Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc dotycząca ruchu pociągów na trasie
#1
Witam,

jeśli zapostowałem w nieopowiednim dziale to chciałbym z góry przeprosić moderatora, który musi to przestawić.

Przechodząc do sprawy - potrzebuje pomocy w badaniach do pracy dyplomowej. 

Otóż potrzebuje policzyć Jednostkowe zużycie energii na fragmencie linii 137 (Katowice - Legnica), a dokładniej odcinek Chorzów Batory - Gliwice. Problem z tym, że potrzebuje wiedzieć jakie pociągi kursują na tym odcinku, a zupełnie nie wiem gdzie znaleźć taką informacje. Chodzi tutaj zarówno o pociągi osobowe i towarowe. 

Potrzebuje wiedzieć nazwy modeli lokomotyw, ile i jakie wagony ciągną oraz ile wykonują kursów na dobre. Jest może ktoś na forum kto wie gdzie mogę napisać lub może ma takie informacje? Wiem, że to jest dużo, ale nie zostało mi wiele czasu i jestem w kropce. Serio nie wiem już co mam zrobić

Edit: Mam jeszcze pytanie gdzie mogę znaleźć ewentualną informacje na temat podstacji trakcyjnych i kabin sekcyjnych oraz ich zasięgu na moim odcinku.
Odpowiedz

#2
Pierwszy problem jaki będzie na drodze kompletowania danych jest taki, że ruch towarowy codziennie mniej lub bardziej różni się. Trzeba by było wybrać jakiś pojedynczy dzień, ew. zbiór pojedynczych dni, żeby to jakoś sensownie opracować - wtedy natomiast zaczynają się komplikacje z reprezentatywnością danych na cele badań.
W pierwszej kolejności spróbowałbym sił poprzez wniosek o dostęp do informacji publicznej do PKP PLK jako konstruktora RJ.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Uszkodzili zmodernizowane torowisko na trasie Gorzów - Kostrzyn? kipisz123 3 4 055 01.04.2013, 18:16
Ostatni post: booua
  Pendolino na trasie Rybnik-Praga? To nie żart pitagoras23 9 6 275 15.03.2012, 07:59
Ostatni post: pitagoras23

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.