławiu lub w Poznaniu mogli by tą szkołę też policealną uruchomić.
Odpowiedz

#25
WCE współpracuje z Grupą PKP. Sam chcę tam iść od września ;-)

[ Dodano: 2011-04-16, 00:47 ]
Mogę rano spokojnie jechać sobie Ondraszkiem a wrócić np ChopinemSmile
NYNUŚ:)

"Kolej to nie praca - To służba ponad własne interesy. Kolejarz nie pracuje na kolei - Kolejarz jej służy od narodzin aż do śmierci" - Kazimierz Opaliński
Odpowiedz

#26
Mam nadzieje że jak skończę już LO za rok to szkołę otworzą będzie gdzieś bliżej Wrocławia.
Odpowiedz

#27
Jak bym na to nie liczył, teraz szkoły kolejowe nie cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem, nie szykuje się, żeby powstawało ich coraz więcej.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#28
Kolej potrzebuje specjalistów, a trzeba ich gdzieś kształcić.
Odpowiedz

#29
Tylko Ci przyszli specjaliście niekonieczne pchają się do pracy na kolei - sami najlepiej wiemy, że kolej w Polsce raczej nie jest na fali wznoszącej.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#30
Tak czy inaczej szkoły są potrzebne, oczywiście na poziomie bo jak się słyszy teksty typu "wystarczy być żeby zaliczyć" to nie żadna szkoła, i nie żaden specjalista po takiej szkole.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Koszt zostania maszynistą od A do Z oraz szkoła średnia odpowiednia na to stanowisko Gruchu 16 6 138 23.04.2020, 20:45
Ostatni post: UNITA1975
  Szkoła Kolejowa a zawód Maszynisty 2020 Mikolek 8 4 108 09.04.2020, 15:06
Ostatni post: rustsaltz
Lightbulb Praca w kolei, jaka szkoła ? DonioX 14 12 319 24.02.2019, 17:44
Ostatni post: Gilbert
  Licencja maszynisty - Śląsk jaka szkoła? Mateusz5061 9 4 618 07.01.2019, 22:07
Ostatni post: rustsaltz
  Jaka szkoła zaoczna kolejowa na Śląsku? Mateusz5061 1 2 276 04.01.2019, 20:51
Ostatni post: 4est

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.