Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koleje Śląskie
Koleje Śląskie z Katowic do Krakowa. Pociągi pojadą codziennie od grudnia.

Szczegóły: Love Kraków
Odpowiedz

Na "Rynku ..." wielce się chwalą o dodatkowych połączeniach w aglomeracji a czy wzięli pod uwagę braki taborowe w spółce? Nie sztuka jest chwalić się liczbą połączeń a wysyłać na szlak zmodernizowane EN57 a potem patrzeć jak stoją zdefektowane na szlaku...pomijam już mizerny komfort podróży ...co prawda dzięki upadkowi przewozów w towarach spółka przyciągnęła sobie maszynistów ale z kierownikami dalej mają problem...
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

Człowieku, czy Ty w ogóle przeczytałeś to co napisałeś?
Po pierwsze KŚ ma zaledwie 9 sztuk AKŚ-ów (2xEN71 I 7xEN57) + 3 klasyczne EN57 od PR (te ostatnie służą jako głęboka rezerwa). Po drugie komfort jazdy AKŚ-ami jest znacznie wyższy od klasycznego kibla. Po trzecie AKŚ-e są wysyłane na linie peryferyjne, najczęściej Kluczbork - Oświęcim, Katowice - Rybnik/Racibórz, czy Chybie - Cieszyn. Pozostałe linie są obsługiwane nowym taborem. No i po czwarte, awarie zdarzają się nie tylko w EN57, ale także w nowym taborze, zwłaszcza tym produkowanym w Bydgoszczy, firmie mocno dofinansowywanej ze środków publicznych.

Same KŚ z roku na rok bardzo pozytywnie zaskakują. Nie dość że cały czas podnoszą ofertę przewozową dostosowaną do potrzeb, to dodatkowo mają ogromną gamę ofert taryfowych, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie w przystępnej cenie. Tylu ofert nie ma żadna inna spółka w Polsce, dlatego czepiania się takich bzdetów, jak te w poście powyżej jest skrajnie żałosne i bezzasadne.
Odpowiedz

Widzę,że koledze oferta przewozowa prezentowana w formie EN57 w różnych postaciach nie przeszkadza ,więc pozostaje pogratulować...a poza tym, tzw Twoje linie peryferyjne jak to nazwałeś to jest usprawiedliwienie dla Spółki ? A co, są równi i równiejsi?  Mieszkańcy Oświęcimia, Rydułtów czy Radzionkowa to są gorsi ,że mają zadowolić sie takim taborem?   Ludzie Ludzie , radujmy się , KŚ jeżdżą nowym taborem a tym starym sie nie przejmujcie ,on jeździ gdzie indziej !  Was to nie dotyczy,niech tamci się martwią....żal kolego żal ..pozdrawiam
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

Kibli mało zmodernizowanych jest 4 (SPOT, 1085, 3001 i 3002). Nie stanowią bynajmniej rezerwy, a normalnie śmigają w obiegach. Na południowej części S8 trafiają się ostatnio także nowe sprzęty (planowo nawet EN75). Problemu z kierownikami bynajmniej nie ma, a niestety taboru z dnia na dzień pozyskać się nie da. Z moich obserwacji i tego, co mądrzejsi ode mnie mówili to akurat jakość taboru nie jest jedynym kryterium wyboru danego środka transportu, a lepiej pojechać dwa razy kiblem niż raz elfem.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

Jeśli chodzi o linię Katowice - Kraków (a ostatnio na Śląsku bywam częściej niż dawniej) to kiedyś jeździłem tylko Interbusem, bo oprócz ceny, jechał ponad godzinę czasu (podczas gdy pociąg - prawie 2 h ale to jeszcze przed remontem). Teraz pociąg z Katowic do Krakowa bo szybszy, tańszy i wygodniejszy (zwłaszcza jeśli trafi się któryś ze zmodernizowanych bodajże kibli [Nie pamiętam co jeździ w KŚ głównie na linii Katowice <-> Kraków, więc w razie co proszę sprostować, bo nie chcę pisać bzdur] gdzie jest klima, wygodne siedzenia, a nie jak w Interbusie ciasno, brak WC (dawniej jego główną przewagą nad pociągiem był znacznie szybszy czas przejazdu mimo nieco gorszego komfortu podróży).
Odpowiedz

Śląski przewoźnik we współpracy z przewodnikami Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego po raz kolejny organizują akcję „Kolej na Beskidy”.
Szczegóły: Rynek Kolejowy
Odpowiedz

Koleje Śląskie wprowadzają od 1 września drugą część zmian w taryfie biletowej. Najważniejsza z nowych ofert to wspólny bilet z komunikacją miejską ZTM.

Szczegóły: Rynek Kolejowy

Niestety, ale moim okiem więcej jest minusów niż plusów w tych zmianach. Największym plusem jest wspólny bilet dobowy KŚ i ZTM za 15 zł ważny na terenie metropolii , a największymi minusami jest likwidacja Eko Biletów, zwłaszcza 12 godzinnego za 24zł oraz oferty 10 godzin po sieci za 18 zł, pozostawiając tylko bilet dobowy w cenie 38 zł.
Odpowiedz

Co ? Nie będzie biletów 10 godzinnych po 18 zł ? Toż to absurd.
Odpowiedz

Niestety, dwie najatrakcyjniejsze oferty, czyli 10 godzin po sieci za 18 zł i Ekobilet 12 godzinny za 24 zł idą w piach.
Odpowiedz

Hej! Jakimi trasami KS polecacie sie przejechać najbardziej na slasku ?    Od 6,rano bede do 12 i chcialbym si3 przejechać  ale nie wiem jaka trasa najbardziej
Odpowiedz

No ja koledze nie poradzę, gdyż ja nie mieszkam na Śląsku.

Ale podobno Koleje Śląskie miały jakieś problemy? Te przewozy regionalne oczywiście.
W dzieciństwie wychowywałem się na torach kolejowych szczecińskiego dworca i stąd pozostał sentyment do kolei.

Odpowiedz

Od 1 kwietnia Koleje Śląskie uruchomiły pilotażowy program "metro", czyli jeden przystanek - 1 zł. Na razie program działa jedynie na terenie miasta Tychy, ale przewoźnik nie wyklucza rozszerzenie oferty także na inne miasta regionu. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

Szczegóły: Koleje Śląskie by Facebook
Odpowiedz

Przyznam, że w pierwszej chwili pomyślałem, że to Prima Aprilisowy żart. No cóż, 1 kwietnia to trochę niefortunna data na wprowadzanie zmian i nowości Big Grin Co do samego pomysłu, moim zdaniem to krok w dobrą stronę. Nie wiem jak obecnie wygląda napełnienie pociągów na terenie Tychów, lecz na pewno spowoduje to przypływ nowych pasażerów, którzy wcześniej nie mieli okazji poruszać się po swoim mieście Kolejami Śląskimi.
Odpowiedz

Kilkukrotnie miałem okazję przejazdu na linii Tychy Lodowisko - Katowice i frekwencja jest całkiem przyzwoita. Plusem jest duże zagęszczenie przystanków pomiędzy stacjami Tychy Lodowisko a Tychy, co daje możliwość szybkiego przemieszczania się pomiędzy okolicznymi osiedlami. Teraz, po wprowadzeniu oferty złotówka za przystanek to zainteresowanie powinno jeszcze wzrosnąć, bo najtańszy bilet ZTM kosztuje 4,20, więc podjazd będzie nie dość że szybszy, to jeszcze tańszy.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Koleje Śląskie kontra pasażer Adams 17 7 977 02.05.2023, 15:27
Ostatni post: Adams
  Koleje slaskie michal 84352 0 6 488 21.11.2021, 18:29
Ostatni post: michal 84352
  Koleje Śląskie: rower za darmo na niektórych trasach kazio 2 2 854 21.07.2016, 08:48
Ostatni post: kazio
  Koleje Śląskie z ofertą w Beskidy kazio 0 2 506 22.06.2016, 10:34
Ostatni post: kazio

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.