Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dużo pytań
#1
Siema w tym roku kończę LO i mam parę pytań 
1.jak skończę LO to będę miał 19 lat a na stronach rekrutacyjnych niektórych pisze ,że trzeba mieć min 20 
To jak jest wreszcie 
2.czy będąc już maszynista można dalej się piąć w karierze ? Instruktor maszynistow to dalszy krok ? 
3.czy jesteście szanowani jako maszynisci (w sensie jak pilot czy coś )?
4.jaka szansa % jest ze będąc zdrowym prezentacyjnym chłopakiem zgłaszającym się do całej Polski na kurs maszynsty ktoś mnie przyjmie 
Dobra to tyle napisane na szybko jak macie mnie obrażać

 to nic nie piszcie .
Odpowiedz

#2
Dlaczego chciałbyś zostać maszynistą?
Odpowiedz

#3
Fajna praca ogólnie ,hajs spoko i nie trzeba iść na studia
Odpowiedz

#4
Dobrze się zastanów nad wyborem firmy w której będziesz pracował. Bo nie wszędzie jest rewelacja. I hajs też niekoniecznie spoko za taką pracę i odpowiedzialność.
Odpowiedz

#5
Można piąć się w karierze, zapisać się do związków zawodowych, robić wiadome rzeczy przewodniczącemu i nawet bez wiedzy będziesz instruktorem, skończysz europeistykę albo ogrodnictwo w byle szkółce i będziesz kontrolerem. Z samą wiedzą będziesz miał spokojny żywot do emerytury za nastawnikiem.

Nie jesteśmy szanowani, pomiatają nami jak szmatami. Spora część nie ma z tym problemu, bo ma poczucie misji czy inne bzdury. Tylko nadzieja, że dinozaury wyginą pozwala sądzić, że będzie lepiej. Sporo zależy od ludzi, ale generalnie nie spodziewaj się, że pani z biura będzie dążyć Cię czymś więcej niż chłodną obojętnością. Chyba że odbierasz telefon zawsze, nosisz ciastka i całujesz po rączkach. Względnie donosisz co koledzy mówią.

O podróżnych się nie wspomina, niemal wszyscy mają kolejarzy za gorszy sort.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#6
Smutne masz życie chlopie.
Kolejarze to specyficzna grupa zawodowa, która zawsze będzie twierdzic, że na kasie w Biedronce zarabia się podobne pieniądze.
Jak chcesz to załatwię Ci pracę na produkcji. Mam tam znajomości po 7 latach pracy. Napewno będziesz czuł się doceniony.
Praca na kolei to najlepsze co mnie w życiu spotkało. I mówię to bez cienia ironii.
Nie pozdrawiam malkontentów.
Odpowiedz

#7
(18.11.2021, 12:21)Venlo napisał(a): Smutne masz życie chlopie.
Kolejarze to specyficzna grupa zawodowa, która zawsze będzie twierdzic, że na kasie w Biedronce zarabia się podobne pieniądze.
Takie podejście mi się podoba . Sam jestem po badaniach i czekam na kurs ,bo dotychczasowa praca na produkcji i szacunkiem do ludzi już mi niedobrze. Mam nadzieję że również będę tak zadowolony ze swojej zmiany w życiu ,jak kolega wyżej . Proszę ewentualnie kolegę o podpowiedzi co dalej po zdaniu licencji . Do jakiego pracodawcy uderzać najlepiej ? W mojej okolicy dużo osób idzie do PKP cargo. Mieszkam w woj łódzkim.  Dzięki i pozdrawiam pozytywnych ludzi ??
Odpowiedz

#8
To już sam poczytaj i zdecyduj, która firma Tobie odpowiada. Ludzie raczej uciekają z PKP Cargo, dla mnie to tonący statek, ale wiadomo - orkiestra gra do końca.
Odpowiedz

#9
Jako maszynista napewno najlżejsza praca jest na połączeniach regionalnych. Lekkie EZT-y, w nocy można zmrużyć oko, różne lokalne trasy itd.
Odpowiedz

#10
rustsaltz dobrze streścił jak to wygląda "od wewnątrz". Oczywiście jebacy teoretycy, PANOWIE maszyniści z IC, Cargo czy PR mają już tak wyprane mózgi że dla nich pracować za 4000 na rękę z nadgodzinami to szczyt prestiżu, sens życia i nic lepszego nie ma Wink
Odpowiedz

#11
Gdybym był maszynistą i zarabiał 4000 netto, to uznałbym, że coś nie wyszło.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Praca jako stażysta maszynista w Kolejach Malopolskich kilka pytań sherdog 7 2 492 21.04.2022, 10:07
Ostatni post: 4est
  Kilka pytań od przyszłego świeżaka Upper922 3 1 462 09.11.2021, 12:45
Ostatni post: Ogórkowy
  Parę pytań w sprawie pierwych kroków w PKP Nastawnik 44 12 257 27.05.2017, 13:48
Ostatni post: rustsaltz
  Kilka pytań po studiach lukkii89 1 3 217 20.04.2012, 18:03
Ostatni post: rustsaltz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.