Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Regulamin galerii zdjęć IPT
#1
Po wielu latach powracamy do tematu regulaminu, gdyż obowiązujący od 2014 roku zdecydowanie wymaga aktualizacji  Exclamation Confused

Decyzją administracji Ilostanu Pojazdów Trakcyjnych od dnia 15.11.2021 r. regulamin zamieszczania zdjęć w Portalu uzyskuje następujące brzmienie:

AKTUALIZACJA 05.07.2022 R.: 

1. Ilostan jest przede wszystkim bazą danych, a nie galerią fotograficzną – dodawanie zdjęć pojazdów jest możliwe jedynie, gdy metryka pojazdu nie zawiera zdjęć z danego roku, wersji wyglądu pojazdu czy określonego wydarzenia związanego z jego historią;

2. Zdjęcia powinny być dodawane w poziomie (zalecany rozmiar 1200x800 pikseli, waga pliku max 1200 kB). Odstępstwem od tej zasady może być jedynie zdjęcie dokumentalne o wysokiej wartości;

3. Dzienny limit dodawania fotografii wynosi 8 zdjęć w przypadku zwykłych użytkowników oraz 16 zdjęć w przypadku administracji oraz osób zaangażowanych w projekt;

4. Zaleca się dodawanie zdjęć portretowych lub przedstawiających jak pojazd w stopniu jak najbardziej szczegółowym;

5. Odstęp w dokumentacji fotograficznej powinien zostać zachowany nie mniejszy niż 6 miesięcy od daty poprzedniego zdjęcia. Wyjątkiem od tego warunku jest zmiana wyglądu pojazdu (np. nadanie nowych barw), przedstawienie pojazdu od innej (niesymetrycznej strony pudła czy malowania) lub zdarzenia niezwiązane z regularną pracą pojazdu (np. wystawy, wypadki);

ADMINISTRACJA MA PRAWO ODRZUCIĆ ZDJĘCIE, JEŻELI POJAZD POSIADA JUŻ DOSTATECZNĄ ILOŚĆ FOTOGRAFII Z DANEGO ROKU LUB W DANEJ WERSJI WYGLĄDU;

6. W przypadku dodania lepszego jakościowo lub spełniającego parametry zdjęcia portretowego administracja zastrzega sobie prawo do usunięcia innego zdjęcia z danego okresu eksploatacyjnego;

7. Dopuszcza się tymczasową akceptację zdjęć o charakterze dokumentalnym o niezadowalających parametrach jakościowych. Jeżeli dodane zostanie zdjęcie o lepszej jakości zastosowane zostaną postanowienia z pkt. 3;

8. Zdjęcia i filmy mogą być dodane przez ich autora lub inną osobę, która otrzymała zgodę na ich umieszczenie w Ilostanie Pojazdów Trakcyjnych;

9. Powyższe postanowienia nie mają zastosowania wobec zdjęć starszych niż 15 lat od dnia ich wykonania, o ile w metryce pojazdu nie widnieją fotografie lepszej jakości;

10. Użytkownik dodający zdjęcie nie będące jego dziełem ponosi wszelką odpowiedzialność prawną za naruszenie praw autorskich osób trzecich

11. Dodając zdjęcia na portal IPT użytkownik wyraża jednocześnie zgodę na nieodpłatne wykorzystanie zdjęć do ilustracji artykułów na portalu news.forumkolejowe.pl oraz na kontach powiązanych z forumkolejowym w mediach społecznościowych [DODANO: 05.07.2022 r.]

12. WYKORZYSTANIE MATERIAŁÓW FOTOGRAFICZNYCH I/LUB INFORMACYJNYCH Z PORTALU NEWS.FORUMKOLEJOWE.PL (W TYM PORTALE INFORMACYJNE) WYMAGA KAŻDORAZOWEJ ZGODY AUTORA TREŚCI [DODANO 05.07.2022 r.]

Postanowienia niniejszego regulaminu wchodzą w życie z chwilą ogłoszenia  Smile
Odpowiedz

#2
Trochę nie na temat ale mam zdjęcie nowej 111eo-010 od jsw a nie ma o niej zakładki na ilostanie. Dałoby radę zrobić zakładkę?
Odpowiedz

#3
Czemu nie mogę wstawić zdjęcia a pisze że plik jest zbyt duży lub rozdzielność próbowałem kompresować ale to nic nie dało

Proszę o pomoc
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kopię zdjęć na ilostanie o co chodzi? Mi-kol Mistrz 2 189 24.03.2024, 15:04
Ostatni post: Mi-kol Mistrz
  Akceptacja zdjęć. Lololux 3 1 420 27.12.2022, 14:10
Ostatni post: Lololux
  nie mogę dodać zdjęć patryk w pociagu 0 1 500 07.08.2022, 17:25
Ostatni post: patryk w pociagu
Photo Zasady i porady - kadrowanie oraz obróbka zdjęć KUBUTECH911 0 2 681 11.11.2020, 18:59
Ostatni post: KUBUTECH911
  Edycja zdjęć Czapajew 0 2 720 06.09.2020, 19:09
Ostatni post: Czapajew

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.