Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CARGO czy InterCity???
#1
Question 
Cześć. Jestem tu całkiem nowy i potrzebuję burzy mózgów na temat robienia świadectwa maszynisty. Jestem świeżo po licencji i pierwszym etapie rekrutacji na kandydata na maszynistę w PKP Cargo i PKP Intercity, okazuje się że obie firmy mnie chcą i mam teraz ogromny dylemat. Jeszcze pół roku temu o tym marzyłem, a teraz chcę podjąć dobrą decyzję, czas mam do końca pierwszego tygodnia stycznia i chcę do tej pory wiedzieć ile tylko się da na temat obu firm. Pomóżcie koledzy Wink

-Chcę wiedzieć gdzie odbywają się szkolenia teoretyczne w obu przypadkach?
-Gdzie ostatecznie więcej zarobię i gdzie są lepsze warunki pracy?
-Ile trwa cały cykl szkolenia w obu firmach?
-Jakie benefity mi przysługują w Cargo a jakie w IC?
Odpowiedz

#2
Trochę przesadzasz mówiąc że jak przeszedłeś pierwszy etap rekrutacji to obie firmy Cię chcą. Do tego jeszcze daleka droga. Natomiast co do tego gdzie lepiej robić świadectwo to temat wiele razy tutaj wałkowany, szybciej kurs zrobisz w IC gdzie zajmie ci to jakieś 1.5 roku a w Cargo jakiś rok dłużej. Zarobki i benefity masz wszędzie podobne czyli jakieś 3600-3800 zł, wczasy pod grusza i zniżki na przejazdy kolejowe jak już zdasz egzaminy. Podczas szkolenia trochę więcej niż pensja minimalna. Miejsce kursu zależy od zakładu do którego aplikowałeś i o to pytaj na rekrutacji
Odpowiedz

#3
Nie przesadzam. W Cargo w przyszłym tygodniu chcą podpisać ze mną umowę. Co do IC, to kwestia czasu gdyż test wiedzy i test psychologiczny mam już za sobą, czekam teraz na rozmowę kwalifikacyjną.
Odpowiedz

#4
Zniżki na przejazdy kolejowe w ic można wyrobić zaraz po zatrudnieniu na świadectwo
Odpowiedz

#5
Tu i tu dziadtrans jak dla mnie, ale z dwojga złego chyba brałbym IC.
Odpowiedz

#6
(20.12.2021, 08:06)Pan.Nietoperz napisał(a): Nie przesadzam. W Cargo w przyszłym tygodniu chcą podpisać ze mną umowę. Co do IC, to kwestia czasu gdyż test wiedzy i test psychologiczny mam już za sobą, czekam teraz na rozmowę kwalifikacyjną.

Witam kolego . Skoro jesteś przed podpisaniem umowy ,to powiedz na jakie warunki finansowe można liczyć u tych przewoźników . Jakie zostały ci zaproponowane na początek i jakie po ukończeniu świadectwa. Jestem w trakcie kursu i zaraz też będę gdzieś musiał się udać dalej. 

Dzięki i pozdrawiam
Odpowiedz

#7
W PKP Cargo za stażystę okolice 2700 zł netto w Dolnośląskim Zakładzie.
Pierwsze 3 miesiące na warsztacie (lipiec - wrzesień 2019r.) 1700 netto.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.