Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozkład jazdy 2022/23
#16
Cześć, czy jest szansa aby Lublin od przyszłego rozkładu jazdy miał całoroczny bezpośredni pociąg do Gdyni ?
Odpowiedz

#17
Nie, tylko TLK Mierzeja jako pociąg dzienny na sezon , ale jeśli dobrze sprawować tego frekwencję, to zostaje.
Na razie obserwują jego frekwencja.
Odpowiedz

#18
Na razie to jeszcze nie jeździ więc nie obserwują ale będą i może zostawią choć nie wiadomo.
Natomiast los Hetmana w zasadzie przesadzony
Odpowiedz

#19
IC Marszałek Piłsudski ma być wydłużony do Terespola.
Ponadto, że Przemyślanin i Karkonosze w Jelczu i Groszowicach mają być  stała trasa P. GOGOLIN.
Ma być IC NARCIARZ Zakopane - Kołobrzeg z grupą wagonów Kraków - Berlin na NJ. Narciarz przetrasuje p. Koniecpol, Opole, Wrocław, Wołów, Zielona Góra, Poznań, Piła. To tego nie było zarąbistej trasy. Ten pociąg kursuje dopiero na sezonie i tez grupa wagonów Kraków - Berlin.
Bosman zostaje bez zmian.
Odpowiedz

#20
Fajnie się zapowiada ogólnie Wink
Odpowiedz

#21
(21.01.2022, 10:26)abo napisał(a): Na razie to jeszcze nie jeździ więc nie obserwują ale będą i może zostawią choć nie wiadomo.
Natomiast los Hetmana w zasadzie przesadzony

W jakim sensie przesądzony? ?
Chcesz mi powiedzieć, że chcą go zlikwidować na całej trasie? Przecież na odcinku Katowice - Stalowa Wola - Zamość ma świetną frekwencję, ten skład jest wyznacznikiem połączeń kolejowych na wschodzie. Cieszy się taką popularnością... Jak byłem w Zamościu, to o 6 rano wsiadało do niego około 30 osób, a nie były to jakieś szkolne wycieczki itp, a normalni pasażerowie.
Odpowiedz

#22
Będzie skomunikowane coś. Bus albo SKPL
Zresztą co to jest 30 osób w porównaniu do kosztów uruchamiania. Zamość - Stalowa Wola to jest trasa i potoki na Regio co 4 godziny, a nie wleczenie się za spalinowozem Smile
Bus ma być skomunikowany z ciągiem Lublin - Rzeszów. Przypominam, że jest kryzys gospodarczy jesli ktoś nie zauważył i takie ogryzki mocno obciążają budżet. Jeszcze krajowy. Takie Dolnośląskie remontuje samodzielnie linie a Lubelskie nawet na Regio Zamość - Stalowa Wola nie ma, śmieszne Wink
Odpowiedz

#23
(02.02.2022, 12:12)abo napisał(a): Będzie skomunikowane coś. Bus albo SKPL
Zresztą co to jest 30 osób w porównaniu do kosztów uruchamiania. Zamość - Stalowa Wola to jest trasa i potoki na Regio co 4 godziny, a nie wleczenie się za spalinowozem Smile
Bus ma być skomunikowany z ciągiem Lublin - Rzeszów. Przypominam, że jest kryzys gospodarczy jesli ktoś nie zauważył i takie ogryzki mocno obciążają budżet. Jeszcze krajowy. Takie Dolnośląskie remontuje samodzielnie linie a Lubelskie nawet na Regio Zamość - Stalowa Wola nie ma, śmieszne Wink
Ale 30 osób, to tylko na tej stacji wsiadało. Pamiętajmy też, że niestety, ale jednak, ludzie się zrobili z troszka leniwi, i nie przejdą na kolej, jeżeli ta nie zapewni dojazdu do największych miast. REGIO na Roztoczu, w wakacje, wozi powietrze. Część z Hetmana w Stalowej Woli (poranna) była na tyle pełna, że nie mogłem zrobić fotek składu. Mam nadzieję, że będą w tej sprawie pisać do IC. Mimo stereotypów, to na takich liniach jak do Zamościa niekiedy jest więcej ludzi niż na magistralach.

I bardziej niż na tym składzie, należałoby zlikwidować łącznik Zielonogórski do Hetmana, bo wozi on powietrze, i jest notorycznie opóźniony.
Odpowiedz

#24
Natomiast TLK SIERZPUTOWSKI prawdopodobniej został oficjalny informacji, czyli możliwe od grudnia będzie jeździł i z Krakowa odjedzie podobne godziny jak Roztocze w obecnym rozkładzie jazdy.
Odpowiedz

#25
Co do Hetmana to sprawa zamknięta. Koniec
Co do wyżej.postu Admina to świetnie i trzymam kciuki żeby tak było Smile
Zresztą Panie Adminie niedługo będą potwierdzenia myślę i nie mogę się już doczekać Big Grin
Odpowiedz

#26
Pora na trochę informacji dt. rozkładu, który dostałem:

- IC POMORZANIN ma być wydłużony do Pragi, pojedzie przez Kłodzko, Pardubice.
- Najprawdopodobniej, że na sezonówce IC HALNY będzie miał łącznik do Kudowy Zdrój, lecz nie wiadomo, czy dojedzie, więc stawia na przymiarkę.
- IC WARTA ma być wydłużony do Gorzowa, pojedzie przez Krzyż
- Po kliku latach w godzinach popołudniowych powraca TLK PADEREWSKI relacji Zielona Góra Główna - Warszawa Wschodnia, ale czy to za Dionizosa i dlaczego nie mógł stawiać kategorie na IC?
- Ma się pojawić IC KONOPNICKA relacji Zielona Góra Główna - Warszawa Wschodnia przez Głogów, Leszno, oczywiście jak się pojawi coraz więcej lokomotyw SU4220 po modernizacji (wszystkie lokomotywy ma być do końca 2022 r.)
- Po modernizacji powraca IC PORTOWIEC relacji Katowice - Szczecin Główny p. Łódź, Kalisz. To właśnie ostatecznie ma być skierowany z Łodzi do Lublina i wtedy Katowice - Łódź ma być inny pociąg
Odpowiedz

#27
A wiadomo może, jak potoczy się sprawa składów kursujących po bezdruciach? Interesują mnie TLK Kormoran, Sudety, Flisak, i Bory Tucholskie.
Odpowiedz

#28
@fRaNcUh TLK SUDETY I FLISAK zostają w rozkładzie jazdy 2022/23 i również TLK WETLINA. A jeśli chodzi o TLK KOMORANA I BORY TUCHOLSKIEGO, to nie wiem, ale TLK KORMORAN na pewno zostaje, ale czy mógłby wydłużyć do Kudowy Zdrój oraz do Słowacji, to nie wiem na razie

A nie wiadomo, czy TLK KASZTELAN relacji Płock - Gdynia Główna p. Sierpc jako druga połączenia ma szansę w rozkładzie 2022/23.
Odpowiedz

#29
Mógł by ktoś Udostępnić Przecieki dla Stacji Brzeg ? co planują bo dochodzą słuchy  że planowane są powroty pociągów które obecnie nie mają pH z góry dzięki za info wiem że to przymiarki puki co
Odpowiedz

#30
Dla stacji Brzeg:
TLK Rozewie (Gdynia - Kraków)
EIC Ślęża (Wrocław - Warszawa)
IC Morcinek (Wrocław - Lublin)
IC Wyspiański (Wrocław - Przemyśl)
IC Ślązak (Zielona Góra - Przemyśl)
IC Nałkowska (Jelenia Góra - Mockava)
TLK Halny (Bydgoszcz - Zakopane)
IC Mehoffer (Szczecin/Poznań - Przemyśl Główny)
IC Bolko (Wrocław - Lublin)
IC Matejko (Szczecin/Jelenia Góra - Przemyśl)
IC Piast (Gdynia - Kraków)
IC Krakowianka (Kołobrzeg - Kraków)
EIP (Wrocław - Warszawa) (ZA FREDRA)
IC Słowacki (Wrocław - Białystok)
IC Artus (Gdynia - Przemyśl)
IC Wawel (Berlin G. - Kraków)
TLK Orzeszkowa (Szklarska Poręba Górna - Warszawa)
IC Kossak (Gdynia - Przemyśl)
EIC Panorama (Wrocław - Warszawa)
IC Wyczółkowski (Świnoujście - Lublin)
IC Szyndzielnia (Ustka - Bielsko-Biała)
IC Boznańska (Wrocław - Kraków)
IC Lwów Express (Wrocław - Lviv)
IC Śnieżka (Szklarska Poręba - Warszawa w weekendy)
IC Brzechwa (Wrocław - Warszawa poza weekendami)
IC Heweliusz (Gdynia - Kraków w weekendy latem)
IC Malczewski (Kołobrzeg - Kraków)
IC Chełmoński (Świnoujście - Kraków)
IC Gwarek (Słupsk/Ustka - Katowice/Kraków)
IC Nightjet (Berlin C. - Graz/Budapest)
TLK Narciarz (Kołobrzeg - Zakopane - niepewny jeszcze)

A dostałem innych informacji, więc:
IC POBRZEŻE Lublin Główny - Kołobrzeg p. Puławy, Radom, Warszawę (na wagonach)
IC KOCHANOWSKI Rzeszów Główny - Gdynia Główna (na Flirtach)
TLK LUBOMIRSKI Przemyśl Główny - Kołobrzeg p. Częstochowę (codziennie)
TLK INKA Lublin Główny - Katowice p. Łuków
TLK SIERŻPUTOWSKI Przemyśl Główny - Białystok p. Kolbuszowa (łącznik grupy wagonów)
TLK WIKING Bielsko Biała/Jelenia Góra - Wrocław/Szczecin - przymiarka
EIC BŁĘKITNA FALA Lublin Główny - Świnoujście p. Rzepin (na sezonie weekendowym) - przymiarka
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Information Rozkład jazdy 2024/2025 pasażerSzczecin 14 3 599 14.03.2024, 10:29
Ostatni post: pasażerSzczecin
Lightbulb Rozkład jazdy 2023/2024 pasażerSzczecin 144 61 964 29.10.2023, 09:23
Ostatni post: pasażerSzczecin
  Rozkład jazdy 2021/2022 pasażerSzczecin 87 61 171 02.02.2022, 13:59
Ostatni post: Adams
  Służbowy rozkład jazdy pociągów w wersji elektronicznej fru_jay_km 3 6 710 22.10.2021, 21:07
Ostatni post: Siódemkowiec
  Rozkład jazdy 2020/2021 pasażerSzczecin 42 37 719 23.06.2021, 09:44
Ostatni post: wlodek1956

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.