Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fanfary, trąby z elektrowozu
#1
Witam,
od bardzo dawna poszukuje fanfar, trąb, nie wiem jak to nazwać fachowo, z elektrowozu.
Czy orientuje się ktoś gdzie to można kupić/zdobyć, ew. ktoś z użytkowników ma coś takiego i nie wie co z tym zrobić Wink

//edit by Obleśny Szczur
Używaj klawisza alt, post na forum to nie sms.
Odpowiedz

#2
Znaczy syreny. A masz kilka barów sprężonego powietrza, żeby to zadziałało?
Smile
Odpowiedz

#3
0,7 Mpa jak się nie mylę.
Odpowiedz

#4
Zbudowałem dwa systemy pneumatyczne.
W pierwszym mam dostępne prawie 2,0MPa a w drugim ok. 1,2MPa, każdy z reduktorem więc to nie problem uzyskać 0,7MPa -> czy jest to ciśnienie robocze tych syren?

Nie wiem jaki jest wydatek (l/min) takich syren ani nie znam ich częstotliwości, z tego co się orientuję to są dwie, może ktoś wie? Ew. może jakieś pliki z dźwiękiem to sobie przepuszczę przez FFT.
Odpowiedz

#5
..
Odpowiedz

#6
Syreny kolejowe SKN SKW z ET22 Pewno takie same są w siódemkach
SKN ma 370 Hz
SKW 660 Hz
Nominalne ciśnienie powietrza 7 +/- 0,5 kG/cm^2
dopuszczalne wachania ciśnienia powietrza 5-10 kG/cm^2
zużycie powietrza ok 10L powietrza swobodnego na sekundę.
Odpowiedz

#7
Obleśny Szczur napisał(a):Jedna jest wysokotonowa, druga niskotonowa. Ot cała filozofia.

Zdefiniuj pojęcie wysokotonowa i niskotonowa Smile, Chyba że masz na myśli swoje własne definicje. Nie jestem znawcą pociągów ale nigdy nie słyszałem lokomotywy z wysokim tonem.

Wracając do tematu, pytałem o możliwość zakupienia takich trąb/syren.
Pytanie poboczne to na jakich częstotliwościach (w Hz) one pracują.


FANTASTYCZNA Wink odpowiedz. Dzięki MichałŁ.
Czyli obie są średniotonowe.
Pozostaje jeszcze pytanie gdzie takie kupić. Może ktoś wie gdzie złomują tabor kolejowy?
Tak się zastanawiałem przecież w Polsce produkowali/produkują elektrowozy i ktoś musiał być dostawcą tego sprzętu.

// mikrobart: Posty scaliłem.
Odpowiedz

#8
..
Odpowiedz

#9
Obleśny Szczur napisał(a):http://www.vit-verit.com.pl/oferta2.htm
Na głównej stronie jest napisane, że są producentem syren kolejowych, dalej info brak.

Też to widziałem, napisałem maila i na razie cisza. Tymczasem czekam na kogoś, kto ma coś takiego.

//edit by Obleśny Szczur
Wielka litera na początku zdania, interpunkcja.
Odpowiedz

#10
..
Odpowiedz

#11
bigos, Najprościej zapytaj się w jakiejś lokomotywowni o syrene z elektrowozu w ostatnim czasie wiele maszyn kasują więc pewnie będziesz mógł nabyć owe urządzenie.
Kupno nowego odradzam bo cena będzie pewnie wysoka.
Pozdrawiam kolejowo z Opola!
*ARTUR*
Odpowiedz

#12
Nowa niskotonowa około 590zł, a wysoko tonowa (z krótką tubą) 560zł, a tak na prawdę czy SM42, czy EN57 to takie same syreny są.
Tyle płaci za nie ZNTK
Odpowiedz

#13
Trochę mnie tu nie było ale moje poszukiwania puki co nie są zbyt owocne.

Maciek: skąd masz takie informacje? Gdzie ZNTK kupuje takie elementy? Czy przeciętny ludek może sobie kupić na sztuki? Czy EU też mają takie same?
Cena nie jest niska ale nie jest też zaporowa - za jakość się płaci.
Odpowiedz

#14
Trochę mnie na tym forum nie było, z różnych powodów Smile
Piszę w tym temacie, bo jak ten temat powstawał to też szukałem syren. Ale kto szuka ten znajduje, obecnie mam ładną kolekcję syren, poszukiwania się opłaciły Smile
http://picasaweb.google.com/11252684033 ... 0891499298 http://picasaweb.google.com/11252684033 ... 1423688226
Uprzedzając pytania skąd to mam to wszystko z legalnego źródła, zakupione od znajomych albo z alledrogo Smile
Pozdrawiam.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.picasaweb.google.com/mattlerpl">www.picasaweb.google.com/mattlerpl</a><!-- w -->
Odpowiedz

#15
Tej u góry zdjęcia szczerze zazdraszczam Wink
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Syreny, fanfary SKN SKW kupię. Slimakko 3 2 575 04.04.2017, 07:19
Ostatni post: Dyżurny ruchu
  "Zamówienie" - kupię kilka elementów z lokomotyw i EZT - siedzenia, trąby szy_mat 1 2 357 16.03.2016, 00:28
Ostatni post: sm31-131

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.