Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziecko w wieku szkolnym bez legitymacji
#1
// mikrobart: Wydzielono.

Nie raz byłem świadkiem jak dzieciak dostał mandat za głupi brak legitymacji, choć od razu widać że jest uczniem, rodzice nie pomyśleli i nie zabrali legitymacji. Nasuwa się jedno, idiotyzm, gdzie tu zdrowy rozsądek.
Odpowiedz

#2
przem710, A wg. mnie brakiem zdrowego rozsądku wykazali się rodzice tego dziecka... puszczając nieletniego bez JAKIEGOKOLWIEK dokumentu!!! (wiecie chyba o czym mówię...)
Odpowiedz

#3
Cytat:rodzice nie pomyśleli i nie zabrali legitymacji

Sam nie jechał tylko z rodzicami, śmieszne jest to że od 10 latka żąda się dowodu że uczęszcza do szkoły, rozumiem studenci czy wyrośnięci nastolatkowie.
Odpowiedz

#4
Semaforek18, ma rację. Bez dokumentu każdy człowiek jest "nikim". Nie udowodnią, że to ich dziecko. Taka przestroga na przyszłość. Choć oczywiście nadgorliwość, że dziecko w wieku powiedzmy 10 lat może nie mieć ulgi jest nienormalna.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#5
DamianT, Wiesz Damian, mi chodzi jeszcze o taką sprawę już typowo krytyczną... dzieciak wpadnie pod auto... albo wgl. cokolwiek mu się stanie... i jego rodzice w tym momencie bardzo długo mogą jeszcze o tym nie wiedzieć.
Odpowiedz

#6
Oczywiście, poruszając się po Polsce i chcą korzystać ze zniżki mam za sobą wszystkie potrzebne dokumenty, jednak miałem wątpliwości co do zaświadczeń - wielu kierowników czy konduktorów nie chciało zerkać na zaświadczenia, najbardziej dociekliwi byli Panowie i Panie z EIC - czytali zaświadczenia i legitymacje bardzo wnikliwie.

Rozwialiście moje wątpliwości - muszę podróżować i z legitymacją i z ważnym zaświadczeniem.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#7
Dokładnie. Choć wiadomo , że jak często jedziesz to Cię znają. W każdym razie wiadomo, że jesteśmy krajem o największej biurokracji. Zresztą mnie się nigdy nie chciało wszystkiego sprawdzać. Wiadomo wiara w ludzi. Poza tym naprawdę nie potrzeba być nadmiernym służbistą. Widać , czy dziecko ma 4 lata i wiadomo, że chodzi do szkoły. martwi, że do 78 potrzeba zaświadczenia. Nie wiadomo po co to wprowadzili.
Odpowiedz

#8
kris123, Po to że tylko przy przejazdach temu służących masz 78%. Jak dzieciak jedzie sobie w innej (prywatnej) relacji to ma taką ulgę jak wszystkie dzieci. Wg. mnie bardzo dobrze.
Ostatnio nawet rozmawiałem z Poznańską Kasjerką - która narzekała że studenci mają teraz takie wysokie wymiary ulg, i mówiła że rozumie tych co jadą np. szkoła - dom. Ale nie jak to określiła 'piwo do plecaka i hola do Zakopanego' (za grosze)
Ale tutaj robienie takiego rozgraniczenia strasznie by utrudniło kontrole i powodowało wiele nieporozumień na linii pasażer - obsługa pociągu.
Odpowiedz

#9
przem710 napisał(a):Nie raz byłem świadkiem jak dzieciak dostał mandat za głupi brak legitymacji
I dobrze, mnie też nikt nigdzie na gębę nie wierzył, że nazywam się tak jak się nazywam, więc niech się uczą od dziecka mieć dokument przy sobie.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#10
Ja o chlebie a wy o niebie, przecież napisałem że:

Cytat:rodzice nie pomyśleli i nie zabrali legitymacji

Rodzice otrzymali mandat dlatego że dziesięciolatek jechał bez legitymacji która jest dowodem na to że należy mu się zniżka, nic w tym dziwnego, lecz tak na chłopski rozum każdy dziesięciolatek jest uczniem i posiada legitymacje. Wiec wlepienie mandatu w tak oczywistej sprawie jest po prostu głupie.

To tak samo jak niedawne wlepienie mandatu karetce w akcji ratunkowej za przekroczenie prędkości.
Odpowiedz

#11
przem710 napisał(a):lecz tak na chłopski rozum każdy dziesięciolatek jest uczniem i posiada legitymacje. Wiec wlepienie mandatu w tak oczywistej sprawie jest po prostu głupie.
Przepisy są przepisami. Osobiście też bym kwita pisał, choćby po to, żeby już więcej o legitymacji nie zapomnieli.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#12
biurokracja i tyle. To jest takie szukanie grosza tam gdzie nie trzeba, a innymi drogami uciekają setki złotych. A poza tym nie wiem kogo razi student czy uczeń z piwem jadący na Zakopane, skoro jego ulgę i tak pokryją inne instytucje. PR czy ICC nie straci na tym, że dana osoba pojedzie za 5 czy za 50 zł.
A na marginesie z tym dzieciakiem to za przeproszeniem pieprzenie głupot przez obsługę. Bo jest przymus chodzenia do szkoły i nie ma możliwości, żeby dzieciak 10, czy 12 letni nie mial legitki. To jest wyciąganie opłaty manipulacyjnej i robienie cyrku.
A z tymi przepisami jest tak, że stosujemy je tam gdzie się komu podoba. I gdzie jest łatwo. ja kwita bym nie pisał i nie pisałem.
A co do 78 to jest cyrk taki że PKP sobie ubzdurało zaświadczenie, a jakoś PKS te same ulgi ustawowe stosuje i tam zaśw. nie oczekują.
A co do stosowania przepisów jaka trudność. Masz obie legitki jedziesz na 78 a nie bulisz drożej. Ostatecznie jakiś przywilej powinien być jak ktoś ma ograniczoną sprawność.
Odpowiedz

#13
kris123 napisał(a):A na marginesie z tym dzieciakiem to za przeproszeniem pieprzenie głupot przez obsługę.
A później się taki nauczy i mając 18 zrobi tak samo...

Cytat:To jest takie szukanie grosza tam gdzie nie trzeba
To jest egzekwowanie przepisów. Konduktor mógłby do Ciebie wyjść w dresie i co? Też nic? Przecież ma identyfikator, więc nie ma opcji, żeby nie był uprawniony.

Cytat:A poza tym nie wiem kogo razi student czy uczeń z piwem jadący na Zakopane
Głównie razi to, że uczeń ma 37, a student 51. Idąc dalej, co kogo razi socjal dla kolejarzy?Tongue
Cytat:A z tymi przepisami jest tak, że stosujemy je tam gdzie się komu podoba.
A później ludzie się dziwią, że kwita za brak legitymacji dostają.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#14
kris123 napisał(a):A poza tym nie wiem kogo razi student czy uczeń z piwem jadący na Zakopane, skoro jego ulgę i tak pokryją inne instytucje.

Student i piwo to nie zbyt dobre połączenie w pociągu. Niektórzy nie znają umiaru.

Cytat:A później się taki nauczy i mając 18 zrobi tak samo...

18-latek i 10-latek to różnica. Ja będzie miał 18 to dostanie mandat.
Odpowiedz

#15
A czepiasz się Panie Kolego.
Są gorsze rzeczy jak szukanie, czy iksiński ma przejazd na leczenie czy na wypad. Poniekąd masz rację i tu się zgadzam, że przepisy są po to, żeby je przestrzegać. Ale są różne sytuacje. Przecież nikt Ci rewizji plecaka nie zrobi. A mi się wydaje, że jak ktoś ma ograniczona sprawność powinien mieć większą ulgę. Bo jakoś od ulgi 37 czy 51 nikt nie sprawdza, czy ktoś jedzie na wypad, czy na szkołę.

A za chwilę dojdzie do absurdu jak ostatnio byłem świadkiem jak rewizor zaczął się wykłócać z delikwentem , że mając legitkę o uldze 78 nie zgłosił się po bilet. Wkroczyłem i pouczyłem gościa tego rewizora, że osoba niepełnosprawna nie ma takiego obowiązku. To chciał sprawdzać na co gość ma niepełnosprawność. Chore
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.